Yaz kurslarına ilgi yoğun

1 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
440 defa okundu.
Yaz kurslarına ilgi yoğun

Öğrencilere yönelik açılan yaz kursları devam ediyor.

Yaz kurslarına ilgi yoğunSosyal ve kültürel gelişimlerinin yanı sıra sportif faaliyetlerle fiziksel gelişimlerine katkıda bulunan Gençlik Merkezi Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa yaz döneminde de birçok kurs açarak, gençlerin verimli zaman geçirmesini sağlıyor.

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün her yıl düzenlediği Yaz Spor Okulları’nın yanı sıra sosyal ve kültürel alanlarda da kurslar açan Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nde şu anda enstrüman, bilgisayar, yabancı dil, diksiyon gibi birçok kurs faaliyet gösteriyor.

Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kursların tamamen ücretsiz olduğunu belirterek, ebeveynlerin çocuklarının zamanını iyi değerlendirmelerini sağlamak için kurslara katılmalarına destek olmalarını isteyen Gençlik Merkezi Müdür Vekili Ali Kaya, “Gençlik Merkezimiz, gençlerin boş zamanlarını değerlendirmek, onların kültürel etkinliklere katılmasını, daha kaliteli vakit geçirmesini amaçlayan, kendi yönetmeliğine uygun olarak kurslar da açmakta.

Bu kurslar gençlerin talepleri doğrultusunda alınan kurs kayıt belgeleriyle birlikte, ayrıca üyelik formu da doldurtarak hem üye sayımızı artırarak, hem de kurslarını gerçekleştirmek amacıyla Halk Eğitim Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde Valilik oluruyla açılmaktadır.

Diksiyon, ebru, Osmanlıca kurslarımız bitti.

Bilgisayar kurslarımız devam ediyor.

Şu anda açılan iki gitar kursumuz var.

Hafta içi Pazartesi’den başlayıp Cuma’ya kadar sabah ve öğleden sonra grupları olmak üzere hocamız nezaretinde Halk Eğitim’de açtırdığımız kursumuzdur.

Şu anda devam eden İngilizce kursumuz var. Yeni açılacak olan bir İngilizce kursumuz daha var. Bunun yanında diğer enstrüman kurslarımız da var.

Bağlama ve ney kurslarımız devam ediyor.

Kurslarımıza 14-26 yaş aralığında gençler katılabiliyor.

Kurslarımız da kesinlikle ücret talebinde bulunmuyoruz” dedi.

 

 

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN