Yeni Yıla Girerken

3 Ocak 2024
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
890 defa okundu.
Yeni Yıla Girerken

Şu yeni yıl gelecek diye ne heyecanlar, ne planlar yapılır. Ağaçlar, sokaklar, dükkanlar süslenir. Her taraf ışıl ışıl. Bazı evlerde de çam ağaçları süslenir. Ne yalan söyleyeyim, çok hoşuma gidiyor bu süsler. İzmir’deki evime renkli ışıklar bile almıştım. Işıklar renkarenk yanıp sönerken içim huzur buluyor. Yanımda iki de sevdiğim arkadaşlarım olursa değme gitsin keyfime. Bir de piyango bileti varsa hayaller, hayaller, hayaller. Alırsın verirsin; sanki dünya senin olmuş. Hiç bir şey çıkmayınca da suyu çekilmiş kuyu gibi sönersin, kupkuru.

Hepsi bu kadar mı? Hayır bu kadar olur mu? Geçen yıllardan daha çok isteklerim var. 2024 yılın’da kavga istemiyorum, hiç bir yerde. Ne mecliste, ne evler de ne sokaklarda kavga, çatışma, yaralama ölüm istemiyorum ve en önemlisi herkes için adalet istiyorum. Büyük Atatürk’ün gösterdiği gibi “Yurtta Barış, dünyada barış”

Gelelim en önemli isteğime EĞİTİM ÖĞRETİM’imize. Şunu baştan söyleyeyim. Her öğretmenimiz, öğrencilerine din dersi verecek kadar bilgileri var. Yani okullar da imamların görevi yok. Herkesin görev yeri belli. Onların ki de cami. Bir de küçücük çocukları mezarlık temizletmek de ne oluyor ki?

Bir de tarikatlar köylerde ki çaresiz fakir çocukları toplayıp yeteri kadar eğitim veremeden hayatları tarikatların istediği kadar devam edip gidiyor. Gösterdikleri eğitim kimsenin hayrına değil. Bir de demezler mi, biz bu çocukları dağa çıkmadan kurtarıyoruz ;diye. Dağa çıkmalarını önleyip önlemediklerini bilmem ama, bu çocuklara tecavüz edildiğini, kız çocuklarının küçük yaşta evlendirildiğini, derme, çatma binalarında yanarak öldüklerini, kimi çocukların dayanamayıp intihar ettiklerini üzülerek ve kızarak izliyoruz.

En büyük isteğim Milli Eğitimi’mizin Atatürk’ümüzün ilkelerine dönmesi. Ülkemiz de okulsuz köy kalmaması. Kapatılan tüm okullarımızın yeniden açılması, öğretmen olmuş ve atanamamış tüm öğretmenlerimiz öğrencilerle buluşsun.

Hepinizin 2024 yılı kutlu olsun. Sağlık, saygı, sevgi ve yemyeşil umutlar ve barış diliyorum.

“NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE”

“YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ”

YAŞASİN ATATÜRK ilkeleri ve gösterdiği yol. Yaşasın laiklik”

Saygı ve sevgiyle, rahat uyu Atatürk’üm.

Her şey gönlünüzce olsun canım arkadaşlarım.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN