“Yazı Dert, Kışı Ayrı Dert”

29 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
954 defa okundu.
“Yazı Dert, Kışı Ayrı Dert”

Termometrelerin 30 Dereceye çıktığı ama hissedilen sıcaklığın daha fazla olduğu ilimizde çoğumuz dışarı çıkmaktan kaçınırken birçoğumuz ise bu sıcak havada çalışarak ev geçimini sağlıyor.

“Yazı Dert, Kışı Ayrı Dert”

Türkiye’de ve ilimizde hava sıcaklıkları artarken ekmeğini dışarda kazanan işçiler için bir hayli zorlu süreç başlıyor. Termometrelerin 30 dereceye çıktığı ve zaman zaman hissedilen sıcaklığın daha fazla olduğu ilimizde İnşaat işçilerinin işi gerçekten çok zor. Güneşin altında çalışarak ekmeklerini kazanan İnşaat işçileri gerçekten alın teri ile çalıştığını bir kez daha göstermiş oluyor.

VATANDAŞLAR DIŞARI ÇIKMAYA KORKUYOR, İŞÇİLER EKMEKLERİNİ DIŞARDA GÜNEŞİN ALTINDA KAZANIYOR

Türkiye’yi etkisi altına alan sıcak hava dalgası nedeniyle Kırşehir’de hava sıcaklığı mevsim normallerinin 5 derece üzerinde seyrediyor. Meteorolojinin verilerine göre hava sıcaklığı artacağı yönünde açıklamalarda bulunurken, Sıcak havada vatandaşlar sokağa çıkmaya korkuyor.

İNŞAAT İŞÇİLERİ SICAK HAVADA TER AKITMAYA DEVAM EDİYOR

Sıcak havaya rağmen mesaisini sürdüren işçilerin kimi demir düzleme, kimi beton dökme, kimi ise duvar örme gibi zor işleri aksatmadan yapmaya çalışıyor. Sıcak havayla bir de inşaat betonunun ve demirin sıcağı birleşince çalışanlar gün içerisinde 3-4 kez soğuk su ile duş almak, 5-6 kez ise kıyafet değiştirmek ve litrelerce su tüketmek zorunda kalıyor.

İNŞAAT İŞÇİLERİ SICAK HAVAYA DİRENİYOR

15 yıldır inşaat işlerinde çalışan 47 yaşındaki Şeref Yıldırım, çok zor bir iş yaptığını belirterek, “Kırşehir’de hava çok sıcak. Ancak biz işimizi yapmak ve akşam olduğunda evimize ekmek götürmek zorundayız. Güneşin alnında sıcaklık kimi zaman hissedilen 40-50 dereceyi de bulabiliyor. Sıcaktan korunmak için açık renkli elbiseler giyiyoruz. Yazın sıcak, kışın ise tam tersi çok soğuk. Mecbur kalıyorsunuz ekmek davası için çalışıyoruz. Artık vücut alıştığı için bir nevi de bu işi yapmak hoşumuza gidiyor”

“ÇALIŞMAYA MECBURUZ”

10 yıldır inşaat işinde çalışan Serhat Çekiç ise sıcakta çalışmanın çok zor olduğunu, ancak ekmek parası için çalışmak zorunda kaldıklarını ifade ederek, “Her gün 5-6 kez kıyafet değiştiriyoruz. Gördüğümüz yerde suya giriyoruz. Çok fazla su tüketiyoruz. Ancak bu işi yapmaya mecburuz. Ama ne yaparsın çalışmaya mecburuz. İlerleyen günlerde ne yapacağız hiç bilmiyorum. İşimiz daha da zorlaşacak. Yazı ayrı dert, kışı ayrı dert” diye konuştu.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On