YUNUS’UN ŞİİRLERİNİ GÜZEL OKUYANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

17 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
407 defa okundu.
YUNUS’UN ŞİİRLERİNİ GÜZEL OKUYANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

b (8)

Yaşamı ve kişiliği üzerine pek az şey bilinen Yunus Emre, Kırşehir ve Aksaray Valiliklerince ortaklaşa düzenlenen programda ziyaret tepede anıldı.

 

Büyük Türk mutasavvıfı Yunus Emre, Ulupınar Köyü Ziyarettepe’de bulunan türbesi başında düzenlenen törenle anıldı.

Kırşehir ve Aksaray Valiliklerince ortaklaşa düzenlenen törene Vali Necati Şentürk, Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Aksaray Milletvekili Turan Yaldır, Kırşehir Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir ve Aksaray il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Vali Necati Şentürk, Anma Töreninde yaptığı konuşmada, Yunus Emre’nin dilinden konuşulursa, duyguları yaşanmış gibi hissedilirse, Yunus Emre gibi düşünüp söylenirse ve Yunus Emre gibi yaşanırsa cahilliklerin ortadan kalkacağını söyledi.

Aksaray Valisi Şeref Ataklı ise konuşmasında, Anadolu’nun gönüller sultanı, sevgi ve hoşgörü abidesi Yunus Emre’yi anmak ve günümüzden 800 küsur yıl önce vurguladığı evrensel manevi değerleri bir kez daha paylaşmak için bir araya geldiklerini anlattı.

Konuşmaların ardından program, temsili Yunus Emre’nin protokol üyeleri ve vatandaşlara alıç ikram etmesi, Kırşehir Müftülüğü İlahi Grubu’ndan İlahi dinletisi ve Çilehanenin ziyaret edilmesi ile sona erdi. Törende ayrıca, Vali Necati Şentürk ve Aksaray Valisi Şeref Ataklı tarafından Yunus Emre Şiirlerini Güzel Okuma Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN