16 YILDA AKP EKONOMİSİ…

5 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
757 defa okundu.
16 YILDA AKP EKONOMİSİ…

16 YILDA AKP EKONOMİSİ…

İyi olacak dediler. İyi oldular. Pekiştiler. Kavileştiler. Araları sıkılaştırdılar.

Devletin borcu 3,5 kat arttı…

Özel sektörün borcu tavan yaptı.

Cari ve dış ticaret açığında rekor artış.

Nüfusun %20’si iktidar zengini olurken, oylarıyla beslendikleri %80’lik yoksul bir kesim yarattılar.

Tefeciye milyarlarca dolar faiz ödeyen Türkiye’ye prestij için saray, havaalanı yaptılar. Trakya’yı iki ye bölmeye hazırlanıyorlar. Açlığından değirmen bekleyen, oflazlığından hak almayan halk, kendileri için dünyada hiçbir kula nasip olmayacak, üzerinde ölü toprağı serili  seçmen yaratılar.

Vatandaş borcunu ödeyemez hale geldi. Vatandaşın banka borcu 70 kat arttı.

Döviz rekor kırdı artışıyla. Dolarları sıfırlayamadılar. ayakkabı kutularına faiz ödediler. Rüşvetleri yiyenler, bedelini millete ödettirdiler. Rüşvet göç idarelerine girdi. Suriyeli Türk rüşveti seviyor dedi. Yetmedi… 3,5 milyon Suriyeli için 32 milyar dolar harcadık dediler. 300 bini için vatandaşlık verdiler. İktidar için her yol mubah. Şiar oldu kendilerine. Ve Suriyeli etnik kökende 37nci sırayı aldı. AKP’den Milletvekili aday adaylığına başvuruda bulunda. asli unsur nedir sorusu kardeşlerimiz plajlarda t… keyfi yaparken bu ülke evlatlarının, Suriyeliye vatan hazırlaması için şehit olması onlar için hiçbir anlam ifade etmediği belli değil mi!

Akaryakıt, Doğalgaz, Elektrik zamları, gelirin %23’nü, kiralar %58’ni götürdü.

Esnaf siftahsız kepenk kapattı. Türkiye genelinde 852 bin esnaf borçları nedeniyle hapse tıkıldı.

Avrupa ülkelerinde halk devleti için yılın sadece 3 aylık gelirini harcarken, 9 ayını kendisi ve ailesine harcıyor ya da tasarruf ediyor. Türkiye halkı yılın sadece 8 ayını devletin saltanatına harcıyor. Geriye kalan 4 ayıyla yaşamaya çalışıyor.

Domates Ruslara 30 sente, vatandaşa 5,50 kuruş. Enflasyon çift haneli. Din ile kandırdılar. Din ile oyaladılar. Siyasetin bulaşmadığı bir yer kalmadı. Camilerden okullara sirayet etti. Eğitimi bitirdiler. halkı kutuplaştırdılar.

Paralı yollar. Paralı Yargı. Paralı köprüler. Paralı askerlik. Paralı hastaneler. Paralı okullar. Paralı üniversiteler. Vergiler nerede?

Vergi özetinin aşağıda milyonda biri var.

İslam teröristi (FETÖ) ile koalisyon yaptılar. Ne istedilerse verdik dediler. sonunda diğerlerine terörist dediler. Dinci bu dincilere darbe yaptı.

16 yılda 173 kez ihale yasasını değiştirdiler. Politikalarına uyarladılar.

Cumhuriyet birikimleri, Arap’a, Yahudi’ye, Lübnanlıya,  Hollanda’lıya, Amerikalıya, Kanadalıya, İngilize,  ve yerli hatta onlar göre milli yandaşa ya devredildi, ya da peşkeş çekildi. Milli yandaş o kadar cozuttuki! Açtı ağzını yumdu gözünü. “Milletin A… amma koyduk”… Dedi. Hem de gözümüzün içine baka, baka…

Yollar yaptılar. Yaptıkları yolları beş altı kez farklı müteahhitlere yeniden ihale ettiler. 16 yıldır yolo yapıyorlar. Görmüyor musunuz! Türkiye’nin doğasını mahvettiler. Yeraltı ve yerüstü sularını pazarladılar.

Bunlar saltanatı. debdebeli yaşamı sevdiler. Bu hayatı ayakta ve diri tutan kaynak nasılsa halk. Gerisi lafügüzaf.

Saraylar yaptılar 1100 odalı. Yetmedi… 400 odalı yazlık saray inşası Marmaris’te bu yaz bitiyor. Osmanlı eseri tüm saraylar tahsis edildi.

Yetmedi…

1 uçak yetmedi. 2 Uçak yetmedi. 3 Uçak yetmedi. Uçak filosu kurdular saraya. En lüksünden. Yetmedi… Her uçak için, içine günlük 130 tür yemek hazır bekletildi. Yetmedi… Helikopterler. Yetmedi… 268 adet makam ve hizmet aracı. Yetmedi… Özel gezi yatları.

Laiklik yeni Anayasada olmamalı diyen . Şeriatçı, Meclis Başkanı odasına 150 Metre kare Hereke halısı döşetti. Yetmedi…  5 milyon liraya makam aracı. Yetmedi… Korumaları için 2,950 bin liraya cipler aldı.

Yetmedi… Bakanlara makam uçakları aldılar… Yetmedi… Generallere  Savaş uçaklarını, Savaş helikopterlerini hava makam araçları yaptılar.

Yetmedi… Tüm milletvekillerine makam aracı, şoförler tahsis ettiler. Yetmedi… Tüm milletvekillerinin sayısını 600 çıkartıp, özlük haklarını 7 sülalesine yetecek hale getirdiler. Yetmedi… Cumhuriyet kuruluş değerlerine karşı olan, Laiklik düşmanı olan ve sadece 5 gün milletvekili olan Kavakçıya milyonlarca lira tazminat ödediler. Maaş bağladılar. Yetmedi… Büyük elçi yaptılar.

Valiler, kaymakamlar, saltanata alıştırıldılar. Yurt dışından, ve içeriden milyona varan makam ve hizmet araçları kiralandı saltanatlarını pekiştirmek için.

Yetmedi… Milletin malını satmakla kapatamadılar lüks ve şatafatın açtığı yarayı.

Ülkede tarım bakanı olacak Ziraat Mühendisleri, Veterinerler kalmadı. Türk tarımını batırmak için Tıp doktorundan tarım bakanı yaptılar.

Türk Çiftçisine ananı da al git dediler. Türk çiftçisini ve tarımı iyileştirmek yerine100 ülkenin hububat eken çiftçisini ihya ettiler. Tarımına destek verdiler. Sudan’da 7 milyon 805 bin dekar (dönüm) tarım arazisi 99 yıllığına kiralandı. Kim işletiyor, altına bakmak gerekir görmek için.

Hayvancılığı öldürüp, 25 ülkeden et (kesilmiş) 17 ülkeden  canlı hayvan (Yasaklı ülkeler. hastalık riski yüksek hayvan dahil)  ithal eder olup, Tarım bakanının boynuna Fransızlar madalya astılar.

Bunlar sevdiler madalyaları. Kimin verdiği değil. Önemli olan Madalyanın öteki yüzü.

Tarım bakanından önce, Partili Cumhurbaşkanına, Yahudiler, Türk askerinin başına çuval geçiren Amerikalı general Genelkurmay Başkanı Hulusi Akarın boynuna taktı madalyaları.

Millet aç. Millet yoksul. İşsizlik ayyuka çıkmış. İşsiz gençler kendilerini ya evlere kapatmışlar. Ya kahvehane köşelerine tıkmışlar. İş olsunda ne olursa olsun diyen bir gençliğin bunalımını anlamayan iktidar sadece kendi çocuklarının gemiciklerini bilir. Armatör oğullarının kumar masalarında bıraktıkları  paranın önemi yoktur onlar için. Onların çocuklarının yatak odalarında para kasaları, para sayma makineleri bizim için abartı. Onlar için olağan. Derseniz. Kimin paraları diye sormasını da bileceksiniz.

Halkı hiçe saymak.

Halkın seçtiği Belediye Başkanlarını hiçbir gerekçe olmadan görevden almak. Halk kendi seçtiği kişilerin hırsızlıktan mı, terörden mi; hangi gerekçe ile görevden alındığını bilmesi. Hukuk ülkesinde yargılanmasını istemesi kadar doğal hiçbir şey olamaz. Kendisine bu ayarı verene sessiz kalan topluluğa halk demek biraz yakışık almaz. Gerçek bir millete saygısızlık olur.

Adamsendecilik köleliği getiri. Aklınızı kiraya vermek yerine aklınızı kullansanız.

Öğretmen çocuğunuza siyaset enjekte edemez. Davranışıyla ilintili telkinde  bulunamaz. İmam Hatibe yönlendiremez. Onun görevi konusunda eğitim vermek. ahkam kesmek değildir.

Milli eğitim tecavüzcü, ortaçağ artığı tarikatlarla ortaklık yapıp çocuklarınıza yön veremez. Bunlara göz yuman ebeveyn olamaz. Göz yumuyorsanız ya sizler ensest ilişkiden yanasınız. Ya da adam değilsiniz.

İmam kürsüden siyaset konuşamaz. Sizi yeniden dizayn edemez.

Kutsal kitabı siyaset kürsüsüne indirme cesareti bulamaz.

Şehit Tabutuna elini dayayıp siyaset yapamaz. Ordu partileşmez.

Kişisel çıkarlar. Küçük tırtıklamalar sizleri bağımlı yaparken, ülkeyi felakete sürükler.

Son zenginler, köşe dönücüler. Diğer yanda beleş makarnadan beslenip, beleş  kömürle ısınan millet yarattılar.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN