Yemek yarışmasında son gün 12 Eylül

10 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2132 defa okundu.
Yemek yarışmasında son gün 12 Eylül

Yemek yarışmasında son gün 12 EylülHer dalda dereceye girenlerde birincilere tam altın, ikincilere yarım altın ve üçüncülere büyük çeyrek altının verileceği “3. Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışması”na katılmak isteyenler, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Durdu-Muzaffer Marşap Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi, Kırşehir Lokantacılar ve Pastacılar Odası ya da Kırşehir Kent Konseyi’ne başvuruda bulunabilecek.

“3. Ahi Sofrası” Yöresel Yemek Yarışması 27. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında 24 Eylül 2014 tarihinde 10.00-13.00 saatleri arasında Ağalar Konağı’nda yapılacak.

Ön hazırlıkları olan yarışmacılar saat 09.00’dan itibaren yarışmanın yapılacağı yere gelebilecekler. Her yarışmacı sadece 1 yemek çeşidi ile yarışmaya katılma hakkına sahip olacak. Yemek yarışması “Kırşehir yöresel et ve sebze yemekleri”, “Kırşehir yöresine ait hamur işleri ve tatlılar, “Ahi Sofrası” olmak üzere 3 kategoride gerçekleştirilecek.

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında 2012 ve 2013 yıllarında düzenlenen ve Kırşehirli ev hanımlarının büyük ilgi gösterdiği ve bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “Ahi Sofrası” Yöresel Yemek Yarışması’na başvurular 12 Eylül’de sona erecek.

3 kategoride gerçekleştirilecek yarışmada, dereceye girecek olan yarışmacılar çeşitli hediyelerle ödüllendirilecekler.

Türk mutfağının ve ilimiz mutfağının tanıtımına katkı sağlanmasının amaçlandığı yarışmaya 18 yaşını doldurmuş esnaf, aşçı ve ev hanımları katılabilecek.

24 Eylül’de düzenlenecek yarışma Kırşehir yöresel et ve sebze yemekleri, Kırşehir yöresine ait hamur işleri ve tatlılar ile Ahi Sofrası yemekleri, yani Kırşehir yöresine ve Ahiliğe yakışacak yeni bir yemeğin üretilmesi dallarında yapılacak.

Her dalda dereceye girenlerde birincilere tam altın, ikincilere yarım altın ve üçüncülere büyük çeyrek altının verileceği “3. Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışması”na katılmak isteyenler, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Durdu-Muzaffer Marşap Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi, Kırşehir Lokantacılar ve Pastacılar Odası ya da Kırşehir Kent Konseyi’ne başvuruda bulunabilecek.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Kırşehir’in yemeklerini tanıtmak isteyen, ben çok güzel yemek yapıyorum diyen bay-bayan Kırşehirlilerin yarışmaya katılmaya beklediklerini belirtti.

“3. Ahi Sofrası” Yöresel Yemek Yarışması’nda unutulmaya yüz tutmuş ve Kırşehir’in kültürel mirasının canlandırılacağı yemekler yarışacak.

Tüm Kırşehirlilerin kültürel canlandırmaya katılarak destek vermesi bekleniyor.

Ahilik Haftası kutlamalarına olan ilginin arttırılması başta olmak üzere Türk mutfak kültürü ile Kırşehir’in mutfak kültürüne sahip çıkmak amacıyla 2012 yılından itibaren düzenlenen yarışma 3 kategoride gerçekleştirilecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN