11 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1449 defa okundu.

SUÇLU ARAMAK BEYHUDE!

CHP önce aynaya bakmalı!

Türkiye çağdaşlık ve refah yolunda olumsuzluklar yaşıyorsa! Demokrasi giderek askıya alınıyorsa! Hak ihlalleri var deniyorsa!  Laiklik ortadan kaldırılıyor, ülke bir parti devleti konumuna doğru hızla yol alıyorsa! Parlamenter sistem yıkılmış, yerine; Baş yücelik rehber edinilmiş ise! Tek adam rejimi getirilmiş ise! Suç kimin?

AKP rejim değişimi için kolları sıvadığında, iktidara omuz veren MHP canhıraş değişimin yanında olduğunda; sen CHP laf üretmekten öteye ne yaptın. Engellemeye yönelik hangi eylemin vardır? O gün bugünü görememiş olmamak en hafif şekliye aymazlıktır.

Sineimillet’e dönmek yerine, ‘Rejim’ değişimine başkaldıran o günün milletvekillerini diskalifiye ettiniz. Ne oldu da, dünün çömez siyasetçilerine 95 yıllık CHP teslim oldu!

Slogan ekonomisi (Enflasyon düşüyor. Türk Lirası değer kazanıyor, İşsizlik azaldı, Cari açık düştü, İhracat patlaması yaşanıyor, hızla büyüyoruz, vb) yalanlarıyla avutulan, yönetilen Türkiye gerçeğine inanma gafletinde olan bir düşünce ürünüsünüz. Fransa’da başlayan eylemlerin Türkiye’ye sıçraması için masa başında ellerinizi ovuşturuyorsunuz.

Genel seçimlerde yapamadın, şimdi Belediye seçimleriyle AKP’nin burnunu sürtme peşine düştün. Çok zor dostum. Senden olmayan adaylarla yola çıkıyorsun. Hat da aday yapmak istediğin kişi seni ayağına getirtiyor ve sen ricacı oluyorsun.

Sayın CHP!

Cumhuriyetinizi nasıl alırdınız? Laik mi, seküler mi?

Nasıl bir cumhuriyet isterdiniz?

Seküler mi? Laik mi?

Ya da Bülent Ecevit’in siyasi literatüre armağan ettiği ‘inançlara saygılı laiklik’ kabul görür mü?

Bir de Tayyip Erdoğan tarifi var… “Ya Müslüman olursunuz, ya laik; hem laik hem Müslüman olunmaz” diyordu kendileri!

Sekülarizm = Devlete karşı kilise + Halk ittifakı. Dinsel kuruluş.

Laiklik = Kiliseye karşı devlet + Halk ittifakı. Çağdaş kuruluş.

Seçim yaptınız mı? Sizce, size hangisi daha uygun!

‘Laiklik yaşam biçimi değildir’! Diyen AKP yönetiminin,  aslında hem laik siyasal ve toplumsal düzeni reddettiğini, hem de  Türkiye Cumhuriyeti’nin bu düzenine karşı olduğu bu sözlerin altında yatan gerçek aleni değil midir?

Lafazanlığını sürdüren CHP…

95 yıl önce saraya baş kaldıran Atatürk’ün ülkesi, 95 yıl sonra bugün aynı korkuya teslim olmuş, saraya boyun eğmiş ise; senin yüzünden. Ne acıdır ki bu ülke sanki yeni KAHRAMANLAR bekliyor gibi. Aydınlık karanlığa doğru hızla yön değiştirirken rejimin ve ülkenin bekçileri yeniden teslim alınırken eylemsiz helezanın siyasi aktörü CHP…

Hiçbir düşünceyi aklın terazisine koymuyoruz. Öbür dünyanın büyüleyici, mutluluk ve vaat edici yalanları kulaktan, kulağa aktarılmış ve dondurulmuş sözleri… Sizlerinde başını döndürmüş olmalı ki, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri başkanlığı nezdinde hareketiniz yok. Unutmayın ki; sadece korkaklar susar…

“Osman oğulları zorla Türk milletinin hâkimiyet ve saltanatına el koymuşlardır. Bunu altı asır sürdürmüşlerdir. Şimdi de Türk milleti bu mütecavizlerin hadlerini ihtar ederek kendi eline almış bulunuyor.” Mustafa Kemal Atatürk.

Bu ülkenin çocuklarına Şeytan diyecek kadar ileri gitmiş Diyanet başkanı.

Her okula mescit projesinin aktörü Milli Eğitim Bakanlığı, Anayasayı doğrudan ihlal ettiğinin farkında mısınız?

Kahraman Maraş’ta Adalet sarayının koridorlarını mescide çeviren anlayışı görmezden gelmek, anayasayı ihlal değilse nedir?

Ben Kemalist’im. Ben sana neden oy vereyim ki!

Yeni Diyanet Başkanı, görüşü gereği Laiklikle (Laisizm) sürekli kavgalı. Ancak kürsüye çıktığında Sekülerizm ile kavgalı çıkışını devir teslim töreninde etti. Kısaca her iki anlayışı reddediyor. Amaç kalıptan çıkmış tek düşünen. Çoğulculuktan uzak. Biat kültürüne ait yeni nesiller türetmek.

Laiklik kavramı Aydınlanma Çağı’ndan beri sadece siyaset kuramının ve yönetim bilimlerinin değil anayasa hukuku başta olmak üzere hukuk disiplininde en tartışılan kavramlarından biridir. Bu kavramın tarihsel olarak Avrupa’da doğmuş olmasıyla da doğru orantılı bir şekilde günümüzde Avrupa Birliği tarafından Avrupa’nın ve demokrasinin temel değerlerinden biri olarak kolaylıkla kabul edilen ve sorgulanmayan bir durumdur.

Milletin sırtından bin kere haçça giderler. Hacı olurlar. Cumhurbaşkanının, başbakanın katıldığı ünlü birinin cenazesine kaftanla çıkar namaz kıldırır. Sanki bu adam namaz kıldırtıp o dua okuyunca, dualar Allah katına çabuk ulaştığını zannederler. Oysa bu gösterişin, bir güç olarak millete yansıtılmasıdır. İslam’da ruhban (Din Adamları)  sınıfı yok derler. Kendi içlerinde ruhban gibi hareket ederler. Çünkü kendileri de ruhban olduklarına inanmışlardır.

Bu adam Vatikan ve gittiği diğer Hıristiyan ülkelerin Başkipos’larını öncelikli olarak ziyaret ederken, kilisede dua ederken, altın sırmalı kaftanı giyer. 500 milyonluk Mercedes’ biner. Ülkenin en büyük bütçesini alır. Bunlar kendilerini Hıristiyan ülkelerinde ruhban, Türkiye’de şeyhülislam sanırlar.

Bunu bileceksiniz inatla Cumhuriyete ve kurucu değerlerine nankörlük edecek, Osmanlı özentisi içinde kalacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti kurucusuna küfür ve karalama yarışına gireceksiniz. Bu işe soyunmuş, başkanınızdan vaizinize kadar söylüyorum. Cuma hutbelerinde; Atatürk’ü millete şapka taktırdı, batıya, kafire, gavura, gayri Müslime özendirdi diyerek karalayacaksınız,  sarığı, poturu öveceksiniz. Kadını eşit yurttaş olmaktan çıkaracak, ders kitaplarına 15 yaşında kız çocuklarının evlendirilmesi fetvasını koyacaksınız. Yoksulluğu övecek, dışarıda bir bahaneyle nereye gönderildiği bilinmeyen paralar toplayacaksınız. Yahu sizler ya meczupsunuz. Ya sapık… Ya da Hırsız. Elinizdeki telefonu, interneti, kredi kartlarını, bilgisayarları, Mercedes vs’ler, Osmanlı icadımı ki kullanıyorsunuz. Osmanlı gerçek ve bilimlerden kaçmak için ülkeye 275 sene matbaayı sokmamıştır. Bu milletin geri kalmışlığında ki temel taşında Osmanlı ve cahil hocaların imzası vardır. Neresini öveceksiniz bana yahu.

Aklını kiraya verenler kullanılır. Aklınız kiradayken ettiğiniz lafların politik olduğunu, rejim düşmanlığı olduğunu sizlerde biliyorsunuz. Ya siz bu halktan değilsiniz. Ya da sizler Allah’a ve onun peygamber ve dinine inanmıyorsunuz. Zira en çok şirki sizler koşuyorsunuz.

Allah aşkına CHP tüm bunları bilmiyor mu? İşlevsiz bir mecliste, sadece maaş alan bir kitleyle olduğu gerçeğini bilmiyor mu? Eylemsiz, sokağa çıkamayan, değişimi bizler gibi seyreden bir siyasi parti.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN