Adalet

22 Ekim 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
384 defa okundu.
Adalet

Tıpkı milyonlarca insan gibi ben de son gelişmeleri büyük bir dikkatle takip etmeye çalışıyorum. Bu gelişmelerin ardından çok sevdiğim bir klişe geldi aklıma.

“Berlin’de hâkimler var!”

Hakikaten çok manidar bir cümledir. Hikâyesi de şöyledir; Alman Kral II. Frederick 1750 yılında Postdam’dan geçerken orada bir yeri çok beğenir ve adamlarına orada kendisine bir saray yapmalarını emreder.

Kralın adamları emrin üzerine kralın beğendiği yere giderler ki orada bir değirmen olduğunu görürler. Saray yapılabilmesi için o değirmenin oradan kaldırılması gereklidir. Bunun üzerine gidip değirmenin kapısını çalarlar. Karşılarına değirmenin sahibi yaşlı bir adam çıkar. Kralın adamları, kralın değirmeni satın alacağını söyleyip kaç para istediğini sorarlar. Fakat yaşlı değirmenci değirmenini satmayı kesin bir dille reddeder.

Durum krala bildirilir. Kral, adamlarını geri çeviren değirmenciyle bir de kendisi konuşmak ister. Yaşlı değirmenci kralın huzuruna çağrılır. Sorarlar anlatır; “Değirmen bana atadan kaldı, ben de onu çocuklarıma bırakacağım.”. Kendisi için değirmen satılık değildir. Fakat kral da kararlıdır; değirmencinin yüzüne kendisinin kral olduğunu;  istese, değirmeni para vermeden alabileceğini söyler. Değirmenci buna karşılık o unutulmaz cevabı verir:

“Alamazsınız. Berlin’de hâkimler var!”

Bu ‘haddini aşan’ söze karşı kralın çok hiddetleneceği düşünülür. Fakat o bu sözden hoşnut olur. Bunun üzerine kral tarihe geçen şu sözünü söyler:

“Hiçbir güç, hiçbir siyaset, hiçbir iktidar kral bile olsa adaletten üstün değildir. Hiç kimse adaletin üstüne çıkamaz.” Kral sarayını da değirmeni yıkmadan değirmenin yanına yaptırır.

Bu hikaye doğru mudur bilinmez ama  değirmen ve saray hâlâ dimdik ayaktadır. Ve diyeceğim o ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyüktür.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On