21 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Didem CEYLAN

Fırat OLMAK..!

Hayatının baharında, savunduğu dava uğruna gözünü bile kırpmadan şahadete koşmaktır Fırat olmak. Ülküsü uğruna, vatan uğruna; Anadan,yardan, hayatından vazgeçmektir Fırat olmak.Fırat olmak kolay değildir. Yürek ister, bilek ister,vatan aşkı ister.

20 Şubat 2015 günü şahadet şerbetini içti Fırat Yılmaz Çakıroğlu. Ege Üniversitesi Tarih bölümü son sınıf öğrencisiydi. Parlak bir geleceği vardı,üniversitede hoca olup kendisi gibi vatan ve millet sevdalı gençler yetiştirmek istiyordu. Olmadı,yapamadı… Davası uğruna hayallerinden de vazgeçti.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ege Üniversitesi Temsilcisiydi. Her Ülkücü genç gibi oda Ülkü Ocakları’nda yetişmiş, ocak çayı içip seminerlere katılmış,seminerler vermişti.Ruhi Kılıçkıran’ın,Dursun Önkuzu’nun,Mustafa Pehlivanoğlu’nun şehit olmalarını dinlemiş, Allah’a dualar etmişti o şehit kervanına katılmak için.

Son günlerinde tehditler artmıştı.Arkadaşları sınavlara girmemesi için uyarılarda bulunuyorlardı,fotoğrafları fakülte koridorlarına yapıştırılıp hedef gösteriliyor o ise fotoğraflara bakıp nasıl iyi çıkmış mıyım diyerek adının hakkını veriyor yılmıyordu. Yılmaz demişti ailesi çünkü,Fırat Yılmaz… Korkmuyor musun diye soran arkadaşına;Ne korkusu, Allah var gam yok reis diye cevap vermişti. Anlayacağınız tunç yürekli tunç bilekli bir Türk genciydi Çakıroğlu.Yaralandığında kırk beş dakika kampüste bekletildi. Ambulans gelmedi, polis arabası alıp hastaneye götürmedi. Göz göre göre şehit oldu. Bıçaklayan hain gibi kampüs bahçesinde bekletenlerinde eline bulaştı kanı. Son nefesini verirken de gülümsedi ve duaları kabul oldu,katılmıştı Ülkücü şehitler kervanına.

Siz sayın Çınar Kırşehir okuyucuları,siyasi görüşünüz ne olursa olsun,hangi ideolojiyi benimserseniz benimseyin. Tanıyın Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu. Anlatın eşinize,dostunuza, çocuğunuza. Fırat bu vatanı,bu bayrağı kanın son damlasına kadar savundu deyin. Mücadelesine devletin açtığı üniversitede İmralı canisinin fotoğrafını açan standı yıkarak başladığını,bölücü örgüt sempatizanlığı yapanları analarından doğduklarına pişman ederek sürdüğünü bilin. Tek başlarına güçleri yetmediği için şehit olduğu gün onlarca teröristin üzerine saldırdığını unutmayın. Eğer unutursanız son olmaz Fırat,siz unutursanız,ses çıkarmazsanız,görmezseniz bu hainler devam eder ve elbet yeni Fıratlar çıkıp dur der bu hainlere. Dağlarda güvenlik güçlerimizin temizlediği bu teröristleri, üniversitelerde Fırat’lar temizliyor bunun bilincinde olun. Fırat’ın acısı hep taze kalmalıdır yüreklerimizde, kalacaktır da.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com