YEŞİL BANT PROJESİ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

23 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
379 defa okundu.
YEŞİL BANT PROJESİ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

 

thumbnail_13Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci;” Yeşil Bant Projesi Kırşehir’in Prestiji Açısından Oldukça Önem Arz Ediyor”

Kırşehir Belediyesi’nin projelerinden olan Ankara-Kayseri yolu yeşil bant projesi çalışmaları tamamlandı.4,4 km uzunluğunda ve yaklaşık 70 bin metre kare alanı kaplayan, çevre yolunun sağında ve solunda devam eden Yeşil Bant projesi; Kervansaray, Kındam, Aşıkpaşa, Medrese ve Ahi Evran Mahallelerine hitap ediyor. Proje kapsamında parklar, spor alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları gibi çeşitli aktivite olanakları sunan rekreasyon alanları bulunuyor.

Ankara-Kayseri karayolunun, Kırşehir il merkezinden geçen güzergâhta olmasından dolayı, Yeşil Bant Projesi Kırşehir’in prestiji açısından oldukça önem arz ediyor diye konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,” Ankara-Kayseri Karayolu önceki yıllarda Kırşehir şehir merkezi dışında kalmasına rağmen zamanla şehrin gelişmesi ile şehir merkezinin bir parçası haline gelmiştir. Güzergâhı üzerinde çeşitli idari birimler, eğitim birimleri, sağlık birimleri, mezarlık, konut ve ticaretgibi kullanımları barındıran karayolu, kullanım yoğunluğunun ciddi boyutlara ulaşması ile çevresindeki mevcut yeşil alanlar yetersiz kalmaya başlamıştır. Karayolu boyunca devam eden mevcut yeşil alan ve çevresinin, yaya ve bisiklet kullanımına yeterli nitelikte olmadığı yapılan mevcut durum analizleri sonucunda saptanmıştır. Genel anlamda Karayolu Peyzaj Planlaması, yol boyunca sürücü ve yolculara doğal, kültürel ve tarihi özellik ve güzellikleri belirli bir perspektif içerisinde sunma olanağı sağlayan bir peyzaj düzenlemesi ve yeşillendirme sisteminin uygulanmasıdır. Bu çalışmada, tespit edilen eksikliklerin giderilmesi, iyileştirilmesi ve yeni çözümlerin üretilmesi hedeflenmiştir. Aynı zamanda yol ile birinci derecede ilişkili mevcut rekreasyon alanlarının daha işlevsel hale getirilmesi yanı sıra, yeni rekreasyon alanlarının oluşturulması da amaçlanmıştır.

Projemiz kapsamında Mucur parkı, Osman Bölükbaşı parkı ve Çiçekdağ parkı revize edilmiş olup, 3,7 km uzunluğunda bisiklet yolu, fitness ve çocuk oyun alanları, kamelyalar, piknik masaları, pergoldeler, banklar, kent mobilyaları, yürüyüş ve koşu yolları yapıldı. Ayrıca iki yeni park yapıldı. Bunların yanı sıra peyzaj çalışmaları kapsamında rengârenk güller, çok yıllık yer örtücü çalılar, ağaçlar ve mevsimlik çiçeklerle Ankara-Kayseri yolu renklendi.” dedi

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On