Yaz Kur’an Kursları tamamlandı

30 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
372 defa okundu.
Yaz Kur’an Kursları tamamlandı

Çocukların katılımının yoğun olduğu Kur’an kurslarında dini bilgilerin öğretilmesinin yanı sıra sportif faaliyetler de gerçekleştirildi.

Yaz Kur’an Kursları tamamlandıÇocukların katılımının yoğun olduğu Kur’an kurslarında dini bilgilerin öğretilmesinin yanı sıra sportif faaliyetler de gerçekleştirildi.

2013-2014 eğitim-öğretim yılının bitmesiyle birlikte bu yıl 24 Haziran’da başlayan Yaz Kur’an Kursları tamamlandı.

Çocuklara dini bilgilerin öğretilmesinin yanı sıra sportif faaliyetlerin de düzenlendiği Yaz Kur’an Kursları, 22 Ağustos 2014 tarihi itibariyle tamamlandı.

Yaz Kur’an Kursları’na çocukların ilgisi yoğun olurken, Kırşehir Merkez Müstean Camii İmam-Hatibi Metin Ekici, “Yaz kursumuz 24 Haziran-22 Ağustos tarihleri arasında 3 dönem üzerinden her dönem 3 hafta olmak üzere, ayrıca 3 kur şeklinde gerçekleştirildi.

Birinci kur çocukların Kur’an-ı Kerim ve Elif Ba’ya başlamasıyla, ikinci kur Elif Ba’yı ilerletip Kur’an-ı Kerim’e geçmesine yaklaşık dönemi, üçüncü kur ise Kur’an-ı Kerim’in yüzünü okuma ve tecvit usullerine uygun şekilde elimizden geldiği kadarıyla öğretmeye çalıştık.

Çocuklarımıza kurs bitiminde doğruluk, dürüstlük, güzel ahlak, cömertlik, iyilik, yalan söylememek, gıybet etmemek gibi konulara ilişkin birtakım sorulardan oluşan sınavımızı tamamladık.

Velilerimize teşekkür ediyorum.

Önümüzdeki yıllarda da çocuklarımızı camilerimize gönderelim.

En azından okuldaki din dersinde de başarılı olmalarını sağlayalım” dedi.

Yaz Kur’an Kursu’na katılan çocuklar da, “Kur’an Kursu’na gelmek çok iyi.

Dinimizi öğreniyoruz” şeklinde konuştular.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN