GEREKTİĞİNDE HAYIR DEMEYİ ÖĞRENİN

12 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
506 defa okundu.
  GEREKTİĞİNDE HAYIR DEMEYİ ÖĞRENİN

          mustafa kılınç resim            
Uyumun olmaması da ayrıca bir stres kaynağı olarak karşımıza çıkmaktadır.
Uyumlaştırma aşağıdaki üç durumun varlığına bağlıdır:
Bireylerarası ilişkiler: Örgütteki bireyin diğerleri tarafından tanınması ve kabul edilmesi halinde olumlu ilişkiler, olumlu örgütsel ortamlar çıkartarak iş görenlerin topyekün sağlıklı olmalarında önemli bir rol oynar.
Örgütte olumlu ilişkilerin gerekliliğinin yanında, örgütlerde bireyler arasında tahammül edilemez ilişkilerin gelişmesine de rastlanmaktadır. Bu durumda herkes kendisi için yaşar. Stres çıkartıcı bu ortamları genelde, işsizliğin yaygın olduğu ekonomik kriz dönemlerinde daha sık rastlanır.
Bireylerarası ilişkilerde belirleyici olan en önemli öğe liderlik stilidir. Yakından

kontrolün ve baskının bulunduğu ortamlarda bireylerarası ilişkilerin, demokratik ortamlardan farklı olacağı açıktır.Çünkü yaklaşım her şeydir.

Bireylerarası rekabet: Bütün örgütlerin, para, terfi ve başka konularda sınırları vardır. Örgütte bu sınırlı olanaklara ulaşabilmek için bireyler birbirleriyle rekabet ederler. Bu rekabet önemli bir stres kaynağıdır.Bir yarışmada her zaman bir kazananın bir de kaybedenin olması normaldir. Zaferin bedeli çoğu zaman bireye oldukça pahalıya malolmaktadır.

Rekabet bireyi gelişmeye yöneltir. Fakat aşırı rekabet, örgütü yaşanmaz hale getirebilir. Bu durumda bireyler birbirleriyle çatışırken, sağ kalan yalnızca örgüt mü olacaktır?

 

MUSTAFA KILINÇ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On