CHP’NE BEN NEDEN OY VEREYİM Kİ!

26 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
603 defa okundu.
CHP’NE BEN NEDEN OY VEREYİM Kİ!

Mustafa Bağ

CHP’NE BEN NEDEN OY VEREYİM Kİ!

Hele Adayına! Hele adayına…

CHP içinde rol almış kişiler;  bana bir gölge oyunun aktörleri gibi geliyor. Cumhuriyetle yaşıtlar ama adlarına ‘YENİ’ diyorlar. Kurucu değer Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini, yeniden yorumluyorlar. Böyle bir anlayış sizce hangi mantalite, hangi beyin. Bu akıl, Mustafa Kemal Atatürk’ün adını Tunceli olarak onayladığı, Genel Başkanın inatla Dersim dediği  ‘Dersim’li Kemal’ olabilir mi?

Cumhuriyeti kaybettik. Kuvvetler ayrılığı bitti. Parlamenter sistem bitti. Aydınlanmayı kaybettik. Rejim değişti. Demokrasiyi kaybettik. Cumhuriyeti kuran, adının başında ‘Cumhuriyet’ yazan parti sayesinde.  Onlarda iyi biliyor ki; gerisi gelecek.

‘Dünyanın en tehlikeli hali, cehaletin örgütlü eyleme geçme halidir’… Goethe.

“Kürt milliyetçiliğini bana ilericilik ve bağımsızcılık diye yutturamazsınız Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit eş değerde gördüremezsiniz.”

“Anadili öğrenmek haktır. Ancak anadilde eğitim siyasal haklar kapsamındadır. Başörtüsü uygulamasının kamu kurumları ve mecliste serbestleştirilmesinin yasal zemini yoktur. Başbakanın ‘örtünmek dinimizin emridir’… Başbakan bir din adamı gibi davranarak açıklamalarda bulunması kabul edilemez. Bu ne cehalettir’…  Diyen Birgül Ayman Güler’i CHP’den neden sildiler?

‘Ülkemizin içinde bulunduğu savaş tehlikesini de içeren koşullar nedeniyle. Çocuklarımızın geleceği açısından olağanüstü önem kazanan 2015 genel seçimleri öncesi… Partide demokrasinin işletilmesi, seçim yenilgileri ve özellikle de cumhurbaşkanlığını ilk turda iktidara teslim eden hatalardan dersler çıkartılıp, ciddiyetle yol haritası çizilmesi için yaptığım çağrıyı görmezden gelerek… Kurultayı bir koltuk kapma yarışına çeviren. Kurucusunun büyük fedakarlıklarla inşa ettiği devletin yıkılıp. Diktiği ağaçların sökülüp, yerine, adına “ak” denilen ucube sarayda somutlaşan otoriter bir devletin kurulması girişimini ve  cumhuriyetin köşkünün, hanedan sarayına dönüştürülmesini sessizce izleyen.  Türkiye’nin iç ve dış tehditlerle karşı karşıya olduğu, iş ve terör cinayetleri ile sarsıldığı bu çok kritik dönemde sorumsuz çağrılar. Tutarsız tezkere söylemleri, belirsiz politikalar ile halkımızın duyarlılıklarından kopuk muhalefet anlayışında ısrar edeceği anlaşılan, CHP yönetiminin olası vahim tercihlerini değiştiremeyeceğimi anladığımdan, iktidar umudu da hedefi de bulunmayan yanlış ve zayıf politikaların parçası olmamak için büyük umutlarla geldiğim CHP’ den istifa ediyorum’.

Sözleri ile CHP’nin rotasından nasıl saptığını, yenilenme adıyla etnik ve dinsel anlayışa doğru kapılarını araladığını ifade ettiği için mi? CHP’den sildiler?

‘Türkiye’de bu düzene karşı yüzde 35’lik kesimin yüzde 25’i CHP’de. Bölünerek, ayrılarak bir yere varmamız mümkün değil. Günümüz bölünme, ayrılma dönemi değil. Nasıl AKP, Paralel ile bir araya geldi. Bizimde bir araya gelmemiz gerek. Buradaki arkadaşları yalnız bırakmayacağım Hep beraber bu oyunu bozacağız. Bu sindirme, bezdirme, ‘ağzını açma’ demenin politikasını bozacağız… Diyen, Hukuk Profesörü Süheyl Batum CHP’den neden ihraç edildi?  

‘CHP kuruluş ayarlarına geri dönmelidir. Kurtuluş; kuruluştadır’… Demesi ile katıksız Kemalist olduğu, Genel Başkanlığa aday olması neden tedirgin etti… Ümit Kocasakal, hangi gerekçe ile parti dışına itildi?

Ömer Faruk Eminağaoğlu (YARSAV kurucusu, Yargıç) neden küstürüldü? Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı sırasında Yargıtay’daki tüm soruşturmalarını yapan adam olduğu için mi?  Dışişleri Bakanlığı’nı meşgul eden Fethullah Gülen kriptolarını, Abdullah Gül’ün bakan olduğu sırada aldığını ortaya çıkardığı için mi?

Şu gerçektir ki; “CHP payandalığıyla Kemalist Cumhuriyet” programı çökmüştür. “İslamcı hareket” ve “Kürt ayrılıkçılığı” ittifak ederek, “Laik-Türk uluslaşma” ve çağdaşlaşma sürecine son verme çabaları geri döndürülemez bir hal almışsa kabahat kimin? Dersimli Kemal!!!

Bu kez sana, senin adayına oy vermek için tıpış, tıpış oy verecek, Kemalistlerin; Kemalistliğini bir kez daha gözden geçirmesi gerekmez mi?

Ben Kemalist biri olarak, 6 oku sadece vitrin olarak kullanan CHP’ye oy vermem.

CHP içindeki Atatürkçü ve Kemalist düşünceyi tasfiye ederek kökten temizlemek istemesinin altında gözüken gerçek sadece Birgül ayman Güler, Emine Ülker Tarhan, Süheyl Batum, Ömer Faruk Eminağaoğlu, Ümit Kocasakal… Değildir.

Tanrılar bile isyan eder bu ikiyüzlülüğe…

Atatürk’e hakaretler edilen Derin Tarih dergisinin danışma kurulu üyesi CHP ve MHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Ekmelettin Efendi çıkıyorsa, Cumhurbaşkanı danışmanlığına Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi getirilecektir.

MHP kökenli bir kişiden kazanım bekleyen. Ceza evinde yatan. Hasta olan adamlara milletvekilliği payesi kazandırıp milletin parasını maaş olarak ödeten zihniyet.

“Halkıyla barışık olmayan, halkına düşman bir sistem içindeyiz doğrusu 70 senedir… Tek partinin sloganı ile ortaya çıktı. Milliyetçilik, Laiklik vs. bu ilkeler millete zorla dayatıldı.”

“Tek parti devrinden kalan zihniyetin değişmesi, İslam’a bakış açısından değişmesi gerekir kanaatindeyim. Bu açıdan 2.cumhuriyet ve Yeni Osmanlıcılık kavramlarının tartışılması çok sağlıklı” Sözlerini söyleyen Abdullah Gül’den medet umdunuz…

Siz busunuz!!! Bir tarafta, dinciler! Diğer tarafta, Atatürkçüler!

Modern Türkiye’nin temellerini atan Mustafa Kemal Atatürk’e Gazetelerden, TV ekranlarından utanmadılar iğrenç sözlerini hiç kısmadılar. Yetmedi resimlerini, heykellerini yaktılar. Yetmedi, eline balyozu, çekici alan heykeline saldırdı. Belediyeler heykelini meydanlardan söküp ormana, çöplüğe hat da hurdalığa attılar. Ya siz ne yaptınız?

Genel seçimlerde yapamadın, şimdi Belediye seçimleriyle AKP’nin burnunu sürtme peşine düştün. Çok zor dostum. Senden olmayan adaylarla yola çıkıyorsun. Hat da aday yapmak istediğin kişi seni ayağına getirtiyor ve sen ricacı oluyorsun.

Atatürk giderse Türklük de gitmez mi? Vatan gitmez mi? Doksan altı yıl öncesi yeniden yaşanmaz mı? Silahlar çekilmez mi sanıyorlar. O gün gelirse kardeşlik kalır mı? Bu vatanda düşmanlığın sınırı yok. Hat da bu düşmanlık sınır tanımıyor.

Bu ülke özgür olmazsa biz özgür olabilir miyiz? Bu ülke bağımsız olmazsa boynumuzu boyunduruktan kim kurtaracaktır? Bu soruların yanıtı sizde, bizde yok mu? Bu gidişata, akıl ve vicdanınız ne diyor. İhanet sürüsü her bigün daha çok cesaretliler. Her bi gün daha aymazlar. Ben bu kötü işleyişin siyasi aktörlerine sataşmak amacıyla söylemiyorum. Doğrular bu olduğu için paylaşıyorum. En azından bunlar benim doğrularım. Ya siz muhteşem Atatürkçüler; ya sizin doğrularınız? Bunlardan çok farklı olması mümkün değildir… Yukarıda tasfiye ettiğiniz doğrular ise gerçek Kemalistlerin doğruları.

Bu doğrular sizlerin doğruları.

“Atatürk ilkelerinin bekçisi olmak zorunda değilim”… Sena Kaleli CHP Bursa Milletvekili.

“Fethullah Gülen bilgedir…” Muhammed Çakmak CHP PM (Parti Meclis) üyesi.

“Tekkeler açılmalıdır, oralar kültür yuvalarıdır…” Bülent Kuşoğlu CHP Ankara milletvekili.

“Laiklik tehlikededir diyemem. Cemaatlere saygılıyım.” Kemal Kılıçdaroğlu.

“Kendimi 1940’ların CHP’si ile mücadele eder gibi hissediyorum. Sabahattin Ali’yi CHP öldürdü…”

Kemal Kılıçdaroğlu.

“CHP Dersim’de katliam yaptı. Atatürk’ünde haberi vardı…” Hüseyin Aygün CHP Tunceli Milletvekili. “Andımızı tartışmaya açabiliriz…” Nihat Matkap. CHP Genel Başkan yardımcısı.

‘Kefere’  Mehmet Bekaroğlu CHP Genel Başkan yardımcısı…

Devrim yasalarını hiçe sayarsanız, başınıza önce hilafeti, ardından saltanatı oturtuverirsiniz. Saltanat rüyası görenlere karşı yurttaşlık; hilafet rüyası görenlere karşı laiklik; diye ayağa kalkabiliyor musunuz?

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com