Yukarı Homurlu camii ibadete açıldı

4 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
653 defa okundu.
Yukarı Homurlu camii ibadete açıldı

Khomurırşehir Merkeze bağlı Yukarı Homurlu Köyü’nde hayırseverler tarafından yaptırılan cami ibadete

açıldı.

Caminin açılışına Valimiz Necati Şentürk, Garnizon Komutanı J.Albay Murat Bulut, Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, İl Müftümüz Mehmet Şahin, Ak Parti İl Başkanı Av.Salih Çetinkaya, Mhp İl Başkanı Av. Cemil Cahit Pişkin ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

İlimizde farklı camilerde görev yapan İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımların okudukları Kur’an-ı Kerim, mevlidi şerif, ilahiler ve akabinde okudukları çift ezanla cemaate duygulu anlar yaşattılar.

Protokol tarafından hep birlikte caminin Açılış kurdelesi kesildikten sonra, İl Müftümüz tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili bir vaaz yapıldı.

İl Müftümüz yapmış olduğu vaazında, “ Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder.

İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur.”

(Tevbe/18) ayetini açıklayarak Müslümanların temel görevlerinden birinin de mescitlerin imarı olduğunu hatırlattı.

İl Müftümüz Şahin, insan fıtratı gereği inanır ve bundan dolayı yerleştiği yerlere ilk olarak mescid inşa eder diyerek mescidlerin insan hayatının bir vazgeçilmezi olduğunu dile getirdi.

İl Müftümüz Mehmet Şahin, “ Camiler Kâbe’nin şubeleridir, cami yaptıran Kâbe’nin bir şubesini açmış olur.

Kâbe, Allah’ın rahmet, lütuf ve bereketini çokça ihsan ettiği en kutsal mekândır” dedi.

Vaazının sonunda bu caminin yapımı için emek verenlerin emeklerinin zayi olmayacağını ve bu camiye emeği geçen herkesin ayrı ayrı birer camii yapmış gibi sevap alacaklarını söyleyerek caminin yapımında emeği geçenlere ve tüm müminlere dua etti.

Birlikte kılınan öğle namazının ardından Vali bey tarafından caminin yapımında emeği geçen Cami dernek başkanına bir plaket verildi.

Valimiz tarafından verilen Plaket öncesi caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür edildi. Birlikte yenilen öğle yemeği ardından proğram sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN