Yiğit Muhtaç Olmuş Ekmeğe

18 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5711 defa okundu.
Yiğit Muhtaç Olmuş Ekmeğe

Kırşehir de ekmeğe gelen zammın gündem olmasının ardından Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk’ten açıklama geldi.
Ekmeğe gelen zam hakkında Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Öztürk, açıklamalarında şunları kaydetti; Cuma günü Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği yönetim kurulu kararıyla birlikte Sn. Vali İbrahim AKIN ve Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz ile görüşmelerimiz oldu. Ekmeğe verilen en son zamdan beri 1,5 yıl süre geçti. Bu süreçte unun torbası 95 TL ila 110 TL arasında idi. Şimdilerde ise bu fiyat 145 TL ila 155 TL arası fiyatı gördü. Bu fiyat artışı nedeni ile ekmeğe 25 kuruşluk bir zam getirmek zorunda kaldık. Bu fiyatların ardından Sn. Valimiz ve Ticaret Odası Birliği Başkanı ile görüşmelerimiz sonucunda ekmek bugünden itibaren yeni fiyatı ile satışa sunuldu.
“VATANDAŞIMIZIN, TÜKETİCİMİZİN HER ZAMAN YANINDA OLDUM”
Ben vatandaşımızın, tüketicinin her zaman yanında oldum bu zam konusunda da diğer illere bakarak fazlasıyla direncimiz de oldu fakat esnafı da düşünmek gerekiyor. Bir çayın 1,5, 2 TL olduğu yerde ekmeğin de 1,5 TL olması gayet normal. Fırıncılar odası başkanımız 3 aydır ekmeğe zam verilmesi için müracaatta bulunuyordu. Bizde cuma günü alınan kararla ve Sn. Valimizin onayı ile yeni fiyatları devreye soktuk. Memleketimize, Kırşehir’imize ve fırıncı kardeşlerimize hayırlı olsun.
“ESNAFIMIZ ZOR DURUMDA”
Biz böyle dirençli bir şekilde ilerlerken araya pandemi süreci girdi. Pandemi süreci boyunca esnafımız zor durumda, vatandaşımız zor durumda. Bu sürecin böyle çözülmeden ilerlemesi durumunda bu zammın kaçınılmaz olduğuna inandık. Bu karar sonucunda ekmek bugünden itibaren 1,5 TL fiyatından satışa sunulmaya başlandı. Bu karar alınmadan önce bazı fırıncı arkadaşlarımız öncesinde bu fiyat artışını göstermiş, Cuma gününden bu fiyatı alarak satışlarına devam etmişlerdir. Bunun kesinlikle yanlış bir hareket olduğunu ve kendilerine bir çeki düzen vermeleri gerekiyor. Sonuçta bu konuda şehrimize bilgilendirme yapabilecek Sn. Vali, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği, Ticaret ve Sanayi odası, İl Ticaret birliği bulunmaktadır. Bu konularda biraz daha hassas ve birlik, beraberliğe daha çok önem vererek hareket etmeleri herkes adına daha iyi bir sonuç doğuracaktır.
“ORTAYI BULMAK GEREKİYOR”
Biz tabii ki tüketicinin yanındayız her zaman, tüketiciyle birlikte olduğumuz gibi esnafımızın da yanındayız ve böyle durumlarda ortayı bulmak gerekiyor. Bu görüşmeler sonucunda Türkiye’yi baz alarak en son ekmeğe zam getiren illerden biri olduk. Hatta Ülke genelinde ekmek fiyatları 1,5 TL – 2 TL arasında değişirken şehrimizde ekmek fiyatını 1,5 TL belirleyen en son şehirlerden biri olduk. Bizim belirlediğimiz fiyat aşırı büyük bir zam değildir. Hem esnafı hem de tüketiciyi göz önüne alarak böyle bir karar aldık.
Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı olarak, Valimiz ve Ticeret Odası Başkanımızla Ortak karar alıp Ekmek fiyatını onayladık. Ticaret İl Müdürlüğümüzün hazırladığı çevre illerdeki ekmek fiyatları araştırma raporuyla ekmek fırınlarımızın bu zamma ihtiyacı olduğunu gördük. Çevre illerde bu fiyat artışı 6-7 gün önce yapıldı. Ama biz yeni onayladık. İnşallah ekmek üreticilerimiz vatandaşımıza bundan sonra daha güzel ekmek üretmeye devam edecek. 200 gr ekmek bugünden itibaren 1.5 liraya satılacak. Bu konuda sürekli olarak görüş alışverişinde bulunduğumuz Vali İbrahim Akın’a, Ticaret odası Başkanı Mustafa Yılmaz’a Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı’ya ve birliğimize bağlı Tüm Oda Başkanlarımıza teşekkür ediyorum.”
(HABER: DİDEM CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On