ZAM ŞAMPİYONU MEYVESI 7 LİRA İLE KİRAZ SEBZESİ İSE 3 LİRA İLE SİVRİ BİBER OLDU

13 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
305 defa okundu.
ZAM ŞAMPİYONU MEYVESI 7 LİRA İLE KİRAZ SEBZESİ İSE 3 LİRA İLE SİVRİ BİBER OLDU

SEMT PAZARI FİYATLARI AÇIKLANDI. KİRAZ KİLOSU 7 LİRADAN SATILARAK ZAM ŞAMPİYONU OLDU. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Halk pazarında kilosu 7 liradan satılan kiraz zam şampiyonu meyve olurken kilosu 3 liradan satışa sunulan sivri biber de alım gücünü etkiledi.
Pazar günleri vatandaşın ve köylünün de akın ettiği halk pazarı fiyatları açıklandı. Açıklanan fiyatlara göre pazarın en pahalı meyvesi olan kiraz kilosu 7 liradan satışa sunuldu. Pazar esnafı, fiyatları normal bulurken fiyatların perakende satış oranına göre değiştiğini ve ramazan ayının gelmesi ile birlikte insanlarda bir durağanlık oluştuğunu, alışverişin serinlik çöktüğü zamanlarda yapıldığını ifade etti. Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Ramazan ayı boyunca fiyatlarda düşüş olması gerektiğini ve insanların sofrasında her türlü sebze ve meyveyi görmesi gerektiği söyledi. Birlik Başkanı Öztürk, “Ramazan ayının manevi atmosferi nedeni ile fiyatlar düşmeli bu durum arz-talep meselesi, son yağışlarda esnafı etkiledi. AVM’lerin ve marketlerin ürünlerini dışarı çıkarmamaları noktalarında çalışmalarımız yapılmakta. Bizler marketlerin ürünlerini dışarıda pazarlamalarına karşıyız” ifadelerini kullandı.
Halk pazarında satışa sunulan ürünlerden bazılarının fiyatları ise şöyle:
“Domates kilosu 1.50-3.00 lira, salatalık kilosu 1.5-2.00 lira, patlıcan 1.5-2.00 lira, patates 0.75-1.00 lira, pırasa 2.5 lira, limon 5.00-6.00 lira, kiraz 6.00-7.00 lira, çilek 5.00 lira, marul 1 adet 1.5 lira, ıspanak 2.00 lira”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN