EMNİYETTEN KAN KAMPANYASI

7 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
445 defa okundu.
EMNİYETTEN KAN KAMPANYASI

emniyetten_kan_bagisi_kampanyasi_h16256_16d83

Kırşehir’de 2016 yılındaki hedeflerinin 7 bin 500 ünite kan toplamak olarak belirlendiğini açıklandı

Kırşehir Kan Merkezi Sorumlusu Ünal Albayrak, kan bağışının hayat kurtardığını dile getirerek, Kırşehir’de 2016 yılındaki hedeflerinin 7 bin 500 ünite kan toplamak olarak belirlendiğini söyledi. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destek Şube Müdürü Özer Özkardeş de, “Kan ver, Sıhhat bul” kampanyası ile vatandaşları kan bağışına davet ettiklerini belirtti.
Kırşehir Kan Merkezi Sorumlusu Ünal Albayrak ve Kan Alma Sorumlusu Dr. Zikri Gürel, geçen yıl gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına beklenen sayıda ilginin olmasını memnuniyetle karşıladıklarını dile getirirken, “Kan bağışının tüm bireyler tarafından benimsenmesi için çalışmalarımız sürüyor. 2016 yılındaki hedefimiz 7 bin 500 ünite kan toplamaktır. Kan toplayan tırlarımız, önümüzdeki aydan itibaren belli yerlerde kan toplamaya başlayacaklar. Kırşehir, İç Anadolu Bölgesi’nde nüfusa oranla en çok kan veren iller içerisinde ikinci sırada bulunuyor. Kan bağışının ne kadar önemli olduğunun bilincini vatandaşlarımıza vermeye çalışıyoruz. Son olarak Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olan Toplum Destek Şube Müdürlüğü tarafından kan bağışına destek verildi. Güvenlik görevlilerimiz, görev yaptıkları yerlerde vatandaşlarımızın Kırşehir Kan Merkezi’nde kan vermelerini sağlamaktadırlar” ifadelerini kullandı.
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destek Şube Müdürü Özer Özkardeş de, kan bağışı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Görev yaptığımız mahallelerdeki vatandaşlarımıza, kan bağışı konusunda bilgiler veriyoruz. Kan ver, Sıhhat Bul kampanyası ile bugün 60 kişiyi kan vermeye davet ettik. Kan vermenin insani ve vicdanı bir mesele olduğunu unutmamak gerekir. Türk Kızılayı ile Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nün işbirliğiyle başlatılan kampanya ile vatandaşlarımızı kan bağışlamaya davet ediyoruz. Kan bağışının hayat kurtardığını unutmamak gerekir. Küçük bahanelere sığınarak kan bağışından kaçınırsak, başkalarının yaşamasını sağlamamış oluruz. Türk Kızılayı’na kan bağışı yaparak umut olun ve hayat kurtarın anlayışını vatandaşımıza hatırlatıyoruz. Bağışlanan her kan, kurtarılan üç candır” ifadelerine yer verdi.
Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği (Tüm Emek-Der) Kırşehir Şubesi Başkanı Musa Hangül de, kan bağışı kampanyasına katılmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu açıklayarak, “Türkiye’de gönüllü kan bağışı organizasyonu yapan Türk Kızılayı’na destek vermek üzere Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destek Şube Müdürlüğü, mahallelilerimizde vatandaşları kan vermeye davet etmektedir. Gerekli duyarlılığın gösterilmesine seviniyorum. Kan vermek suretiyle hem vücudumuzun yeniden kan üretmesini sağlıyoruz, hem de çıkabilecek sağlık sorunlarını görebiliyoruz. Kampanyaya tüm üyelerimizin katılmasını isteyeceğim” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On