HASTALIKLI DÜŞÜNCELER…

20 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
709 defa okundu.
HASTALIKLI DÜŞÜNCELER…

HASTALIKLI DÜŞÜNCELER…

Aydınların aydınlatamadığı halkı, soytarılar aldatır!!!

Eğer dürüst ve akıllıysanız, siyasetçi değilsiniz…

Eğer dürüst ve siyasetçiyseniz, akıllı değilsiniz…

Eğer akıllı ve siyasetçiyseniz, dürüst değilsiniz…

Vatanı hamutuyla götürenler her yerde. Onlar; “Susun. Oturun. Vatana göz diktiler”. Demekteler. Sömür vatan sağ olsun. Çal. Vatan için olsun. Öl vatan sağ olsun. Yağmala; ‘Önce ‘Vatan’ olsun… Sesini yükseltene hain, karşı durana terörist, sesiz yığınlara ‘vatan Tehlikede’ diyorlar. Sonra; “Biz ekonomide bir ekonomik kurtuluş savaşı veriyoruz”… Diyorlar.

Adaletin; suçluların elinde olduğu bir ülkede; suçluların yasası geçerli olur.

‘Yeni Türkiye’ye gelince, Anayasanın ve hukukun askıya alındığı, toplumun ayrıştırılarak birbirine düşman edildiği, yalan, talan, gerginlik ve kaosun hüküm sürdüğü, dış politikada bataklığa saplanıldığı, gelecekten endişe duyulan Yeni Türkiye’nizi, alın, sizin olsun. Bana eski Türkiye’mi geri verin. Tarih herkesi hak ettiği yere koyacaktır’… Ümit Kocasakal

Çok maskeliler, çok yüzlüler, çok yüzsüzler ve çok yalancılar.

Karanlık dönemlerde, öne çıkan aklın aydınlığı söndürülmek istenir. Yapan, eyleyen, düşünen, yaratan, değiştiren, dönüştüren insanı yok etmek isterler. Kendileri için mistifiye (öğretilmiş) edilmiş, itaat eden, boyun eğen, sorgulamayan, itiraz etmeyen, şükreden insan modeli üretilip, kendilerini yüceltilirler. Oysa özgüvenin, sorumluluğun, eylemselliğin, iradenin, özgür aklın olmadığı bir düzen kaçınılmaz olarak dinseldir. Çünkü emperyalizm, dinselliği, genişletilmiş ve derinleştirilmiş bir biçimde yeniden ve sürekli üretmektedir.

‘Yeryüzünde bir başka toplum gösterilemez ki, biz Türkler kadar öz benliğini yitirip mensup bulunduğu din içerisinde erimiş olsun. Bir başka Müslüman toplum yoktur ki; biz Türkler kadar ulusal gelenek ve niteliklerini, dilini, tarihini ve her şeyini İslamiyet adına unutsun ve kendinden olmayan bir kılığa bürünsün. Ve üstelik bununla da kalmayıp, dini uygulayacağım diye kendi öz ceddinin ruhuna tükürsün’. İlhan Arsel

Dış güçler!!!

Bir zamanlar İktidar ortağı. 17-25 Aralık Rüşvet, haraç skandalı ve paralel yapı olan FETÖ

Gülen Cemaatine yakınlığı ile bilinen Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral. 01.03.2014… Siyaset Millete hizmet etme yeridir, para kazanma, servet edinme yeri değildir”. Diyor.

Tanrılar bile isyan eder bu ikiyüzlülüğe… Ver mehteri!

Reis dedi ki; “Dünyanın hiç bir yerinde 38 yaşında emeklilik diye bir uygulama yoktur. 48 yaşında emekli olan bir kişi dahi yaklaşık 30 yıl sistemde kalacaktır. Bugün ülkemizde ortalama emeklilik yaşı 52’dir. 20 yıl çalışıp 38 yaşında emekli olan biri 40 sene devletten maaş alacak. Böyle bir uygulama olamaz.  Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hesabına göre, emeklilikte yaşa takılan denilen gruba 6,2 milyon kişi giriyor.  Bu teklifin yıllık maliyeti 750 milyar liraya ulaşıyor. Biz ekonomide bir ekonomik kurtuluş savaşı verdiğimiz bir dönemde böyle bir yükü milletimizin sırtına bindirmek gibi bir hakkımız var mı?”

46 yaşında SGK’dan 52 yaşında Emekli Sandığından. Ve birde Cumhurbaşkanlığı maaşı. Toplam aylık 60 bin lira. Kaç dikiş eder?

600 milletvekilinin içinden, 226 milletvekili çift maaş alıyor. Toplam 30 bin lira. Kaç dikiş eder?

Hiçbir aktif özelliği olmayan Meclisin konu mankenleri olmuş 600 milletvekilinin her biri 25 bin Lira maaş ve iki yıl sonra emekli edip ömür boyu maaş

Dünya’nın hiçbir ülkesinde olmayan utanmazlık. Arsızlık. Yoksul halkın sırtından beslenme.

İki yıllık süreç içinde emekli olmuş, sayıları 14 bin civarında olduğu söylenen milletvekillerine, ölenlerin ailelerine ayda 12 bin liralık maaş.

Ülkenin kalkınmasına, gelişimine omuz ve ömür vermiş emekçilerine yaş sınırlaması ve 700 ile 3500 lira arasında emekli maaşı.

Danışmanlara 25 – 200 bin lira aralığında maaş.

Milletin parasını, millet yerine, 3,5 milyon Suriyeliye 32 milyar $’ı, Filistin’e 1,5 milyar $’ı, Sudan’a 750 milyon $’ı,Somali’ye 750 milyon $’ı, Afganistan’a 650 milyon $’ı, Libya’ya 300 milyon $’ı, Mısır’a 2 milyar $’ı, Arakan’a 50 milyon $’ı, Yemen’e 50 milyon $’ı, Lübnan’a 50 milyon $’ı gözünü kırpmadan dağıt.

Tulumbada su bitti de! Faturayı emekli olmak isteyenlere çıkart.

Kamu kurumlarının kırtasiye ve büro malzemesi alımları 8 ayda 418 milyon liraya ulaşırken, sadece telefon kullanımı ve yeni abonelikler nedeniyle GSM şirketlerine ödenen telefon ücreti 93 milyon lirayı aşmış ise! Aynı dönemde yap-işlet-devret yöntemiyle özel sektöre yaptırılan köprü, tünel ve otoyollardan geçen kamu araçları için şirketlere  14 milyon 499 bin lira ödeme yapılmış ise!

Kamu kurumlarının şirketlerden kiraladığı lüks binalara sadece 8 ayda ödenen kira bedeli 980 milyon lirayı aşmış ise!

Bakan ve bürokratlar için 534 milyon liralık araç, 354 milyon liralık uçak kiralanmış ise!

Devletin toplam kira harcaması 2,6 milyar liraya ulaşmış ise!

Temsil, tanıtım ve ağırlama için 8 ayda 112 milyon lira para harcanmış ise!

Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına (bilim, teknoloji ve yönelik. Eğitim ve öğretim. Ekonomi. Güvenlik ve dış politika. Hukuk. Kültür ve sanat. Sağlık ve gıda. Sosyal politika. Yerel yönetim) 76 kişi 11,794 Lira maaşla atamaları yapılmış. Kimler mi. Liyakat yerine itaat edenler ve çift ve üç dikişlilerin yer aldığı kurul.

Türk çiftçisini askıya al. İthal hububata yönel. Yıllık 50 milyar $’ı acımadan ithal hububata, Canlı hayvana karkas ete yatır. Sudan’dan milyon dolara arazi kirala. Ülke çiftçisine sırtını dön. Tüm birikimleri sat, peşkeş çek. Tulumbada su bitti de.

Üreten Türkiye’yi tüketen Türkiye haline getir. Türkiye’yi maaş devleti haline dönüştür. Üretmeden tüketen. Kazanmadan yiyen toplum yarat. Ekonomi dibe vurunca, bedelini emekli olmak isteyenlere çıkart.

Suriyeliye nasıl para buluyorsan. Uçaklara nasıl para buluyorsan. Saraylara nasıl para buluyorsan.  Artistlere, Arabeskçilere nasıl para buluyorsan.

Ülkenin gerçek sahiplerine de bulmak zorundasın reis!

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN