ATATÜRK’ÜN ONUNCU YIL NUTKU

3 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
776 defa okundu.
ATATÜRK’ÜN ONUNCU YIL NUTKU

   Bugün sizlere yıllarca  özel günlerde televizyonlarda  kısa kısa yayınlanan Atatürk’ün Cumhuriyet’imizin onuncu yılı dolayısıyla  29 Ekim Cumhuriyet Bayramında yapmış olduğu “ Onuncu Yıl Nutkunu”nun tam metnini  yayınlayacağım.

    Türk Milleti! Kurtuluş Savaşına başladığımız 15’inci yılındayız. Bugün  Cumhuriyetimizin onuncu yılını doldurduğu en büyük bayramdır. Kutlu olsun!

    Bu anda büyük Türk Milletinin bir bireyi olarak, bu kutlu güne kavuşmanın en derin sevinci ve çoşkunluğu içindeyim.

   Yurttaşlarım! Az zamanda çok  ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyetidir.Buradaki başarıyı, türk Ulusunun ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak azimle yürütmesine  borçluyuz. Fakat yaptıklarımızı hiçbir zaman yeterli görmeyiz. Çünkü daha çok ve daha büyük  işler yapmak zorunluğunda ve azmindeyiz. Yurdumuzu dünyanun en bayındır ve uygar ülkeleri sviyesine çıkartacağız. Ulusumuzu en geniş refah araç ve kaynaklarına ship kılacağız. Ulusal kültürümüzü çağdaş uygarlık  düzeyinin üzerine çıkartacağız. Bunun için, zaman ölçüsü geçmiş yüzyılların gevşetici görüşüne göre değil, çağımızın hız ve hareket kavramına göre düşünülmektedir. Geçen zamana oranla, daha çok çalışacağız. Bunda da başarılı olacağımıza kuşkum yoktur. Çünkü Türk miletinin  karekteri yüksektir. Türk Milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir. Çünkü Türk Milleti, ulusal birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir. Çünkü Türk milletinin yürütmekte olduğu yükselme ve uygarluk yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale,müsbet bilimdir.

   Şunu önemle belirtmeliyim ki, yüksek bir indan topluluğu olan Türk ulusunun tarihsel  bir niteliği de güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Bunun içindir ki ulusumuzun yüksek karakterini, yorulmaz çalışkanlığını, doğuştan zekasını, bilime bağlılığını, güzel sanatlara sevgisini, ulusal birlik duygusuna ara vermeden ve her türlü araç ve önlemlerle besleyerek geliştirmek ulusal ülkümüzdür. Türk  Milletine çok yaraşan bu ülkü, onu, bütün insanlığa gerçek huzurun sağlanması yolunda, kendine düşen uygarca vazifeyi yapmakta başarılı kılacaktır.

    Büyük Türk Milleti! Onbeş yıldan beri, giriştiğimiz işlerde başarı vaadeden çok sözlerimi işittin. Mutluyum ki, bu sözlerimin, hiçbirinde ulusumun,  hakkımdaki güvenini sarsacak bir isabetsizliğe uğramadım. Bugün, aynı inanç ve kesinlikle söylüyorum ki, ulusal ülküye, tam bir bütünlükle yürümekte olan  Türk milletinin büyük ulus olduğunu bütün uygar dünya, az zamanda bir kere daha tanıyacaktır. Hiçbir an kuşkum yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük uygar niteliği ve büyük uygar yeteneği, bundan sonra ki gelimesi ile, geleceğin yüksek uygarlık ufkunda  yeni bir güneş gibi doğacaktır.

     Türk Milleti! Sonsuzluğa akıp giden her on yılda, bu büyük ulus, bayramını daha büyük onurla, mutluluklarla, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On