ZÜLF-İ SİYAHIM KİTABI ÇIKTI

11 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
449 defa okundu.
ZÜLF-İ SİYAHIM KİTABI ÇIKTI

 

12825252_578997435586606_310288536_n

EY SULTANIM

Zatının nurundan nurun hüviyettir ey sultanım

Keza Nur-ı nübüvettir, velayettir ey sultanım

 

“Hakikat-ı Muhammedi”, “Nur-ı Muhammedi”sin

Nurun, “Zat-ı Kibarıya”dan atıfettir ey sultanım

Vali Necati Şentürk

Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün Zülf-i Siyahım adlı şiir kitabı çıktı. 40 Arena Gazetesinin ziyaretinde de dile getirdiği kitap 4 Mart’ta basıldı. Kitabın içinde 224 adet şiiri bulunmakta. Kırşehir Valisi Şentürk ilk kitabının çıkmasının mutluluğunu yaşıyor.

Necati Şentürk şiir dizelerinde Allah ile inanç aşkını bir tutup dizelere yansıtırken sanki o günleri yaşıyormuş gibi bir hisse kapılarak şu yazıları kağıda dökmüştür: ” Aşkla şiiir aşkın tercümanı, aşığın sır katibidir. Zira aşkı en iyi şiir terennüm eder.Aşkta şiir bazen feryaddır, bazen gönül gözyaşları ile olur, bazan gönülden damlayan ahu zarlar olur. Aşığın gönül iniltileri şiir olur harf harf dökülür.

Her canlı ölür, ölü kalpler ise aşk ile dirilir. Onun için ehl-i dil “aşk ölmeden önce ölmek, ölümsüzlüğe erişmektir” demişlerdir. Erzincanlı Hak Aşığı ümmi şair Salih Baba’da divanında bunu şu dize ile ne güzel ifade etmiştir:

” Can verip ölmezden evvel ölmeyen derviş midir?”

Son söz olarak  aşka dair bir tek cümle söyleyebilirsek, deriz ki “İlahi aşk öyle ulu devlettir ki, kıyafetinin tamamını ancak Allamu’l-Guyup olan Hz. Allah bilir”

Aşkı niyaz eyleriz

Aşk olsun” dizeleriyle raflardaki yerini alarak Türkiye şiir dünyası yazarlarına bir yenisi daha eklenmiş oldu. Farklı bir dil farklı bir üslup kullanan Şentürk Osmanlıca ve Farsça anlatımında Allah sevgisini şiir dizelerine yansıtmıştır.

Zülf-i Siyahım kitabında yer alan şiirlerde hemşehrisi olan Erzincanlı Halk Aşığı ümmi şair Salih babanın “İlham-ı Hak” ile söylediği ve bir başkasının aynı adanda kaleme aldığı “Salih Baba Divanı”nındaki şiirlerden çok etkilendi. Ayrıca Siirt valiliği esnasında Tillolu İsmail Fajkirullah Hazretlerinin torunu Sultan Memduh’un Arapça ve Farsça şiirlerinden müteşekkil el yazma eserlerinden tercüme ettirip üç cilt halinde yayınlattığı “Mahzenü’l-Esrar”dan da etkilenmiştir.  40 Arena Gazetesi Olarak Sayın Vali Necati Şentürk şiir dünyasına hoş geldiniz diyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

VALİ NECATİ ŞENTÜRK’ÜN ÖZGEÇMİŞİ

Valimiz Sayın Necati Şentürk 1953 yılında Erzincan’da doğdu. Kemah İlçesi nüfusuna kayıtlı olup İlköğrenimini İliç 23 Nisan İlkokulu’nda, orta öğrenimini Kemah Ortaokulu ve Seyda Fırat Ortaokulu’nda, lise öğrenimini ise Erzincan Lisesi’nde tamamladı. 1 yıl Ankara Hukuk Fakültesi’nde okudu, daha sonra Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne geçti. Bu Fakülte’nin Siyaset ve İdare Bölümünden 1975-76 öğretim yılında mezun oldu.

1976 yılında İçişleri Bakanlığı’nca açılan Kaymakamlık sınavını kazanarak 1977’de Erzurum Valiliği’nde Kaymakam adayı olarak staja başladı. Erzurum Aşkale ve Tekman Kaymakam vekilliklerinde bulundu. 1979’da Kaymakamlık kursunu bitirerek asil kaymakam olarak Amasya Taşova ilçesine atandı. 12 Eylül 1980’den sonra aynı ilçede (Taşova) kaymakamlık ile birlikte İlçe Belediye Başkanlığı görevini de yürüttü.

Vatani görevini 1981’de Polatlı Top ve Füze Okulu’nda tamamladı. Askerlik dönüşünde eski görev yeri olan Taşova’da hem kaymakam olarak hem de ilçe belediye başkanı olarak görev yaptı. 1983 Yılı Eylül ayında altıncı sınıf hizmetini yapmak üzere Mardin Ömerli Kaymakamlığı’na atandı. Buradaki görevini tamamlayınca 1985 yılında Ankara Haymana Kaymakamlığına atandı. Bu görevdeyken 1986 Yılında 9 ay süreyle Devlet Lisan Okulu’nda İngilizce eğitimi aldı ve kursu pekiyi derece ile bitirdi.

1987 yılında bilgi ve görgüsünü artırmak üzere 1 yıl süreyle İngiltere’ye gönderildi. Buradaki eğitimini de başarıyla tamamlayarak 2 başarı sertifikasıyla ülkesine döndü ve yeniden Haymana Kaymakamlığı’nda göreve başladı. Bu ilçede 4 yıl görev yaptıktan sonra, 1989 Yılında Ankara Elmadağ Kaymakamlığı’na atandı. Elmadağ’daki 4 yıllık hizmetinden sonra başarılı sicilleri nedeniyle 1993 yılında İstanbul Eyüp Kaymakamlığı’na atanan Şentürk, Eyüp’ten sonra 1997 yılında İstanbul Kağıthane Kaymakamlığı’na atandı. 1998 Yılında ise Edirne Valiliği Kapıkule Mülki İdare Amiri olarak görev yaptı. Edirne Vali Yardımcılığı görevini ifa ederken 2003 yılının Mayıs ayında İstanbul Vali Yardımcılığı görevine getirildi. 4,5 yıl başarılı bir şekilde İstanbul Vali Yardımcılığı görevini ifa eden Şentürk, 19.09.2007 tarih ve 2007/12604 Sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla Siirt Valiliği’ne atanmıştır.

2010 -2012 yıllarında Yozgat Valiliği yapan Sayın Necati ŞENTÜRK, 15 Eylül 2014 tarih ve 2014/6780 Sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla Kırşehir Valiliğine atanmıştır.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On