Yerli Esnaf Perişan!

13 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
692 defa okundu.
Yerli Esnaf Perişan!

İlimizde köylerinde yetiştirdikleri ürünleri getirerek kent merkezinde satış yapan Köy halkı Zabıtaların kendilerine yer vermemesinden şikâyetçi.

Yerli Esnaf Perişan!

Pazar yerine yapılan Köylü pazarının yetersiz olmasından yakınarak adı köylü pazarı ama köy halkına yer veren yok diyerek şikâyetlerini dile getiren Esnaflar, “Ne Köylü pazarında nede ilimiz sokaklarında yer verilmiyor, biz kaldırımları satın almak istemiyoruz, ürünlerimizi satana kadar kaldırıma koyduğumuz 3-5 kasaya Zabıtaların mani olmamasını istiyoruz” dedi.

KÖYDEN SATIŞ YAPMAYA GELEN YERLİ HALK ZABITA ENGELİNE TAKILIYOR

Köyde yetiştirdikleri ürünleri Kent Merkezinde satmak için geldiklerinde Zabıta engeline takılan Yerli halktan Evli ve iki çocuk babası İdris Kılınç, “Zabıtalar burada köylü olup bahçesi olanların satış yapmasına izin vermiyor.  Dilenciler sokakta rahat bir şekilde gezip onlara müdahale edilmezken köylüye eziyet ediyorlar. Köy pazarı yapmışlar, küçücük bir yer verilmiş.  Köylü burada bir şey satmasın diyorlar. 20 santimlik bir alanda köylüde hiç bir şey satamaz. Adam köylü pazarına iki kasa getirecek bir de kendi oturacak ürünlerini koyacak yer kalmıyor”

“KURA ÇEKTİLER İL DIŞINDAN GELEN ORADAN YER ALDI KÖYLÜ YİNE BOŞTA KALDI”

“Köylü pazarın da köylüye küçücük bir yer verilirken bir de bunun üzerine kurayla vermeye kalktılar. Kura çektiler İzmir’den, Adana’dan mal getiren oradan yer aldı ve köylü yine boşta kaldı. Bunun açıklaması şudur köylü satmasın, manav satsın, diğerleri satsın peki burada ki adamlar ne yapsın?  Malını getirip sokağa mı dökecek ya da ağacından mı dökülecek?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

“ÇİFTÇİYE BÖYLE Mİ DESTEK OLUNUYOR?”

Çiftçiye bu şekil de mi destek veriliyor diyerek tepkisini dile getiren Kılınç, “Sadece Pazar yerinde satılacak mal değil bunlar. Biz hakkımızla helalimizden para kazanmaya çalışıyoruz. Burada bulunan herkes Namuslarıyla geliyor sebzesi, meyvesi varsa satmaya çalışıyorlar.  Dilenciler de vergi yok, kaygı yok adam istediği gibi gelip geziyor, dileniyor.  Toptan alanlar Adana’dan Bursa’dan alanlar yine satışını yapıyorlar, burada üretim yapan yerli halk satışını yapamıyor. Bizlere bir imkân verilmiyor. Burada herkes vergisini veriyor. Manavı olsun çalışanı olsun vergisini ödüyor. Biz kaldırımı satın almak istemiyoruz, bize ufakta olsa kaldırımlarda satış yapmamıza müsaade etsinler biz neyse karşılığı onu verelim”

“ZABITALAR KABA KONUŞUYOR”

“zabıtanın direk yaptığı iş şu kaldır şunu diyerek kaba bir şekilde konuşuyorlar. Tatlı bir dille tezgâhınızı şuradan kaldırabilir misiniz diyerek uyarabilirler. Böyle bir şey olmaz sen orada Pazar yeri açmışsın Adana’dan Bursa’dan getirenleri içeri koymuşsun gölgesi var her şeyi var. Diğer adam sıcakta kavruluyor, şemsiyesi olmayan yandı. Köyden gelenin 3 aylık bir hasat süresi var. 3 ay kimse idare etmiyor. Pazar yeri karşısında kos koca alan var ve otobüs durağı yapılıyor. Durak yerine Üstü kapalı köylü pazarı yapılsaydı bu millet de bu rezilliği çekmezdi. Şimdi yerli diye bir şey kalmadı. Alın teriyle çalışıyoruz. Ektiğim yetiştirdiğim ürünü satamadıktan sonra bize ne faydası var.

“ZABITA RÜŞVET ALIYOR”

İdris Kılınç’ın eşi olan Güngör Kılınç ise Gazetemiz 40 Arena Ekibine sitemlerini dile getirerek şöyle konuştu, “Yıllar öncesinde biz malımızı rahat bir şekil de satarken bu sene bize neden böyle bir yasak geldi? Köylü malını satmazsa çöpe mi dökecek? Düşünmeleri lazım. Zabıta bunun peşinde koşması lazım. Burada 20-25 gündür perişanız. Zabıtalar Canlarının istediğine dokunmuyor, istemediklerini hemen kaldırmaya çalışıyor.  Köylüye ürünü sattırmıyor. Biz burada belediyenin kaldırımını satın almıyoruz”

“ADETA KÖYLÜYE ÜRETME KALDIR DENİYOR”

“Tezgâhları köylüler topluyor, sonra rahat rahat Adana’nın insanları satışını yapıyor. Bu adalet değil.   Biz kışın çocuklarımıza ne yedireceğiz. Bu bize olan zulme çözüm bulunmasını istiyoruz” dediler.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On