YETİMİN HAKKINI YEMEYE UTANMADINIZ MI?

16 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
364 defa okundu.
YETİMİN HAKKINI YEMEYE UTANMADINIZ MI?

YETİMİN HAKKINI YEMEYE UTANMADINIZ MI?

Bir ekmeğe muhtaç olan insanlar varken Fakirin, yoksulun hakkını yemeye utanmadınız mı? 24 Haziran 2018’de Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel seçimlerinde Türkiye sandık başına gitti. Bu seçimin ardından 31 Mart Mahalli idareler seçimleri için sandık başına gitmek üzere Kırşehir dâhil 81 İlde Mahalli İdareler yerel yönetimlerini belirlenmek üzere vatandaşlar yine sandık başına giderek oylarını kullandı. 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından Kırşehir Halkı; İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi İttifak adayı Selahattin Ekicioğlu dedi. Sandıktan açık ara farkla Kırşehir’in kazananı olan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Belediyeyi kazanmasının ardından büyük bir yeme içme vurgununu da gözler önüne serdi.

31 Mart seçimlerinden önce AK Parti’de olan Belediyenin hizmet binası dışına astırdığı 462 milyonluk belediye borcu afişi ile ilgili tepkilerde beraberinde geldi. Ardından 31 Mart Yerel Seçimlerinde Kırşehir Belediye Başkanı olan Selahattin Ekicioğlu, AK Parti’nin kadın ve gençlik kolları üyesi olan kişilerin yemek faturalarını belediye bütçesinden karşıladığı gerçeğini de gün yüzüne çıkardı. Belediye Özel Kalem Yemek Fişlerinde yer alan isimler ve rakamlar adeta dudak uçuklattı.

24 Haziran seçimlerinden tutunda 31 Mart Mahalli İdareler Yerel seçimlerine kadar, AK Parti’nin kadın ve gençlik kolları üyesi, Belediye Başkanının korumaları, Sandık Görevlileri, Özel Kalem Müdürü, Belediye Başkanının Misafirleri, Belediye Başkan Yardımcıları, İsmail Altunsaray ve Ekibi, 24 Haziran seçimlerinde AK Partinin Milletvekili adayları, Sivil Toplum Kuruluşları, Belediye Başkanının Pazarcılara verdiği Sahur, Meclis Üyeleri, Kültür Sosyal İşler Müdürü ve misafirleri, İtfaiye Müdürü, Özgür Yönlü çekim ekibi, Kırşehir Bando takımı, Sanatçılara verilen yemek, Berat Bıçakçı ve Misafirleri, Yalçın Durdu misafirleri, Su Kanal Müdürü misafirleri, Tiyatrocular, Veteriner Müdürü, Türk Ocağına verilen yemek, Dış İlişkiler Müdürü, Esnaf Odlarına verilen yemek, Birol Kurumuş ve misafirleri, AK Parti İl Başkanlığı İftar, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan Temayül yoklaması, Duran Çetinkaya, İmar Müdürü ve misafirleri, AK Parti İl Teşkilatı, Destek Müdürlüğü misafirlerinin yemek faturalarının belediye bütçesinden karşıladığı duyuruldu.

Ortaya çıkan Belediye Özel Kalem Yemek Fişlerinin 5. Ay 2018’de toplam 21.083,50 TL, 2. Ay 2019’da genel toplam 76.430,25 TL olduğunu gösteren tablo bir Müslüman hakkı, haram yemez. Yetimin hakkını yemeye utanmadınız mı şeklinde tepkileri beraberinde getirdi.

“İnsan yediği yemeğin parasını belediyeye ödetmez” sözleriyle tepki gösteren Ekicioğlu’nun ardından vatandaşlarda yetimin, fakir fukaranın hakkını yediler, hakkımızı helal etmiyoruz, diyerek adeta sitem ettiler.

Belediyenin parası halkın parasıdır diyen Vatandaşlar, “Hangi parti olursa olsun Belediye partiler lehine kullanamaz. Bu para ihtiyaç sahibi öğrenciye, yaşlıya, fakire, yoksula, yetime gitse sözüm yok. Ama tablo nedir? Ayıp ama utanana ayıp. Vatandaşın parasıyla yediğiniz içtiğiniz haram olsun” dediler.

“Açıklarsam kimse yerinden kalkamaz” kalkamaz diyerek bu gerçeği gözler önüne seren Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun ise; “Biz şeffafız. Açıklarsam kimse yerinden kalkamaz. Kimse meclisten kalkamaz. İnsan yediği yemeyin parasını belediyeye ödettirmez. Biz kimseyle kavgaya gelmedik ama kimsenin hakkını da kimseye yedirmeyeceğiz. Ben iştiraklerdeki yetkililere şunu söyledim, benim çayım gelirse parasını alacaksınız. Seçim döneminde Herkes yazdırmış. A müdür yemiş gitmiş, B başkan içmiş gitmiş. Böyle bir mantık olur mu ya? Bu da tam seçim döneminde veyahut toplu yemekler verilmiş. Kırşehir Belediyesi’nin 3. ayına bakın 15 lira harcıyorsak 30 lira harcamışız. Yazık değil mi tüyü bitmemiş yetimin hakkına. Partinize lütfen söyleyin borçlarını ödesinler” şeklinde ki açıklamaların da ki ortaya çıkan tablo unutulacak gibi de durmuyor.

Kırşehir halkı Başkan Ekicioğlun’dan kimler ne yediyse, fatura bedellerinin yiyen kişilerden mahsup edilmesini, Kimin misafirleri yediyse, ağırlayan kişi tarafından karşılanmasını talep ediyoruz dediler.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On