ZİHİN BEDEN VE RUH ÜÇGENİ

22 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
765 defa okundu.
ZİHİN BEDEN VE RUH ÜÇGENİ

          mustafa kılınç resim           Zihin beden ve ruh ayrılmaz bir bütündür. Biz bunlara üçüz kardeş bile diyebiliriz. Zihin ile beden ayrılmaz biçimde birbirine bağlıdır. Zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu birbirinden bağımsız düşünemezsiniz.

Düşünceleriniz, kimyasallar üreten duygular üretir. İşte burada üretilen bazı kimyasallar sizin işinizi kolaylaştırırken bazıları da zorlaştırır. Bunun kontrolü size bağlı. Bundan daha büyük bir güç var mı?

Beynimizdeki mevcut kimyasal fabrikanın olumlu ya da olumsuz kimyasal üretmesi konusunda nasıl kullanacağız? Bu büyük gücün kullanımı nasıl olacak? Büyük gücün kullanımı çok basit aslında sadece “DÜŞÜNCELERİNİZİ YÖNETECEKSİNİZ” beyninizin efendisi olacaksınız. Bu kadar basit. Düşüncelerinizin yönetimindeki o muhteşem gücü kullanmaya başladığınızda eski düşünme kalıbınızdan yeni düşünme kalıbına geçeceksiniz;

 ESKİ DÜŞÜNCE KALIBINDA OLAN ŞEY:

Negatif düşünceleriniz arttıkça kendinizi daha kötü hissedersiniz. Bu durumda daha çok olumsuz düşünceyi güçlendirmenize ve kendinizi çok daha kötü hissetmenize sebep olur. Bu sonuç kesinlikle kaçınılmaz bir durumdur.

YENİ DÜŞÜNCE KALIBINDA OLACAK OLAN ŞEY;

Ne kadar olumlu düşünürseniz kendinizi o kadar iyi hissedersiniz. Bu durum daha çok olumlu düşünmenizi ve kendinizi çok daha iyi hissetmenize sebep olur.

Bu sonuç kesinlikle kaçınılmaz bir durumdur. Beyniniz tarafından sürekli olarak salgılanan kimyasallar “iyi” ya da “kötü” döngü oluştururlar.

Kötü döngü programı güçlü olan kişilerin hem bağışıklık sistemleri, hem de duygu merkezleri güçsüzleşir. Çevrenizdeki bazı kişilerin çok kolay depresyona girmeleri, pes etmeleri, sürekli şikayet eder tarzda konuşmalarını  hatırlıyor musunuz?

Bu kişilerin davranış kalıpları tanıdık geliyor mu? Bu kişilerin “kötü döngü” programları çok güçlüdür.

“İyi döngü” programı güçlü olan kişiler daha mücadeleci, hırslı dayanıklı, tutkulu, her şeye rağmen  “yapabileceğimi düşünüyorum” diyen kişilerdir. Bu kişileri de hatırladınız değil mi? Eminim çevrenizde böyle birileri mutlaka vardır.

Bu kişilerin sayısını artırın derim. “İyi döngü” programı mucizevi şekilde ilerleyen bir güç kaynağıdır.

NLPDAP Merkezimizin sloganını hala merak ediyor musunuz? Merak edenler için daha fazla bekletmeyeceğim. Şimdi söyleyeceğim.

NLP DAP Kişisel ve Kurumsal Gelişim, Değişim Merkezinin amacı; hayatımızın amacıdır. Hayatınızın amacı sadece mutlu olmak mı? Sizce. Sizi bilmem ancak merkezimizin ve bizim hayatımızın amacı üç mihenk taşı üzerine kuruludur.

1-Faydalı olmak, katkı sağlamak, ilerlemek ve ilerletmek.

2-Sorumlu olmak, elimizden geleni değil yapmamız gerekeni yapmak, mazerete hayır, başarının hazzına evet.

3-Şefkatli olmak, anlamak ve gerektiğinde karşılıksız yapmak.

İşte benim ve NLP DAP Merkezimizin hayat amacı bunlar. Şimdi sizde sadece bir kalem alarak hayatınızın amacını yazın. Bakalım Kutsal Kâsedeki döngünüzün yönü nereyi gösteriyor.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On