“Bazı Esnaflar Dolardan Daha Tehlikeli”

31 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
454 defa okundu.
“Bazı Esnaflar Dolardan Daha Tehlikeli”

Doların yükselişini bahane eden birçok toptancı ve Esnaf su gibi yerli ürünlere zam yaptı.

“Bazı Esnaflar Dolardan Daha Tehlikeli”

Türkiye’de tutuklu bulunan ve ev hapsine alınan rahip Andrew Brunson’ın serbest bırakılması için Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik yaptırım açıklamasının ardında sonuç alamayan ABD, bu kez döviz oyununu oynadı. Dolar kurunun yükselmesi birçok yerli ürün satan esnafa da fırsat oldu. Dolar kurunu bahane eden esnaf, tavuk döner ve su gibi ürünlere zam yaparak maliyetleri bahane gösterdi.

8 TL’DEN 12 TL’YE

Doların yükselmesini bahane eden fırsatçı birçok esnaf, damacana su fiyatlarına da zam yaptı. Daha önce 8 TL’den satılan damacana suyun dolar kurunun yükselmesinden bir kaç gün sonra fiyatı 12 TL’ye çıkartıldı. Bu duruma sosyal medyada tepki gösteren birçok Kırşehirli vatandaş, suyun yerli olduğunu ve fiyat yükseltilmesinin dolara bağlanması kabul edilir bir yanının olmadığı belirtti. Bu esnafların kafalarına göre zam yapılmasına karşı devletin bir yaptırımı olması gerektiğini belirten vatandaşlar, bu esnafların dolardan daha tehlikeli olduğunu söylediler.

SUYUMUZ YERLİ

Su fiyatlarına yapılan zamma tepki gösteren vatandaşlar suyun Los Angeles’dan gelmediğini hatırlatarak, “bizim bu esnaf diye geçinen fırsatçılara karşı tepkimizi koymamız lazım. Suyun dolarla ne ilgilisi var? Suyun kaynaklarından tutunda taşımasına kadar her şey yerli olmasına rağmen kafalarına göre zam yapıyorlar. Devlet yetkilileri bu durumu inceleyip gerekli yaptırımları yapmasını ve içimizdeki fırsatçıları temizlemesini istiyoruz. Bu fırsatçılar ABD’nin içimizdeki ayaklarıdır. ABD’nin doları bizi yıkamadı bu kendini bilmezler asla yıkamayacak bizi ”

“SU SATAN BAYİLER VE ÇAYCI ESNAFLARI DA DURUMA TEPKİ GÖSTERDİ”

Doların yükselmesinden sonra suya yüzde 50 zam yapan bazı firmalara, Kırşehir’de su satan bayiler ve çaycı esnafları da duruma tepki gösterdi. Yapılan zammın kendileri ile bir ilgisinin olmadığını, fabrikaların bu zammı yaptığını anlatan su bayileri, suyun yerli olduğunu ancak pet şişe gibi ham madde fiyatları yükseldiği için su fabrikaları zam yaptığını bildirdi.

1 AYDA 6 KEZ ZAM

Yıllardır Kırşehir’de su satan Esnaflar, 1 ay içerisinde üreticiler tarafından suya 6 defa zam yapıldığını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu duruma el atmasını istediler. Suyun yerli olduğunu hatırlatan bayiler, fabrikalar plastiğin ham maddesini dışarıdan aldıklarını ve bu ham madde maliyeti yükseldiği için suya zam yaptıklarını bu durumdan kendilerinin de rahatsız olduklarını söylediler.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On