Ey Hayat!

19 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1150 defa okundu.
Ey Hayat!

Ey Hayat!

Emine İNCE

Kocaman bir valiz, koskoca bir koli içi mutfak eşyası dolu, biri beş,diğeri yedi yaşında iki kız çocuğu. Valiz de o kadar ağır ki yerinden kımıldamıyor. Ne olurdu şunun tekerlekleri olsaydı. Arabamız da yok. Otobüse bindik. Antalya Kemer Çamyuva’ya tatile gidiyoruz. Yolculuklar da bir de migrenim tutmasa bari. Başimın ağrısından gözümü açamıyorum. Kızlar da benimle olmak istiyorlar. İki kişilik koltuğa üç kişi biniyoruz. Ankara’dan Antalya sekiz saat. Yol bitmek bilmiyor.
Aslında çok da hevesliyiz. Günlerdir hazırlanıyoruz. Neyse akşam bindiğimız Ankara’dan,Antalya’ya sabahın köründe indik. Bir sıcak bir sıcak. Ankara’nın sabah serin havası nerde,Antalya’nın nemli sıcak havası nerde. Dolmuş bekliyoruz Kemer-Çamyuva’ya gitmek için.
Bir saat sonra dolmuş geldi. Bindik dolmuşa. Uğramadık , girip çıkmadık yer bırakmadı. Beldibi, Göynük,Kemer ve Tekirova’ya gittiği için bizi anayolda bıraktı. Beş km. İçeri yürüyoruz. Gençlik var ya, ormanın içinden güle oynaya gidiyoruz. Ara da bir kızlar yorulduk diye mızırdanıyorlar. Biraz dinlenip yola devam. Buraya da ilk kez geliyoruz. Nihayet üç katlı bir motelin ikinci katında bir oda bize ayrılmış. Mutfak kolisini aşağı mutfağa bırakıp, odayı düzenledik . Getirdiğimiz çarşafları serdik. Yastık kılıflarımızı geçirdik. Pikeleri de örtüp aşağı indik. Herkes bize hoş geldiniz dediler. Ağabeyim de o otelin ortağı. Aldıkları arsalarına evlerini yapıncaya kadar böyle bir oteli ortak yapmışlar. Gelmeyenlerin yerini kiralıyorlar. Biz de kiracıyız yani. Mutfakta tüp yokmuş. Herkes kendi tüpünü Kemerden kiralayıp getiriyor. Akşam oldu neyle gidip tüp alacağız derken arabası olan biri şimdi gider alırız dediler, eşimle gidip alıp geldiler.
Bahçeye bir masa hazırladık. Yapılacak en kolay şey melemen, peynir, zeytin çay. Karnımızı doyurduk. Kızların keyfine diyecek yok . Bahçenin her tarafını dolaştılar. Denize gitmeyecek miyiz anne demeye başladılar. Biraz sonra moteldekilerle birlikte ay ışığında ormanın icinden denize güle oynaya gittik. (Şimdi o ormanlar otel oldu). Kumların üstüne oturup sanki kırk yıllık dostmuş gibi sohbet ettik. Kızlar da birer arkadaş buldular. Üniversite öğrencileri gençler ayrı bir grup. Onların sohbetleri de farklı. O gece güzel bir uykuyla sabah kendimize gelebildik.
Sabah çok erken kalkan gençler koşu yapıyorlar. Ben de onlarla birlikte her gün sekiz km. koşuyorum. Gelip çayı demliyorum. En güzel yerden masa kapma vardı bir de. Masayı kapıp rahmetli eşimle çocukları kaldırıyorum. Kahvaltımızı çabucak yapıp yine ormandan, fıstık çamlarının arasından hep birlikte,moteldeki tüm insanlarla denize gidiyoruz . Saat on üçe kadar denizde yüzerek,kumda oturarak zamanı geçiriyoruz. Motele geliyoruz. Çocukları ve kendimizi duş yaptırıp mutfağa giriyoruz. Mutfağı bir görmelisiniz en az on iki tüp aynı anda yanıyor ve hanımlar arı gibi çalısarak yemekleri pisirip, hemen hemen aynı anda bahçedeki masalara oturup sanki büyuk bir aileymişiz gibi yemeklerimizi yiyoruz. Saat on dörtte yatıp öğle uykusu vakti. Benim için en güzel saat. Hepimiz odadayız. Kızlar uyumak istemiyor kıkırdayıp duruyorlar. Ama benim kitap okumam lazım haydi artık uyuyun diyorum. Babalarıyla şakalaşırken uyuyakalıyorlar üçü birden. Saat on altı da kalkıp tekrar denize koşa koşa gidiyoruz , on sekize kadar. Gelip yine çocukları ,çamaşırlarını yıkayıp,yine yemek telaşına düşüyoruz. Akşam yemeğinden sonra işi bitmis olanlar oyunlar oynuyor ve unuttuğum bir şey almancı bir aile bir film getirmişti. Perde yapıyorlar. Oğlum Osman filmi ile Drakula’yı zevkle izliyoruz. Çünkü motelde tv. yok.( yıl 1979 ) Günlerimiz hep bu şekilde yoğun ama yeni yeni dostluklar kurarak ,yeni yeni yemekler öğrenerek zevkle geçiyor. On günlük tatil biteceği zaman çok üzülüyoruz. Ankarada da buluşmak üzere adresler alıyoruz.
Şimdi tatiller beş yıldızlı otellerde oluyor. Herşey dahil ama dostluk haric. İnsanlar biribirine günaydın bile demek istemiyor. Ne kadar lüksün içinde olursan ol, arkadaşlarla, dostlarla bir kamyonun içinde Olimposa ,Fasilis’e, Göynük kanyonu’na yapılacak şarkılı,türkülü gezinin tadını veremez.
Canım arkadaşlarım,sevgili dostlar tatiliniz güzel dostlarınız çok olsun. İçiniz huzur dolsun. Hepinize iyi geceler.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On