YILAN HİKAYESİNE DÖNEN HÜKÜMET KONAĞI

21 Ocak 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
193 defa okundu.
YILAN HİKAYESİNE DÖNEN HÜKÜMET KONAĞI
Hükümet Konağı binası KYK'ye devredildi!..

Bakanlıktan gelen bir yazıyla yenden Kredi Yurtlar Kurumuna verilerek ve TÜGVA ya verileceği yurt yapımı işine devam kararı çıkartılmıştır.Valilik hizmet binasının tekrar yurda dönüşmesini kabullenemeyen Kırşehir halkı Kamu hizmet binalarının dağınık yerlerde olması,Yüksek kira bedelleri ödenerek kamu zararı oluşmasına neden olmaktadır denilerek bu yapılanlardan Kırşehir Tüm Türk halkı zarar görmektedir denilerek bizlerde yarin seçimde gereğini yerine getiririz diyerek sitemlerini dile getirmişlerdir.

Tekrar Valilik Binasının tekrar TÜGVA’ya verilmesini kamu oyunda yaratacağı olumsuz düşünce,Kırşehir deki Ak Parti siyasilerini de Kırşehir halkı ile karşı karşıya getirecektir.

Tekrar Valilik Binasının tekrar TÜGVA’ya verilmesini kamu oyunda yaratacağı olumsuz düşünce,Kırşehir deki Ak Parti siyasilerini de Kırşehir halkı ile karşı karşıya getirecektir.

Kırşehir Ak Parti İl Başkanı ve Milletvekili Mustafa Kendirli Kırşehir’e hizmet babında yapılması gereken Hükümet Konağının yeniden yapılması haberini bir müjde olarak Kırşehir kamu oyu ile paylaşmıştı.Mustafa kendirli 14 Eylül 2021 de, Hükümet Konağı projesinin İçişleri Bakanı tarafından iptal edildiğini açıkladı.Kendirli , ”O dedi biz de tamam dedik.” ifadelerini kullandımıştı.Aynı şekilde Ak Parti İl Başkanı seher Ünsal’lında 24 Kasım 2021 deki açıklamasıda Ak Parti İl Başkanı Seher Ünsal’ n girişimlerinin sonuç vermesi ile Kırşehir hükümet konağı eski yerinde yükselmeye devam edecek.

CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Ak Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal Ankarada Ak Parti 150. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldı. Ak Partiye yakın isimlerden elde edilen bilgilere göre, bugün gerçekleştirilen toplantıda Ünsal Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir süre görüştü. Görüşmede yaklaşık 4 yıl önce yıkılan ve yerine tekrar yapılmakta iken proje değişikliği ile yurt yapımı için Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilen Hükümet Binası konuşuldu.  Görüşme sonrası, hükümet binası beklerken yurt yapılacağının açıklanması, inşaatta bir türlü istenilen ilerlemenin kaydedilememesi ve yılan hikayesine dönen süreç nedeni ile muhalifi, muhalif olmayanı Kırşehir’lilerin eleştirdiği inşaatın Hükümet Konağı olarak yapılmasının kararının alındığı öğrenildi.

KIRŞEHİR HALKI TARAFINDAN SEVİNÇLE KARŞILANDI

Kırşehir gündemini uzun süredir meşgul eden, hakkinda birçok dedikodu ve spekülasyon üretilen inşaatla ilgili hükümet konağı yapılması kararının alınması ilimizde vatandaşlar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

SEHER ÜNSAL’IN ÇABALARI SONUÇ VERDİ

Ak Parti İl Başkanlığına zor bir süreçte gelen ve önceki başkanlara nazaran 4 duvar arasında değil, geldiği ilk günden beri sahada siyaset yaparak dikkatleri üzerine çeken, vatandaşlara yaptığı sürprizler ve güzel faaliyetlerle şaşırtan Seher Ünsal bu seferde,  samimi çalışmalarının neticesinde Kırşehir halkının tam umudunu kestiği bir dönemde anılarla dolu, kentin kalbinin attığı yer olan hükümet konağı’ nın yapılacak olmasını sağlaması ile büyük bir sürprize imza atarak tüm kesimden halkın teveccühünü kazandı.Demişti

 Kırşehir Halkı’da Cemaat ve Tarikatlara açık olan bu Yurt yapılanmasına izin verilmediği için sevinmişlerdi.

Ak parti İl Yönetimi ve Milletvekili şimdi ne söyleyeceği merak edilmektedir.

NELER OLMUŞTU

Yargı, Kırşehir Hükümet Konağı’nın yurda dönüştürülmesine izin vermedi, inşaat mühürlendi

 Mimarlar Odası Ankara Şubesi, hinterlandında olan illerde doğal ve kültürel miras koruma mücadelesini sürdürüyor. Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 2017 yılında ‘depreme dayanıksız’ gerekçesiyle yıkılan Kırşehir Hükümet Konağı’nın, TÜGVA’ya devredilerek yurda dönüştürülmesini yargıya taşımıştı.

Yozgat İdare Mahkemesi, imar planında “resmi kurum alanı” fonksiyonunda bulunan alanda öğrenci yurdu yapılmasına ilişkin, Kırşehir İli, Merkez İlçesi, Aşıkpaşa Mahallesi,5435 ada, 2 parsel sayılı taşınmaza yurt yapılmasına ilişkin Kırşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün 27/05/2021 günlü, 001 sayılı işlemle verilen yapı ruhsatının iptali isteminin zımnen reddi kısmı yönünden hukuka açıkça aykırılık bulunduğunu ve uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceğini belirterek dava konusu işlemin yürütmesini durdurdu.

Kararı değerlendiren Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Kırşehir Merkez Hükümet Konağı inşaatı olarak başlanan inşaat, öğrenci yurdu inşaatı olarak devam etmektedir. Kırşehir Temsilciliğimiz’in  mücadelesi ile kamuoyunun gündemine gelen inşaat su basman seviyesine geldikten sonra hiç bir bilimsel teknik gerekçesi olmadan yurt inşaatı olarak değiştirilmiştir. Öğrenci yurdu kullanımına alanın konumu itibariyle ihtiyaç bulunmadığı Temsilciğimiz tarafından defalarca dile getirilmiştir. Bu alan Vilayet Binası yapılmak üzere seçilmiş ve plan değişikliği yapılarak Vilayet binasının inşasına uygun hale getirilmiştir. Kentin merkezinde vilayet binası inşası başlayınca, yurt olarak dönüştürülmesi kabul edilemez,  mevcut alt yapı ve oluşacak ilave trafik bu yoğunluğu kaldıracak durumda değildir. Üniversite Kampüs Yerleşkesi içinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’na ait öğrenci yurtlarının kapasitesi henüz doldurulamamışken şehir merkezinde bulunan bu inşaatın öğrenci yurdu yapılması kamu yararına aykırıdır.” dedi.

Başkan Ekicioğlu, inşaatı durdurdu kazanan kamu yararı oldu demişti.

Candan, şehircilik ilkelerine, planlama esaslarına ve kamu yararını aykırı olması nedeniyle Hükümet Konağı inşaatının yurda dönüştürülmesini yargıya taşıdıklarını belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

 “Yargı da, Ayrıca imar planında “resmi kurum alanı” fonksiyonunda bulunan alanda öğrenci yurdu yapılmasına ilişkin dava konusu işlemin yürütmesini durdurdu ve haklılığımız bir kez daha gözler önüne serildi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak hinterlandımızdaki illerde de mücadeleye devam ediyoruz, kamu kaynaklarının gerici vakıflara peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Candan, yürütmeyi durdurma kararının hemen akabinde inşaatın durdurulması için Kırşehir Belediyesi’ne resmi yazıyla başvurduk. Başvurumuz sonrasında belediye  Atatürk’ün Kırşehir’e gelişinin 102 yılında inşaatı mühürleyerek durdurdu. Görevlerini hızla yapan Kırşehir Belediyesine, süreci yakın takip eden Kırşehir temsilciliğimize teşekkür ediyoruz. Kazanan Kırşehir ,kazanan kamu yararı oldu.”demişti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On