Besle Kargayı… Senden Önce Kahvaltıya Otursun (1)

3 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
707 defa okundu.
Besle Kargayı… Senden Önce Kahvaltıya Otursun (1)

Burası kabile ülkesi değilllllllllllllll.

Yıllardır baş edilemeyen PKK terör eylemleri için, Başbakan, “Üç beş çapulcunun marifeti”…Diyor. Mütemadiyen sırtı sıvazlanarak kucakta büyütülen FETÖ için, Cumhurbaşkanı, “ne istediler de vermedik”? Diyor. Şehit edilen Asker, Polis, Öğretmen ve Korucu sayısı 20 binlere ulaşıyor. Yurt içinde kaçırılan Asker, Sivil, kaymakam, Öğretmen ne hikmetse canlı bulunamıyor. Ölüsüne ulaşılıyor. Türk toprakları içinde bulunan dağlara Türk bayrağı yeniden çekiliyor.

MİT Müsteşarı Hakan Fidan, dönemin dışişleri bakanı Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’e, ‘Gerekirse Suriye’ye dört adam göndererek Türkiye’ye sekiz füze attırıp savaşa gerekçe üreteceğini, onların Süleyman Şah Türbesi’ne saldırmasını sağlayacağını’ söylüyordu. Bu beyinler Türkiye Cumhuriyetini ve dış politikalarını yönetiyor.

İki Türk Astsubayını kaçırıp kafese kapatan ve diri, diri yakan IŞID-Türkiye İlişkisini, Amerika, İngiltere, Almanya, İsrail şu başlıklar altında Dünya’ya duyuruyor. 12 Ağustos 2012’de Washington Post’a, “Bize savaşın başında katılan savaşçıların çoğunun yanı sıra teçhizatımız ve tedarikimiz Türkiye üzerinden geldi”… ‘Türkiye IŞİD’e askeri teçhizat veriyor. Türkiye IŞİD savaşçılarına ulaşım ve lojistik destek sağladı. Türkiye IŞİD savaşçılarını eğitti. Türkiye IŞİD savaşçılarına tıbbi yardım sağlıyor. Türkiye petrol alarak IŞİD’e mali destek veriyor. Türkiye IŞİD’in militan toplamasına yardım ediyor. Türk askerleri IŞİD’le birlikte savaşıyor. Türkiye IŞİD’e Kobani’de yardım etti. Türkiye ve IŞİD aynı dünya görüşünü paylaşıyor’. Silah ve Mühimmat dolu MİT, TIR’ları. vs, vs…

Türkiye; ya savaşmayı bilemedi. Ya da savaşamadı… Ya da savaştırılmadı. Ülkenin başına geçen her siyasetçi, ülke çıkarlarını bir kenara iterek, önceliği kendi ikbaline, Amerika, İsrail ve Avrupa politikalarına uygun hale getirdi. Bunun aksini hiç kimse söyleyemez. Siyasetçi çöreklendiği yerden kalkmadı. İcazet için halkın değil. Sam amcasının kapısını çaldı. Küçük Amerika yaratacağım diyenler, sonuçta ülkeyi mülteci ülkesi olma yoluna saptırdı. (1991 Peşmerge istilası- 2015-2017 Afganistan, İran, Irak ve Suriye) İktidar olmak için her yolu mubah sayan anlayış oy uğruna mültecileri vatandaşta yapacaklar. Birisi bir koyup üç alacaktı. Diğeri Suriye’ye girecekti. Tersi oldu, Suriye bize girdi.

Bu ülke Amerika’nın kucağına bugün değil ki; ta 1940’lı yıllarda oturtuldu. O oturuş sonrası bir daha o kucaktan kalkmadı. 23 Şubat 1945 yılında ABD “Ödünç Verme ve Kiralama Kanunu” çerçevesinde Türkiye’ye verilen malzeme için, ABD ile 10 yıl vadeli 10 milyon dolarlık kredi antlaşması imzalandı. 13 Nisan 1946: Hükümet, ABD’den 500 milyon dolarlık ikinci bir kredi istedi. Subay üniformaları Amerika askerlerinkine benzetildi. Türk subaylarının ayağına Ruzvelt postalları geçirildi. Türkiye’nin süngüsü böyle düşürüldü. Yalakalığın ve Amerika seviciliğinde kantarın topuzu iyice kaçtı. NATO ülkesi olmadan Kore’ye asker gönderdik. 750 şehit verdik.

Terörü kucağında büyüten Amerika. Çıkar odaklı projelerini uygulama (Yeni silah ve mühimmatların denenmesi. Bölgenin parçalanması ile yeraltı ve üstü kaynaklarını diğer taşeron ülkeleri öne sürerek ele geçirmek. Yeni silah pazarları bulmak.) için en iyi bölge olarak Ortadoğu’yu seçiyor. 1940 yıllarda başlattığı yeşil kuşak projesi 1980 yıllarda Büyük Ortadoğu Projesine dönüşüyor. Elindeki tüm terör örgütlerini faaliyet gösterecekleri kendi bölgelerine komşu ülkelerde eğitiyor, silahlandırıyor, finansa ediyor. Ardından planını uygulayacağı ülke üzerine salıyor. Afganistan, Irak, Mısır, Libya, Tunus ve Suriye örneği.

ABD bölgesel ve küresel politikalarında (Ortadoğu ve Körfez ülkeleri) İslam ve Müslümanlar önemli yer tutar. Soğuk Savaş döneminde Orta Doğuda Arap Milliyetçiliğinin Sovyetler Birliği yanlısı tutum içermesi ve 1979 yılında Sovyetler Birliği’nin Afganistan’ı işgal etmesi, Müslümanları ABD dış politikasında önemli bir unsur haline getirdi. Sovyetler Birliği Müslüman coğrafyada anti-emperyalist, Batı karşıtı, bağımsızlıkçı ve milliyetçi grupları destekleyerek etkin olmak isterken ABD’ de Afganistan örneğinde olduğu gibi İslamcı grupları doğrudan ve dolaylı şekilde “şer imparatorluğu” olarak tanımladığı Sovyetler Birliğine karşı destek vererek var olma yolunu seçti ve bir “Yeşil Kuşak” oluşturdu. İslamcı örgütlerle aynı yatağa girdi. İş tuttu.

ABD’nin ortaya koyduğu bu proje, Soğuk Savaş sonrası dönemde de sürdü ve ABD “Radikal İslam ya da Siyasal İslam” adı verilen akımlara karşı Ortadoğu toplumlarını daha bir rahat kontrol altında tutabileceği “Ilımlı İslam” olarak adlandırılan yeni bir İslami yorumu yaygınlaştırma çabasına girdi. Hristiyanlar, Müslümanları yeniden dizayn, İslam’ı yeniden oluşturuyordu. Bu çalışmada Uluslararası bağlamda ‘yeşil kuşak teorisi’ ve dönüşümü olan ‘Ilımlı İslam” ile ilgili değerlendirmeler yapılacak ve yaşanan bu sürecin Türkiye, Mısır, Fas, Cezayir gibi Orta Doğu ülkelerindeki yansımaları ve etkileri açıkça ortadadır. Libya, Mısır Tunus paylarına düşeni ABD ellerine vermiştir!

Bu işbirliğini Amerika kendi başına mı yapıyor. Hayır. Operasyon yapacağı ülkede önce hainleri buluyor. İşbirliğini geliştiriyor. Eğitiyor ve planı uygulamaya sokuyor. PKK’nın sesini duyurmaya başladığı tarih 1984 yılı. 17 Ağustos 1984 günü 1 polis, 1 asker Eruh’ta PKK tarafından şehit ediliyor.

Başbakan Turgut Özal. Açıklama yapıyor. “Üç beş çapulcunun marifeti”… Bugünde bu hikaye ile bu ulus oyalanıyor. “Akan kan yerde kalmaz.”… Bu kan tam tamına 33 yıldır akıyor.

Bundan 22 yıl önce 25 Temmuz 1992 gününde Irak’taki Kürt Partilerinin liderlerine (Barzani ve Talabani) Cumhurbaşkanı Özal’a, Amerika başkanı George Bush talimatıyla ‘kordiplomat’ (Kırmızı) Pasaport veriliyor. Amerika güdümünde Barzani ve Talabani Kırmızı Pasaport sayesinde yurtdışı temaslarda bulunarak taraftar topluyor. Amerika politikası ve projesi tıkır, tıkır işliyor. 1991 Körfez harekatı, Amerika’nın çekiç güç marifetiyle Kandil dağını desteklemesi bölgenin uçuşa kapatılması. Barzani iyice palazlanıyor. Yaptırım olmasına rağmen, Barzanı Bölge petrolünü “Kürt Petrölü” adıyla Yumurtalık boru hattıyla Dünyaya taşımaya, daha sonra PYD’nin yerleştirildiği ara bölmeden tankerlerle Dünyaya pazarlanıyor. Barzani; PKK kamplarına lojistik destek sağlamayı sürdürüyor. Biti kanlanan Barzani ve Talabani; Türkiye’ye tehdit savuruyor. Kürt (PKK) yetkililerin yakalanması ve teslim edilmesi gerçekleşmeyecek bir rüyadır. Biz, değil bir Kürt’ü bir Kürt kedisini bile teslim edemeyiz.” diyebiliyorlar. Bu beyanın üzerinden geçen 5 yıllık sürecin ardından Diyarbakır’da Barzani Kürdistan Başkanı olarak Cumhurbaşkanı, ve Başbakan bakanlar ve milletvekilleri eşliğinde karşılanıyor.

ABD ile Türkiye’nin eğit-donat programının hüsranla sonuçlanmasının ardından DSG adı altında bir ittifak kurulmuştu. Örgüte ABD tarafından 50 ton silah ve mühimmat verilmişti. Suriyeli Kürtler, Arap, Süryani ve Hıristiyan gruplarının da yer aldığı ittifakın bel kemiğiniyse Ankara’nın ‘terörist‘ olarak tanımladığı YPG oluşturuyordu.

“Devamı Yarın”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On