BELEDEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NUN 270 GÜNÜ

17 Aralık 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
534 defa okundu.
BELEDEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NUN 270 GÜNÜ

BELEDEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NUN 270 GÜNÜ

    Kırşehir 31 Mart 2019 tarihinde yapılan  mahalli seçimler sonucunda 25 yıl aradan sonra CHP’li  Selahattin Ekicioğlu, İYİ Parti ile yapılan ittifak neticesinde yeni Belediye Başkanı  oldu.  Ekicioğlu’nun  Belediye Başkanlığını kazanmasına en önemli  etken olarak  Ekicioğlu’nun iki dönem Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını yapması, iş sahası olan inşaat sektöründe tanınması ve geçmişinde hiç şaibe olmaması onu Kırşehir Belediye Başkanlığına  taşımıştı.   31 Mart Mahalli Seçimleri ardından bu gazetede  yayımlanan makalemde  E. Akademisyen olarak  Yaşar Bahçeci’nin ilimize kazandırdığı hizmetleri  objektif olarak değerlendirerek 10 yıllık Başkanlığı  döneminde yaptığı kalıcı hizmetleri tek tek yazmıştım.  Yaşar başkanın ilk 5 yılında yaptığı en önemli projesi ikizarası Kent parktır. Bu  eseri sayesinde ikinci başkanlığını kazandı. Bunun yanında yaptığı önemli  eserlerini sayarsak bunlar; Masal Parkı, Güzler Evcil Hayvanatlar Parkı ve Piknik Alanı, Cacabey Meydanı ve Uzun Çarşı Cephe Düzenlemesi, Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi,  Şehirlerarası Otobüs Terminali (Burada bu terminal için getirilen eleştirimi de kısaca yazmak istiyorum. Bu,  aynı zamanda vatandaşın dillendirdiği eleştiriydi. 45 dönüm çıvarında eski terminalin yerine daha büyük bir Şehirlerarası Terminal yapmayıp daha küçük bir arazi üzerinde karayolları bakımından tehlike oluşturabilecek terminal yapması hem yöre halkı hem de sanayi esnafı tarafından haklı eleştirildi ve hanesine olumsuz puan yazıldı.) Kapalı Pazar yeri, Cacabey Meydan düzenlemesi, Ağalar konağı Kültür Evi, son on yılın en önemli projesi Şehir Merkezi Altyapısını yenilemesini ve aldığı 29 otobüsü sayabiliriz.

    Bekii,  Yaşar Bahçeci seçimi niye kaybetti. Bu konudaki halk arasında genel kanaat şöyle:  Belediye başkanlığına seçilen kişi için 10 yıl yeterli, bu süre uzatılırsa başkanlar hakkında suiistimaller yani dedikodular ayyuka çıkıyor. Bu olgular ışığında halk  Ankara, İstanbul şehirlerinde olduğu gibi Kırşehir’de de bir değişim ve yeni yüz istedi.

     Yaşar Bahçeci’nin ilimize kazandırdığı bu kalıcı hizmetleri Ak Parti iktidarın desteği  sayesinde yaptı. Bunu hiç kimse inkar edemez.  Mevcut İktidar değişti diye CHP’den seçilen Selahattin Ekicioğlu’nun yapacağı hizmetleri ilimizin daha güzelleşmesi ve daha yaşanır bir şehir olması için desteklemek mi lazım yoksa, her türlü engeli çıkartalım da hiç hizmet yapamasın, halk nazarında gözden düşsün ve bir daha belediye başkanlığını kazanmasın mı temennisinde bulunalım. Tabii ki bu ikinci husus yani Ekicioğlu’nu zora sokma ve çalıştırmamak kabul edilecek  bir seçenek değil. Bugüne kadar alacağı olduğunu hatırlamayan  Sosyal Güvenlik Kurumu’nun, Belediye Başkanlığını Ak Parti değinde başka bir partinin kazanması durumunda eski borçlarını tahsil etmeye kalkması, İller Bankası ve Kamu Bankalarının sırf CHP’li diye kredi vermemesi kabul edilir bir şey değil. Bu durum zaten var olan partizanlığı (bir nevi kutuplaşma) daha da arttıracağı ve mevcut iktidarın ilk seçimde hükümetten düşmesi durumunda da, iktidara gelen muhalefet partilerinin  Ak Parti’li Belediye Başkanlarına da şimdi ki gibi engellerin aynısını yapmak isteyebilirler. Demokrasi ile yürütülen ülkemizde  muhalefet partileri Belediye başkanlarına yapılan bu engeller kabul edilemez.

     Ak Parti’den İYİ Parti ittifakı ile kazanılan İstanbul, Ankara ve Kırşehir gibi illerin Belediye Başkanları, önceki belediye başkanların borçlarını ödemek için uğraştıklarını ve israf ve şatafattan kaçındıklarını  Medya’dan takip ediyoruz. Kırşehir Belediye başkanının tasarrufa gittiğini ve 72 milyon (eski para ile 72 trilyon)   borcunu ödemesi yanında 270 günlük Belediye Başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği projeler  “ Ahi Kooperatifi projesi, Arıcılık projesi, Asfalt Plenti Tesisi Devreye  Alma projesi  Gündüz Bakım Evi projesi  Jeotermal Seracılık projesi, Kent İçi Ulaşım Planlaması ve Trafik Mühendisliği projesi, Kırşehir Tanıtım projesi Kırşehir spor Destek projesi, Mahalle Kültür ve Taziye Evleri Çok Amaçlı Salon  projesi, Otopark Alanları projesi Ulaşım  ve Su İndirimleri projesi, Yaşlı Bakım Evi projesi” lerini sayabiliriz.  Ayrıca,  her Türk vatandaşının  şunun idrakinde olması gerekir. Yeni belediye başkanları tarafından yapılan tasarruf  ve israftan kaçınmaları hepimizin cebimize yansıyan para demektir. Ama vatandaş olarak bunun farkında değiliz. Tasarruf  yapılarak ve israf yapılmayarak  belediyenin bütçesine giren milyarlar, dolaylı yollarla  biz ve çocuklarımızın geleceği için harcanacaktır. Bu tasarrufların yapılmaması ve şatafata devam edilmesi  durumunda  fert olarak daha da borçlanacağız demektir.  Bu borçların  ödenmesi için de Hükümetin mecburen bizlerden daha  çok vergi almak yoluna gitmesi demektir. Belediye başkanların israf yapmayıp eski borçları ödemelerini, partili partisiz tüm vatandaşların memnuniyetle karşılaması gerekir.

    Demokrasi ile yürütülen ülkemizde,  muhalefet partileri Belediye başkanlarını kazandı  diyerek  engeller çıkartılması kabul edilemez.  Bu durum yaygınlaşır ve teamül haline gelirse  yapılacak ilk  seçimle  iktidara gelen muhalefet partileri de kendilerine yapılan bu  engellerin aynısını, iktidarı kaybedenlere uygulayabilir.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On