YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA İÇME SÜTÜ DAĞITILACAK

31 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
384 defa okundu.
YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA İÇME SÜTÜ DAĞITILACAK

okul_sutu_ihalesini_kazanan_firma_belli_oldu_h10863

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının “Okul Sütü Programı Uygulama Tebliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tebliğe göre Kırşehir’de yeni eğitim öğretim yılında 15 bin öğrenciye okul sütü verilecek.
Millî Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlıkları tarafından ortaklaşa hazırlanan ve 2011 yılında uygulamaya konulan “Okul Sütü Programı” 2015-2016 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında tekrar uygulanmaya başlanacak.
Bakanlar Kurulu kararı gereğince resmi-özel anaokulu, uygulama sınıfı, ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine yönelik sürdürülen program kapsamında bu dönem pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün uygulanacak. Buna göre 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde, bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine her hafta Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 200 mililitre ambalajlı, yağlı, sade UHT içme sütü dağıtılacak.
Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün uygulanmaya başlayacak “Okul Sütü Programı”, bu yıl Kırşehir’de ikinci dönem yeniden başlayacak. Bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine 200 mililitre ambalajlı, yağlı, sade UHT içme sütü verilecek.
Özel öğretim kurumları programa eşdeğer süt veya süt ürünleri tüketilmesini sağlamaları halinde velinin isteği alınarak kurum yönetiminin kararı doğrultusunda program kapsamı dışında tutuluyor.
Programa ilişkin iş ve işlemlerin daha sağlıklı yürütülmesi ve anlık takibi için hazırlanan Okul Sütü Modülü’nün başarıyla uygulandığı program kapsamında, Kırşehir’e de ulaşan programın uygulanmasına yönelik iş, işlem ve alınacak tedbirlere ilişkin yazı gönderildi. Kırşehir’de 105 okulda 15 bin öğrencinin yararlanması hedefleniyor.
Kırşehir’deki Okul Sütü Programı’na ilişkin açılış töreninin, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısının başlayacağı Şubat ayında ilgili bakanların katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanıyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN