YURT VE APART REKABETİ BİTTİ

6 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
579 defa okundu.
YURT VE APART REKABETİ BİTTİ

DSC_0023

Kırşehir’deki apart ve yurtlar öğrenci kapmak için 03.08.2015 Pazartesi sabahı kurdukları stantlarda birbirleriyle yarıştı.

Hafta başında üniversite kayıtlarının başlamasıyla birlikte şehre yeni gelen öğrenciler yurt arayışına girdi. Özel apart ve yurtlar öğrenci kapmak için kıyasıya rekabet etti. Katıldıkları sınavda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler kayıt yaptırabilmek için sabahın erken saatlerinde öğrenim görecekleri fakültelere gelmek üzere yola çıktı. Ailelileriyle birlikte gelen binlerce öğrenci öğrenim süresi boyunca barınabilecekleri yurt ve apart bulabilmek için ter döktü. Apart ve yurt işletmecileri de öğrenci bulabilmek için üniversite girişlerine açtıkları stantlarda gün boyu tanıtım yaptı.
Stantların üniversitelerdeki kayıtlarının bugün sona ermesiyle beraber stantların da kaldırılacağı öğrenildi.Terme Caddesi Teknik Lise önüne açılan stantta öğrencilere Kırşehir ile ilgili kılavuz dağıtıldı.

Söz konusu yurt kayıtları hakkında Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açıklama yapıldı. Üniversitenin öğrencileri en iyi şekilde karşılamaya çalışıldığının dile getirildiği açıklamada; “Üniversitemiz, yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizi karşılamak amacıyla Cacabey Meydanı, Kırşehir Şehirlerarası Terminali, Mucur Meydanı, Kaman Terminali ve Çiçekdağı Meydanında stantlar kurdu. Stant görevlileri üniversitemize kayıt yaptırmak amacıyla gelen öğrencilerimizi kar
03 – 07 Ağustos 2015 tarihleri arasında stantlarımızda öğrencilerimize kayıt dönemlerinde karşılaşacakları durumlarla ilgili bilgiler aktarılırken Kırşehir Şehirlerarası Terminali ve Sağlık Yüksekokulunda hazır bulunan ücretsiz servislerimiz ile ilgili birimlere öğrenci ve velilerin ulaşımı sağlanıyor. Üniversitemize yerleşen öğrenci ve veliler ilk kez geldikleri şehirde zorluk yaşamadan, karşılaştıkları güler yüz ve kolaylıklar açısından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya teşekkürlerini ilettiler.” denildi.

Apart fiyatları tek kişilik odadan dört kişilik odaya göre değişiyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN