YEMDE KDV SIFIRLANDI

11 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
478 defa okundu.
 YEMDE KDV SIFIRLANDI

ayvacik-in-yeni-hedefi-organik-yem-uretimi-6262669_9140_o          Resmi Gazete’de Yayımlanan Haberde Yemde KDV’nin Yüzde Sıfıra Düşürüldüğü  Bildirildi.

Resmi Gazete’de  yayımlanan habere göre, yemde KDV’nin yüzde sıfıra indirildiği açıklandı. 10.02.2016 tarih ve 29620 sayılı Resmi Gazetede 6663 Sayılı “Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” yayınlanarak yürürlüğe girdiği belirtildi.Bu karar ile karma yemlerde ve aşağıda listelenen bazı ikincil ürün yem hammaddelerinde KDV oranı sıfıra indirildiği ifade edildi.

KDV Oranı sıfırlanan ürünler Karma yemler (kedi köpek mamaları hariç)

Küspeler (nişastacılık artıkları ve benzeri atıklar ile DDGS hariç), Tam yağlı (fullfat) soya, Kepekler, Razmol, Balık unu, Et unu,Kemik unu, Kan unu, Tapiyoka (manyok), Sorgum, Saman, Yem şalgamı, Hayvan pancarı, Kök yemler, Kuru ot, Yonca, Fiğ, Korunga, Hasıl ve silajlık mısır, Üçgül, Yemlik lahana, Yem bezelyesi,Benzer hayvan yemleri (yeşil ve kuru kaba yemler ve bunların pelet şeklinde veya mevsimsel ihtiyaçlara göre bir bağlayıcı kullanılarak veya kullanılmadan işlem görmüş olanları dahil) olarak belirlendi.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN