Yurdu Yaşatmak İçin Can Veren Kahramanlar Unutulmadı

17 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
425 defa okundu.

Onlar Bu Ülkenin Kahramanları. Biri İzmir’deki Hain Terör Saldırısında Şehit Düştü Diğeri İse 15 Temmuz Darbe Girişiminin Seyrini Değiştirdi ve Darbeye Karşı Direndi

Bir yanda, Birçok insanın hayatını canı pahasına kurtaran Fethi Sekin, diğer yanda ise Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’nın emrine, sonunda şehadet olduğunu bilerek itaat eden 15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir. İlimiz Ankara Caddesinde bulunan bir aracın arkasında ki görüntü herkesi duygulandırdı. Arabanın arka camında ki fotoğrafı gören vatandaşlar adeta geçmişe yolculuk yaparak yaşadıkları o hain gün hafızalarında tekrar canlanarak şehitlerimize olan minnet duyguları tekrar kabardı. Arabanın arka cam kısmında 37 yaşında ki İbrahim Sarıaslan’ın şehitlerimiz Fethi Sekin ve Ömer Halisdemir’in fotoğraflarını yapıştırarak şehitlerimize duyduğu bir nevi minnet duygusunu dile getirdi. Bu ülkenin minnet duyduğu bu iki isim hain saldırılar sonucu bu dünyadan göçüp gitmiş olsalar da kalplerden silinmediğini bir kez daha gözler önüne sermiş oluyor.

“UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Şehitlerimize çok minnettarız ve o nedenle bu şekilde bir şey yaptım diyen İbrahim Sarıaslan, Gazetemiz 40 Arena Muhabirine yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; “15 Temmuz Darbe girişiminden sonra böyle bir şey yapmak aklımdaydı. İçimden arabamın arkasına fotoğraflarını koymak geldi ve yapmak istedim yaptırdım. Yaptıralı da 4-5 gün oluyor. Vatandaşlardan da Çok güzel tepkiler aldık. Biz şehitlerimize minnettarız, o nedenle yakışmış diyenler oluyor ve görünce duygulanan vatandaşlarımız oluyor. İkisi de şehidimiz biz onlara vatan borçluyuz, can borçluyuz. Onlar birer kahraman ve vatansever. Onlar canı pahasına katliamı önlemek için canlarından vazgeçti. Mermisi bitene kadar çatıştı ve şehadet şerbeti içtiler. Onlar bizim her zaman kalbimizde. Şehitlerimizin mekânları cennettir inşallah. Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız” ifadelerini kullandı.

FETHİ SEKİN

İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi’nde motosikletli ’Şahinler Timi’nde görev yapan Fethi Sekin aslen Elazığlıdır. Rabia Sekin ile evli olan Fethi Sekin 16 yaşında Tolunay, 15 yaşında Dila, 8 yaşında Nisa adında 3 çocuğu vardır. Sekin İzmir’deki hain terör saldırısında  teröristlerle mermisi bitine kadar çatıştı teröristlerden birini öldürdü, kendisi de şehit oldu.

ÖMER HALİSDEMİR

Niğde’nin Çukurkuyu beldesinde yaşayan Hasan Hüseyin Halisdemir’in 7 çocuğundan biri olan Ömer Halisdemir, çocukluğunu Çukurkuyu beldesinde geçirdi. Çukurkuyu’da okul sonralarında çobanlık yaptı. Hatice Halisdemir ile evlendi ve Elifnur ve Doğan Ertuğrul adlarında iki çocuğu oldu. Şehit Ömer Halisdemir, 1999 yılında Piyade Astsubay olarak Türk Silahı Kuvvetlerine katıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yurt içinde ve yurt dışında görevler yapan Halisdemir, 15 Temmuz gecesi gösterdiği kahramanlıkta adını unutulmazların arasına yazdırdı. 15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi ve bir grup askerin Ankara’daki Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı basarak ele geçirmek istemesi üzerine Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Halisdemir, darbeci komutanı vurarak tarihe geçti.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN