ESİR OLDUĞUMUZ TEKNOLOJİDEN NASIL KURTULURUZ ?

18 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1027 defa okundu.
ESİR OLDUĞUMUZ TEKNOLOJİDEN NASIL KURTULURUZ ?

ESİR OLDUĞUMUZ TEKNOLOJİDEN NASIL KURTULURUZ ?

Sinan DEMİR

Milli Antrenör Sinan Demir tecrübelerine dayanarak günümüzdeki hareketli yaşamımızda önerilerde bulundu.

ESİR OLDUĞUMUZ teknolojiden nasıl kurtuluruz? Bu cümle çerçevesinde günümüzde insanın hareketsiz kalmasına bağlı sağlık sorunlarının ve sosyal problemlerinin doğmasına zemin oluşturduğu bilinmektedir.Onun için sporun geniş toplum kesimine ulaşması için genciyle yaşlısıyla engellisiyle kadını erkeği herkesi kapsamasını sağlamak için gençlerle olan iletişimimize hız vermeliyiz.Bu anlamda spor bir yaşam olayıdır.İnsan yaşama kalitesiyle direk veya dolaylı ilişkilidir.Bu nedenle herkes için spor prensibini göz önünde bulundurmalıyız.

İNSAN OĞLU doğumundan ölümüne kadar olan süreç içerisinde hareketlilik olmazsa olmazlardandır.Bu ALLAHIN yeryüzündeki tüm canlılar üzerinde değişmeyen sünnetüllahıdır.Nefes aldığımız sürece Allahın bize bahşetmiş olduğu bedenen fiziken sağlığımızı hor kullanarak sağlıklı yaşam kalitemizi düşürmemek için günlük yaşamımızda mekanik işlere önem vermeliyiz.Onun için esir olduğumuz teknolojiden kurtulmanın yolu her yaptığımız işi fiziksel olarak yapmalıyız.Buda bizim günlük yaşamımıza hareketliliğimize katkıda bulunacaktır.

GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİSİNE bağımlılığımız ile mekanik uğraşlarımızla aradaki farkın farkına varmalıyız artık.Bunun örnekleride güncel basında sık sık gündeme gelmektedir.Örneğin Amerika sı Avrupa sı ve Türkiye de genci ve yaşlısıyla teknoloji bağımlılığının etkisi altına girmiştir.Artık yaş oranları ortadan kalkarak çok genç yaşlara kadar hayatımızı etkilemektedir.Nedenleri bilgisayar bağımlılığı,masa başı çalışmalar,günlük kullandığımız vasıta araçları,filmler ve diziler daha çok günlük sağlıklı yaşamımızı etkisi altına almıştır. Örnekleri ise kalp krizleri,obeziye.stres,hurzursuzluk,gerginlik,diyabet,uykusuzluk,yorgunluk gibi belirtileri günlük yaşamımızda görmekteyiz.

DEMİR ÇÖZÜM VE ÖNERİLERİNİ şöyle sıraladı;günlük yaşamımızda alış verişimizi,gitmek istediğimiz kısa mesafeleri ve ziyaretleri birtakım toplantılar vs değişik sosyal etkinkilere sağlığımız göz önünde bulundurarak mekanik hareketliliği canlandırarak fiziksel kassal gelişimize algılama ve özümlememize katkısı olacağını kanaatindeyim.Buda bizi birçok stresten uzak tutmasına vesile olacaktır.Hareketli yaşamımıza önem vermeliyizki  kıymetini bilip sağlıklı kalabilelim.

                                  HAYDİ SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SPORA

‘‘HALKIMIZI GENCİYLE,YAŞLISIYLA spora ve sosyal etkinliklere davet ediyorum kapalı alanlardan uzak durup oksijenli açık alanlara yönelin’’ çağrısında bulunarak hareketli yaşayın zinde kalın dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On