YILMAZ ZENGİN’DEN AÇIKLAMA

2 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
494 defa okundu.
YILMAZ ZENGİN’DEN AÇIKLAMA

fft261_mf6804219

CHP eski İl Başkanı Yılmaz Zengin 7 Haziran’dan sonra 1 Kasım seçimleri için ön eleme yapılmaması halinde aday olmayacağını genel merkeze söylediğini ve genel merkezden de ön seçimin yapılamayacağı haberinin gelmesi üzerine Milletvekilliğine aday olmadığını Kırşehir kamuoyuna açıkladı.

 

7 Haziran seçimlerinde ön seçimle birinci sıradan CHP Kırşehir Milletvekili adayı olan Yılmaz Zengin, 1 Kasım seçimlerinde kendi isteğiyle yeniden milletvekili adayı olmadığını açıkladı.
CHP’nin Türkiye’de bazı illerde milletvekili adaylarını yeniden belirlediğini, ancak kendisinin ön seçim dışında aday belirlenmesi halinde aday olmayacağını genel merkeze bildirdiğini söyleyen Yılmaz Zengin, ön seçim yapılmaması nedeniyle aday olmadığını söyledi. Zengin açıklamasında; “Ben yıllardır CHP’nin il başkanlığını yürütüyorum. Partimi her ortamda en iyi şekilde temsil ettim, etmeye çalıştım. 7 Haziran seçimlerinde hemşehrilerime milletvekili olarak daha iyi hizmet vermek için milletvekili adayı oldum. Ön seçime katıldım ve partililerimizin oylarıyla birinci sıradan milletvekili adayı oldum. Değerli hemşehrilerimiz bu seçimlerde bize seçilme şansı vermedi. Ülkemizde yeni bir hükümet kurulmayınca yeniden seçim kararı alındı. Şimdi 1 Kasım 2015 tarihinde yeni bir seçim yapılacak. Bu seçimde sürenin kısa olması nedeniyle CHP Genel Merkezimiz aday belirleme yöntemini değiştirdi. Bu çerçevede bazı illerde milletvekili adaylarının genel merkezce belirleneceğinin açıklanmasının ardından ben bu konudaki görüşümü genel merkezimize ve genel başkanıma bildirdim. Ön seçim yapılmaması halinde ben Kırşehir’de milletvekili adayı olmayacağımı açıkladım ve aday olmak için de başvuruda bulunmadım. Onlar ön seçim yapılmayacağını bildirince ben de aday olmadım. Şimdi Kırşehir’de CHP adaylarının yeniden belirlenmesini benim aday gösterilmediğim şeklinde algılandığını görüyorum. Beni aday olmadım ki partim beni aday göstersin.” ifadelerine yer verdi.
Yılmaz Zengin, 1 Kasım seçimlerinde Kırşehir’de en iyi sonucu almak ve milletvekili çıkarmak için yeni adaylarla birlikte çalışmalara başladı. Zengin söz konusu başladığı çalışmalara hakkında; “Gün sen-ben meselesi değil, bugün ülkemiz ve milletimiz için birlik ve beraberlik meseledir. Ben aday değilim diye oturamam. Ben partimin Kırşehir’de ve Türkiye’de iktidar olması için gecemi gündüzüme katarak çalışacağım. Bunun için 1 Kasım seçimlerinde Kırşehir’deki milletvekili adaylarımla birlikte üzerime düşen her türlü çalışmayı yapacağım. Bütün hemşehrilerimi de 1 Kasım’da sandığa giderek, ülkemiz için, milletimiz için, geleceğimiz için oylarını CHP’den yana kullanmaya davet ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN