Yaz Spor Okullarında Çeşitli Branşlar Bulunuyor

12 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
489 defa okundu.
Yaz Spor Okullarında Çeşitli Branşlar Bulunuyor

Çiçekdağı Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğü Tarafından Açılan Yaz Spor Okullarında Kick Boks, Step Aerobik, Badminton, Hentbol Ve Futbol Branşları Yer Alıyor

Çiçekdağı’nda faaliyet gösteren Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde gençlerin yaz tatilini değerlendirmek amacıyla düzenledikleri yaz kurslarında Kick Boks, Step Aerobik, Badminton, Hentbol ve Futbol branşında faaliyet gösteriyor.

YAZ SPOR OKULLARINA YOĞUN İLGİ

Çiçekdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan yaz spor okullarına ilgi her geçen gün artıyor. 21 farklı branşta, 5-18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere ücretsiz olarak hizmet veren İl Spor Merkezleri (yaz spor okulları) faaliyetlerine devam ediyor. Özellikle ilköğretim çağındaki çocuklarımızın tatile girdiği yaz aylarında serbest zamanlarını uzman antrenörler nezaretinde düzenli ve en iyi şekilde değerlendirmeleri için mükemmel bir imkan olan yaz spor okullarına şimdiye kadar 4.500 çocuk ve gencimiz kayıt yaptırdı. İl Spor Merkezleri (Yaz Spor Okulları), sağlıklı bir ortamda, alanında uzman antrenörler eşliğinde yapılan çalışmalar ile tüm hızıyla devam ederken, çocukların fiziksel, zihinsel, psikolojik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlıyor. Ayrıca Yaz Spor Okullarına kayıtlar devam etmektedir.

YAZ OKULLARININ ÇOCUKLARA FAYDASI

Çocuklar okulların kapanması ile aylardır hayalini kurduğu ödevsiz bir tatilin planlarını yaparken, aileler de çocuklarının tatili nasıl değerlendirmesi gerektiğine karar vermeye çalışıyor. Çocukların hem dinlenmeleri hem de farklı hobiler edinerek eğitilmelerini sağlayan yaz okulları da işte tam bu noktada aileyi destekliyor. Yaz okullarının amacı, sadece tatil çocuğun eğlenmesi ve heyecanlı tecrübeler yaşaması değil; aynı zamanda sosyal, duygusal ve yeteneksel gelişimlerine katkıda bulunmaktır.

YAZ OKULUNA GİDEN ÖĞRENCİ NELER KAZANIR?

***Çocuklar aynı ortamda yaşayarak birbirlerine destek olur ve arkadaşlık kavramının önemini anlarlar.

***Okullarda öğretilen becerilerle sorumluluk duygusu kazanan çocukların özgüveni artar, ileride anlatacak anılara sahip olurlar.

***Spor ya da diğer aktiviteler aracılığıyla yeteneklerini geliştiren çocuklar, daha sağlıklı bir bünyeye kavuşurlar.

***Özellikle doğayla iç içe yapılan aktiviteler ile çocuklara tabiat sevgisi aşılanır.

***Kendi ilgi alanlarını daha iyi anlayan çocuklar, kariyerlerine yönelik daha iyi plan yaparlar. ***Çocukların paylaşımcı, maceracı ve araştırmacı yönleri ortaya çıkar.

YAZ OKULLARININ ÇOCUĞUN KİŞİLİĞİNE KATKILARI NELERDİR? BAŞKALARINA SAYGI

Sosyal aktivitelere katılan öğrenciler birbirlerine saygı duymayı, aldıkları sorumluluklar ve edindikleri deneyimler sayesinde birlikte çalışmayı öğrenirler. Ekiple yapılan aktivitelerde hedeflere ulaşan ve başarı gösteren gençler, ödüllendirilir ve dayanışmanın yanında birbirlerine saygı duymayı da öğrenirler.

KENDİLERİNE SAYGI

Öğrencinin sosyal ve güvenilir bir ortamda katıldığı aktiviteler pozitif bir kişilik edinmesini, başarıyı yakalamasını ve kendisine saygı duymasını sağlar.

HOŞGÖRÜ

Grup ile yapılan aktivitelerde değişik kültürlerden gelen öğrenciler aralarındaki farkın aşılamaz olmadığını yaşayarak öğrenirler. Bu deneyim, farklılıklara saygı duymayı öğretirken hoşgörülü olmalarını da sağlar.

KİŞİLİKLERİNİ BULMAK

Sosyal aktiviteleri iyi hazırlanmış bir yaz kampı programı, çocuklara ve gençlere kendilerini ifade etme özgürlüğü ve daha iyi tanıma fırsatı verir. Öğrencilerin, ailelerinden uzakta kendilerini her türlü ifade edebilecekleri bir ortamda bulunmaları onlara, kendi ayakları üzerinde durmayı öğretirken ruhsal gelişimlerinde ve kişiliklerini bulmada da olumlu katkılar sağlar.

HABER: UFUK TUFAN DOĞAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On