Yayaya ‘öncelik’ yok!

21 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
464 defa okundu.
Yayaya ‘öncelik’ yok!

Kırşehir’de yayaların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmelerini sağlayan yaya geçitleri sürücüler tarafından pek dikkate alınmıyor.

Yayaya ‘öncelik’ yok!

Ülkemizin birçok şehrinde olduğu gibi Kırşehir’de de yaya geçitlerinin ne işe yaradığı ne yazık ki; birçok sürücü tarafından bilinmiyor. Kanunen yaya geçitlerinde bekleyen yayalara sürücülerin yol vermesi gerekirken; yayalara yol vermeyen ve hatta inadına gaza basan sürücülerin yol üzerlerinde bulunan yaya şeritlerine aldırış etmeden hızla ilerlemeleri vatandaşın tepkisine neden oluyor. Vatandaşlar bazı araç sürücülerin yaya geçitlerinde yavaşlamak yerine daha da hızlandığını belirtiyor.

DURMAK YERİNE HIZLANIYORLAR

Araç sürücülerin yaya geçitlerini umursamamasına tepki gösteren vatandaşlar ilgililerden çözüm istiyor. Bazı araç sürücülerinin yaya geçitlerinde durmak yerine daha da hızlandığını belirten vatandaşlar yayaların can güvenliği olmadığını söylüyor. Yolun karşısına geçmek için büyük çaba sarf ettiklerini dile getiren vatandaşlar araç sürücülerinden duyarlı olmalarını istedi.

YAYA GEÇİTLERİNİN BİR İŞLEVİ YOK

Vatandaşların karşıdan karşıya geçmek için büyük çaba sarf ettikleri objektiflerimize yansırken vatandaşların bazı araç sürücülerine tepki gösterdikleri görüldü. Vatandaşlar Avrupa’yı örnek göstererek, “Avrupa’da yaya geçidine adımınızı attığınız anda araçlar durur. Türkiye’de ise yaya geçitlerinin hiçbir işlevi yok, araçlar durmuyor” ifadelerini kulandı.

YOL VERENE KORNA YAĞMURU!

Birçok sürücü ise geçiş hakkının yayada olduğunu bilmiyor. Yayalara yol vermek için duran bazı sürücüler ise onu takip eden diğer araçların korna sesine maruz kalıyor. Çok sayıda sürücü yayanın geçmesini bekleyenleri korna yağmuruna tutuyor. Bununla ilgili de araç sürücülerine herhangi bir yaptırımın olmaması sürücülerin yaya geçitlerini kafasına göre kullanmasına neden oluyor. Viraj çıkışlarında da bulunan yaya geçitleri sürücüleri zor anlar yaşıyor. Birçok sürücü virajdan çıkar çıkmaz karşısına çıkan, yaya geçidini fark etmediği için kazalara davetiye çıkartıyor. Zaman zaman aniden durmak zorunda kalan sürücü, arkasından gelen diğer aracın kendisine çarpmasına neden oluyor. Birçok yaya da kendisine ayrılan yaya geçitlerini kullanmayarak akan yoğun trafikte karşıdan karşıya bir anda geçiyor. Yayalar araç gelinceye kadar geçerim düşüncesiyle yola atlıyor. HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On