YILDIRIM TÜRK’TEN ANKARADA YAŞANAN PATLAMAYA LANET

12 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
598 defa okundu.
YILDIRIM TÜRK’TEN ANKARADA YAŞANAN PATLAMAYA LANET

ozel-haber-prof-dr-cemil-yildirim-turk-acikla-3581889_o

Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Milletvekili ve Milletvekili Adayı Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, Ankara’da meydana gelen patlamada 86 kişinin hayatını kaybettiğini ve 28’i ağır, 186 kişinin yaralandığını dile getirdi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Milletvekili ve Milletvekili Adayı Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, Ankara’da meydana gelen patlamada 86 kişinin hayatını kaybettiğini ve 28’i ağır, 186 kişinin de yaralandığını söyledi. MHP Kırşehir Milletvekili ve Milletvekili Adayı Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, ülkemizde terör olaylarının artık büyük toplumsal olaylara dönüştüğünü belirterek, Türkiye’nin bu konuda büyük bir yara aldığını söyledi. Ülkemizde huzurun kalmadığına ve her gün yeni acıların yaşandığını dile getiren Cemil Yıldırım Türk, “Hemen hemen hiç bir alanda can ve mal güvenliği kalmamıştır. Ankara’da yaşanan Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük terör eylemi bunun açık bir göstergesidir. AKP hükümetinin basiretsiz yönetimi maalesef Türkiye’yi bu hale getirmiştir.” dedi.

Hükümet tarafından uygulanan “açılım ve “çözüm” politikalarının Türkiye’nin düşmanlarını ve bölücü terör örgütünü cesaretlendirdiğinin altını çizen Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, sözlerine şöyle devam etti; “13 yıl boyunca milli kimlik ve milli şuurdan yoksunmuşçasına hareket eden AKP hükümeti, ülkemizde her alanda büyük tahribata neden olmuştur. Ülkemizde adalet, güven ve huzur ortamının yerini maalesef üzülerek belirtmeliyim ki gerilim, kutuplaşma ve çatışma ortamı almıştır. Bölücü terörle yapılan müzakereler, güvenlik güçlerimizi savunmacı bir anlayışla kışla ve karakollara hapsetmiştir. Bu arada bölücü terör örgütü boş durmamış ülkemize silah, mühimmat ve militan sığınağı yapmıştır. Bölücülük, uygulanan yanlış siyasi politikalarla artmıştır. Bölücülük, bu dönemde hiçbir dönemde olmadığı kadar güç kazanmıştır. Ülkemizde bugün yaşanan terör olayları tamamen AKP hükümetinin açılım ve çözüm politikalarının bir ürünüdür.

Türkiye’nin en kısa sürede, AKP hükümeti uygulamakta oldukları açılım ve çözüm politikalarından kurtulması gerekmektedir. Türkiye’nin milli birlik, güven ve huzur ortamına her zamankinden çok ihtiyacı var. Ülkemizde her alanda huzur ve güven ortamının tesis edilmesi, can ve mal güvenliğinin ivedilikle sağlanması gerekmektedir. Ekonomik, siyasi ve sosyal hayatta yaşanan sorunlar çözüme kavuşturulmalıdır. AKP hükümeti tarafından büyük zarar gören demokrasi ve hukukun üstünlüğü yeniden sağlanmalıdır. Milli ve manevi değerlerimiz korunmalıdır. Bu vesileyle, alçakça ve haince yapılan Ankara’daki bombalı saldırıyı nefretle kınıyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına ve milletimize de başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum ” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN