ALİ BABACAN TUTAR MI?

2 Aralık 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
587 defa okundu.
ALİ BABACAN TUTAR MI?

Hafızaları tazeler isek, güler yüzlü, sempatik, yakışıklı dersek de yerinde olur ve keza özellikle dış politika ve ekonomide işin ehli olan sayın “ALİ BABACAN” ı bir anımsayalım… 


* 18 Yıllık Akparti iktidarında 13 yıl görev yapmış sayın “ALİ BABACAN” döneminde; 
1. Ekonomi rayına oturmuş, 2. 50 yıllık IMF ye olan borç kapanmış, 
3. Borsa 9 binler den 100 binlere fırlamış, 
4. Piyasaya güven gelmiş, 5. Döviz yerinde saymış, 6. TL ve TÜRK PASAPORT u dünyada itibar görmüş, 7. Türkiye ye gerek Turizm gerekse Yatırım haddinden fazla gelmiş, 8. Temel ihtiyaçlara uzun süre hiç zam gelmemiş, 9. Bankalarda faizler (Ev, araç, ihtiyaç) kredileri 0,60 ları görmüş, 10. Bankalar ilk defa kar etmeye başlamış, Türkiye her yıl hızla büyüyen ülke durumuna gelmiş, 11. Türkiye gerek ABD / AB, de gerekse Türk Dünyası ve Arap ülkelerinde itibar görmüş… saymakla bitmez… 

Ali Babacan 58. ve 59. Hükümetlerde Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 8 Temmuz 2019 ‘da AK Parti’den istifa ederek parti kurma çalışmalarına başladı. Ali Babacan ne zaman artisini kuracak? Büyük bir ihtimalle Aralık ayında gibi gözüküyor. Sayın Ali BABACAN ı kısaca tanıyalım. 

ALİ BABACAN KİMDİR?
Babacan, 4 Nisan 1967 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Gençlik yıllarından itibaren dedesinin kurduğu aile işinde çalışıyordu. Ticaret ile yani. TED Ankara Koleji’nden 1985 yılında mezun oldu. ODTÜ / Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü 1. likle bitirdi. 
1990 yılında Fulbright bursunu kazanarak, Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Babacan, 1990-92 yılları arasında Northwestern University Kellogg School’da işletme alanında yüksek lisans yaptı.

FİNANS SEKTÖRÜNDEN SİYASETE ATILDI

Başarılı siyaset adamı, 1992-1994 yılları arasında finans sektörünün üst düzey yöneticilerine danışmanlık yapan özel bir şirkette danışman olarak görev yaptı. 1994 yılında Ankara’ya döndükten sonra aile şirketinin başına geçti ve 2001 yılında AK Parti’nin kurucu üyesi oldu, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Ali Babacan, 58. ve 59. Hükümetlerde Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. 60. Hükümet’te ise Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı. 2009 yılında Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı oldu. 28 Ağustos 2015 tarihine kadar Başbakan Yardımcılığı görevine devam eden Babacan, aynı zamanda 22, 23, 24. ve 26. Dönemlerde TBMM’de Ankara milletvekilliği yaptı. 

13 yıl bakanlık yapan Ali Babacan, son dönemlerin en uzun süre bakanlık yapmış ismi olarak tarihe geçti. Babacan, 8 Temmuz 2019 tarihinde kurucu üye olduğu AK Parti’den istifa etti ve yeni bir siyasi parti kurma çalışmalarına başladı. Yeni partiyi yıl sonuna kadar kuracaklarını da duyurdu.

Ali Babacan, 1995 yılında Zeynep Babacan ile dünya evine girdi. Kerem, Dilara ve Emir adlarında üç çocuk sahibidir.

Şimdi realist yaklaşmaya devam edelim. 

* Vay efendim Akparti sayesinde bir yerlere geldi deniliyordu. Akparti ekonomiyi kimin sayesinde düzeltti. Büyüttü? 

* Vay efendim FETÖ bağlantısı var deniliyordu Akpartide ve diğer partilerde kimler FETÖ ile oturup MAKRUBE yemedi. 

* Vay efendim partiyi bölüyormuş da, görevi bıraktığından beri 4-5 yıl bir tane partiyi kötüleri mi? Gidişat hayra alamet değil dedi. Bunu Mehmet ŞİMŞEK de dedi. 

Mesele GÜL, BABACAN, DAVUTOĞLU meselesi değil. Mesele liderlerin etrafında kendi hegemonyasını düşünen “Padişahım Sen Çok Yaşa” diyen şakşakçıların fitne fesat çıkarmaları. 

Akparti de Gül kötü, Babacan Kötü, Davutoğlu kötü, Arınç Kötü, kurucuların hepsi kötü. Sayın başkan ERDOĞAN çevresindeki uyuyan hücreler tarafından kandırılıyor. Ahde vefa yı unutmamak gerek. Dün hep beraberdiniz. Şimdi tukaka eyvallah. Olmaz böyle. 

Ortada sandık var. Herkes boyunun ölçüsünü alır. Gün gelir aynı İttifak da olursunuz. Dün Bahçeli ile en ağır ithamlar ederken şimdi Cumhur İttifakı olmadı mı? Gün gelir aynı yolda olursunuz. Sabırla birbirinize tahammül ediniz. 

Hepiniz vakti zamanında aynı kökten gelmediniz mi? MİT birazda içinizdeki münafık kesimleri ayrıştırsın bari. Ak koyun kara koyun çıksın. Parti işini rekabet yarış için kullanın. Fitne, fesat, hain vesaire geçin bunları. 

İnsanoğlunun saati saatini, günü gününü tutmaz. Değişir gelişir. Türkiye de artık değişim şart. SİSTEM BOZUK. Geçen yazdım. Tüm kurumlara (Milletvekili, Belediye Başkanlığı, Encümenler, Muhtarlık, STK Başkanları 2 dönem şartı) iki dönem şartı getirin de görün bak kavga, gürültü oluyor mu? Amerika da Bush, Clinton, Obama nerede? 

Doğdum Muhtar, evlendim Muhtar, askere gittim geldim gene Muhtar misali… Doğruya doğru denilir… Vesselam… 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On