“YENİ TÜRKİYE’NİN YENİLİKÇİ ÜNİVERSİTESİ”

4 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
390 defa okundu.
“YENİ TÜRKİYE’NİN YENİLİKÇİ ÜNİVERSİTESİ”

DSC_2616Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya Kırşehir’in gözü kulağı olan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

 

Kırşehir Bağbaşı Mahallesi Yerleşkesinde bulunan Ahi Evran Üniversitesi’nde Prof. Dr. Vatan Karakaya basın mensuplarıyla bir araya gelerek Ahi Evran Üniversitesi hakkında bilgiler verdi. Prof. Dr. Vatan Karakaya verdiği bilgilerde: “Toplu Konut İdaresi yani kısa adıyla TOKİ olan süreçler tamamlanıyor. Maliye Bakanlığı’ndan 2016 yılı için %28 bütçe artımı sağladık.  Tıp Fakültemiz ve Morfoloji Binamız için çalışıyoruz  ve incelemeler yapıyoruz. Yakın bir süreçte Ahi Evran Üniversitesi Camii inşaatı tamamlanacak. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin ihale sürecini başlattık. İslami İlimler Fakültemiz ile ilgili son aşamaya geldik. Aynı zamanda Üniversitemizi ulusallaştırma çabalarımız var bunlar için Balkanlar’da bir takım görüşmeler yaptık. Erasmus+ değişim projesi kapsamında Portekiz,Litvanya, Bulgaristan,Polonya,Çek Cumhuriyeti,Romanya,İtalya, Ukrayna,İngiltere, Makedonya, Kosova’dan çeşitli Üniversitelerimizde ikili anlaşmalarımız var.Erasmus ile yurtdışına giden öğrencilerimiz oraya gittiklerinde ülkelerinin kıymetini biliyor.YÖK toplantılarına katılarak üniversitemizin ilgilendiren konuların gündeme alınması ile ilgili çalışıyoruz. Sürekli Eğitim Merkezi, üniversitemiz personeli, öğrencileri ve Kırşehir’e hizmet için çalışanlarına hız veriyor, yeni protokollere imza atıyor. Merkezimiz bünyesinde 3 kurs açtık, 13 kursun da hazırlıklarına devam ediyoruz. Merkezi Araştırma ve Uyguluma Laboratuvarının daha etkili çalışmasını sağlamak için eksik cihazlarımızı tamamladık. Bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak birçok analiz türünü (toprak analizi v.b.) yapabilen bir laboratuvar konumundayız. Eğitim Fakültemizin akademik çalışmalarını artırmak amacıyla önemli destekler sağlıyoruz. “ifadesinde bulundu. “Eğitimcilerin Eğitimi” çalıştayları için hazırlıklar için hazırlıklar büyük oranda tamamlandı diye konuşan Rektör Karakaya ;”Mart ayı itibariyle Kırşehir Belediyesi ve Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle protokol çerçevesinde yürürlüğe girecek. Öğrencilerimiz ve personelimiz için yaşam alanları, konuk evi ve sosyal tesis planları yaptık ve çalışmaları başlattık. Aşıkpaşa Yerleşkesinin ormanlık olmayan ve Petlas A.Ş’nin sanayi baskısı altında olan alanların TOKİ’ye devri karşılığında İslami İlimler Fakültesi Binası, Konuk Evi ve öğretim üyelerinin sosyal tesis ihtiyacını karşılamak için görüşmeleri başlattık. Yakın zamanda protokol aşamasına geçerek inşaatleri başlatmayı planlıyoruz. Akademik personel sayısını her geçen gün artırarak gücümüze güç katıyoruz.

Profesör kadrolarında %24 artış, Doçent kadrolarında %25, Yardımcı Doçent kadrolarında %4 artış sağladık.

Kısmi zamanlı olarak öğrencilerimize çalışma imkanı ile birlikte ücretsiz yemek imkanı sağlıyoruz. Ücretsiz yemek imkanına sahip olan 300, kısmi zamanlı çalışma imkanına sahip olan ise 90 öğrencimiz bulunmaktadır. Yeni merkezler kuruyor, üniversitemizin ulusal ve uluslar arası düzeyde değerini artırmayı hedefliyoruz. Kadın ve Aile Araştırmaları ve Uyguluma Merkezi, Göç ve Yerel Yönetimler Araştırma ve Uygulama Merkezi, TÖMER ( Türkçe ve Yabancı Dil Öğretim Araştırma ve Uygulama Merkezi hedeflerimiz arasında .“dedi.

Toplantı Rektör Karakaya’ya basın mensuplarından gelen soruları cevaplamasının ardından toplu fotoğraf çekimi son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN