Aboooo! Dünyadaki İlaç Sanayine Bak

19 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2005 defa okundu.

böcek ugur

Yıllar yıllar önce ülkenin birinde veterinerin biri üç beş tane ilaç yapmış. Bu ilacı piyasaya sunmak için, önce devletin yetkili kurumlarından yetki almak zorundaymış. Doğrusu da bu olmalı zaten. Ancak adam olmadık engellerle karşılaşmış. Hayvanlar için bir serum geliştirmiş. O serumu o kuruma sunmuş. Bakmışlar içerikte herhangi bir şey yok. Ama olmaz demişler neden demiş. Senin yaptığın serumun rengi sarı ancak rengi beyaz olmalı demişler. Veterinerde ama efendim dandini dandini dastana şirketinin ürünü sarı renkte. Olsun demişler senin yaptığının rengi beyaz olacak yoksa olmaz demişler. Neyse adam gitmiş epeyce bir uğraşılar sonunda serumu beyazlatıp, komisyona yeniden sokmuş. Ve yok olmaz demişler. Olmaz arkadaş senin serum plastik şişede cam şişede olması lazım demiş. Adam efendim Dandini dandini dastana şirketinin serumu plastik şişede deyince. Olsun kardeşim senin serumun cam şişede olacak demişler. Peki tamam demiş. Yeniden ürünü yapıp getirmiş diğer ürünlere de benzer engel koyduklarından dolayı 3-5 sene sonra piyasaya sürebilmiş. Daha sonra o kurumun başında olan şahısta dandini dandini dastana şirketine genel müdür olmuş.

Az önce yazdığım mizansen ilaç sanayinin dünya üzerindeki, etkisini anlatmaktı. Ayrıca kullandığımız bir çok ilacın içerisine farklı şeyleri katıp, insanda farklı yan tesirleri meydana getirip. O rahatsızlığa ait farklı bir ilacı da satarak o ilacı da pazarlıyorlar.

Kanserin ilacı bulundu. Ancak sorunlar var. İlaç firmaları ilacı ilacı bulan Kübalı Dr. Rodriguez’e sorular soran basın mensuplarına neler diyor.

Bunun üzerine bir televizyon programında Dr. Rodriguez’e “Hiç tehdit edildiniz mi?” sorusunu yönelten gazetecilere yanıtı ise çok ilginç: “Tehdit sırası bende. ‘Bu aşı tüm dünyada ya bedava yapılacak ya da maximum 1 dolara satılacak’ dedim. Şimdi ayıklasınlar pirincin taşını.”

Bu demecin ardından ekonomi uzmanları, “Aşı 1 dolardan satılsa bile bir tek bu aşı sayesinde Küba ekonomisini düzeltebileceğe benziyor” diyor.

Derler ki!

Atatürk kurtuluş savaşın yaptı. Çanakkale savaşını ve diğer savaşları yaptı. Atatürk’ü hep savaşçı kişiliği ile ön plana çıkartılar aslında türk milleti hiç bir zaman boyunduruk altına girmez. Atatürk olmasa da bu millet kimseye eğilmezdi ancak;
Atatürk’ün bu ülkeye yaptığı şeylerin başında insanların ufkunu açtı. Birde MKE endüstrisini kurup dışarıdan silah almayıp kendimize yetelim dedi. Devlet üretme çiftliklerini kurdu çiftçilere önder olsun diye. Demir çelik fabrikalarını kurdu kendi demirimizi kendimiz üretelim diye. Kısacası dışarıya bağımlı bir ülke değil; yaptığı diğer şeylerle de. Bu ülkeyi bağımsız demokratik hukuk devleti haline getirdi.
Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ayrıca Atatürk diyor ki!
Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran halkların bütününe
Türk Milleti denir.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN