YÖK YENİ DÜZENLEMEYE GİTTİ

9 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
452 defa okundu.
YÖK YENİ DÜZENLEMEYE GİTTİ

AW339828Ahi Evran Üniversitesi’ni yakından ilgilendiren YÖK Yeni düzenlemeye gitti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 9 Eylül’de Yürütme Kurulu toplantısında önemli bir karar verdi. Türkiye’deki Ahi Evran Üniversitesi ile birlikte 109 devlet ve 76 vakıf üniversitesi ile 8 vakıf meslek yüksekokulunu yakından ilgilendiren düzenlemeye göre, üniversitelere bölüm ve program açılabilmesi, her yıl doluluk oranlarına göre değişecek. Ahi Evran Üniversitesi’ndeki doluluk oranının yüzde 97’lerde olduğu öğrenilirken, yükseköğretim kurumlarının istedikleri bölümü açmasına sınırlama getiren uygulamayla, lisans ve ön lisans programı açma barajı için doluluk oranı yüzde 85 olarak gözlemlendi.

HER YIL YENİDEN İZİN

            Ahi Evran Üniversitesi’ndeki bazı bölümleri yakından ilgilendiren karara göre,açılmasına izin verildiği halde o yıl öğrenci almayan bölüm ve programlar da kapatılabilecek. YÖK’ün, Kırşehir’de bulunan Ahi Evran Üniversitesi dâhil üniversitelere gönderdiği yazıda:

“Programların doluluk oranları her yıl değişiklik gösterdiği için, açılmasına izin verilen programların izinlerinin sadece o yıl için geçerli olduğuna ve öğrenci alınması düşünülen yıl için program açma izninin yeniden alınması gerektiğine, ilgili yılda öğrenci almayan bölüm ve programların kapatılmasına karar verildi. Üniversiteniz tarafından 2016 ÖSYS işlemlerinde daha önce açılmasına izin verildiği halde öğrenci almayan ve karar çerçevesinde kapanmış olan da dâhil olmak üzere varsa yeni öğrenci alınması düşünülen bölüm ve program (ön lisans) teklifleriniz, 2015 doluluk oranı vakıf/devlet yükseköğretim kurumlarında Türkiye geneli yüzde 85 ve üzerinde olan programlar dikkate alınacak.”ifadelerini kullandı.

Ahi Evran Üniversitesi Yetkilileri, YÖK tarafından getirilen yüzde 85’lik doluluk oranının birkaç bölüm dışında üniversitelerini etkilemeyeceğini açıkladılar. Ahi Evran Üniversitesi’ndeki doluluk oranının yüzde 97 civarında olduğu bildirildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On