YILDIRIM KAYA’DAN AÇIKLAMA

1 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
474 defa okundu.
YILDIRIM KAYA’DAN AÇIKLAMA

yildirim-kaya-chp-pmde969fa181c5ecbfeeabff Cumhuriyet Halk Partisi Pm Üyesi Yıldırım Kaya MEB’de Yapılacak Atama İçin Açıklama Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Pm Üyesi Yıldırım Kaya MEB’de yapılacak atama için açıklama yaptı. yaptığı açıklamada;” Atatürk’e “Uşak”, Kılıçdaroğlu’na “Hain Ve Zavallı Demek”,  Kimsenin Haddine Değildir. Yahya Irmak Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Olarak Atanamaz!!!

AKP’nin MEB’de boşalan kadroların yerine ne tip insanlar atayıp nasıl bir kadrolaşmaya gideceği yavaş yavaş belli olmaya başladı. Hem de ortak geleceğimizin inşa edildiği eğitimde böylesi bir atama geçmişten hiç ders alınmadığını gösterir.

Liyakatin yine aidiyete kurban edildiğini, ikinci plana atıldığını, toplumun bu zor günlerde yakaladığı birlik beraberlik ruhunun hiçe sayladığını bir kez daha görmekteyiz.

Yoksa Paralel Yapılanma MEB’de hainliklerine devam mı ediyor?

Gazi meclisin FETÖ’cülerce bombalanıp halk iradesinin hiçe sayıldığı, T.C. Cumhurbaşkanına suikast girişiminin olduğu, halkın kurşunladığı bir zamanda bütün toplumun darbe ve dikta karşısında tek vücut olduğu, siyasette CHP ve AKP arasındaki buzların erimeye başladığı, AKP genel merkezine Atatürk posterinin asıldığı şu günlerde; MEB’den FETÖ’cü birileri  AKP ve CHP’yi birbirine düşürmeye mi çalışıyor?  Bu yeni bir oyun mu? Eğer oyun değilse bu atamanın derhal iptal edilmesi gerekir.

FETÖ oyunları,  42000  personelin açığa alındığı, darbenin ana karargâhı olan MEB’de devam mı ediyor? Rus uçağının düşürülmesi ile oynanan oyun, CHP ile AKP arasında yinelenmek mi isteniyor? Çok dikkatli olmak lazım! Böylesi zamanlarda sorumsuz davranmanın bedeli ağır olur.        Sorumsuzluklarınızın bedelini ödeyecek bir günah keçisi kaldı mı? Lütfen memleketin temelleriyle cumhuriyetimizin kurucu ayarlarıyla daha fazla oynamayın beyler, başka bir ülkemiz yok. Aklınızı başınıza alın. Toplumu daha fazla germeyin.

Darbe havasında adeta cambaza bak denip yeni oyunlar mı sergileniyor? Aşağıdaki haber linkinin detaylarında ve eklerindeki tweetlerde görüleceği üzere, Mayıs ayının sonlarında Cumhuriyetimizin başkenti olan Ankara’mızın eğitim üst yönetimine getirdiğiniz Yahya Irmak isimli İl Milli Eğitim müdür yardımcısı, Atatürk’e ve Türkiye’nin ikinci büyük partisi olan Ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ağır hakaretler ettiği için görevden alınmıştı.

Fakat her ne hikmetse hangi hizmetine, liyakatine ve eğitimciliğine ihtiyaç duyulduysa 28.07.2016 tarihli bir kararnameyle bu zat tekrar Ankara İl Müdür Yardımcılığına getirilmiştir. Bu atama iç barışımıza mayın değildir de nedir? Bu atamayı kabul emek mümkün değildir.

“Haber linkinde görüleceği üzere; Atatürk’e uşak denilen, Atatürk sevgisine ruh ve akide sapkınlığı denen tweetler retweetlenmiştir.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘zavallı ve hainsin kk’” denen tweetler bizzat kendi hesabından atılmıştır.

Bu bilgiler ışığında bu kişi acilen apar topar nasıl olsa darbe havası kimse farkına varmaz diyerek mi, ya da başka bir oyun tezgâhlanıp AKP ve CHP birbirine düşürülsün diye mi tekrardan getirilmiştir?  Kim niye getirmiştir? İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü hangi evrensel veya yerel nitelikteki eğitim politikalarını gözeterek böyle bir atama yapmıştır? Bu kişi suçsuz ise niye aldınız, suçluysa niye getirdiniz? Bu keyfilik nedir? İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü kimin babasının çiftliğidir ki istediği adamı istediği zaman istediği yere  sürüp, sonra tekrar çekebilmektedir?  Bu nasıl devlet adamlığıdır? Bunu yapan İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü FETÖ terör örgütüyle ne kadar sağlıklı ve etkili mücadele edebilir? Atanamayan öğretmenler, iflas eden yönetici atama sistemi… E tabi farklı işlerle uğraşan bir Genel Müdürlük asli işlerini yapar mı? Burada bunu yapanlar gariban öğretmenlere neler yapmazlar ki?

Ya da bu kişinin MEB’de kimlerle ne tür ilişkileri vardır ki tekrar atanmıştır?

Böyle bir kişinin başkentin Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olması kabul edilemez.
Sayın Bakan onu ve onu buraya getirenlerle ilgili gerekeni derhal yapılmalısınız.

Bunun takipçisi olacağız. ” şeklinde ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN