YENİ HASTANE EK BİNASININ YERİ NETLEŞTİ

20 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
483 defa okundu.
YENİ HASTANE EK BİNASININ YERİ NETLEŞTİ

vekiller            Yeni Hastane Ek Binasının Yeri Netleşti, Eski Devlet Hastanesi Arazisine Yapılıyor

Sağlık alanında atağa geçen Kırşehir, Tıp Fakültesi’ne 2016-2017 eğitim ve öğretim döneminde öğrenci alımına başlayacak olması ve öğrencilerin eğitim göreceği morfoloji binasının yatırım programına alınmasının ardından Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’dan yeni bir müjdeyi daha aldı.

Kırşehir’e kazandırılacak olan yeni  bir hastane ek binasının yapılacağı alan netleşti. Yeni hastane ek binası, eski devlet hastanesi arazisine yapılacak. Hastane ek binasının yerinin netleşmesiyle birlikte proje çalışmalarına bu yıl başlanacağı duyuruldu.

Alternatifler Değerlendirildi, En Makulü Seçildi

Arslan ve Çetinkaya’nın hastanenin projesine başlayacaklarını duyurmaları ardından yeni hastanenin nereye yapılacağı merak konusu olmuştu. Bu süre içerisinde birçok alternatifi değerlendiren milletvekilleri son olarak Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yaptıkları görüşmenin sonucunda yeni hastane ek binasını eski devlet hastanesinin alanına yapacaklarını açıkladı.

Arslan ve Çetinkaya yaptıkları açıklamada, “En az 250 yataklı yapmayı planladığımız yeni hastane ek binasının Kırşehir’in ihtiyaçlarıyla birebir örtüşecek biçimde uyuşması için çalışmalarımız devam ediyoruz.

Vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları anda hastaneye en kolay şekilde ulaşabilmeleri üzerinde titizlikle durduğumuz konularda bir tanesidir. Bu kapsamda, vatandaşlarımızın bundan önce de kullandığı ve kolayca ulaşabilecekleri eski devlet hastanesi alanının uygun olacağını düşündük.

Araziyi netleştirmenin ardından da hastane projesinin Kırşehir’in tüm ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde yapılması ve vatandaşlarımıza konforlu bir biçimde hizmet verilmesi için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. “ dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN