“YAŞLILARIMIZ, BİZİM EN KIYMETLİ HAZİNELERİMİZDİR”

1 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
534 defa okundu.
“YAŞLILARIMIZ, BİZİM EN KIYMETLİ HAZİNELERİMİZDİR”

müdür-028-Custom-2

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara Yaşlılar Gününü yayınladığı mesajıyla kutladı.

 

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Baykara yayınladığı mesajında; “1 Ekim Yaşlılar Günü toplumumuzu bugünlere taşıyan yaşlılarımızın saygınlıklarının korunması açısından önemli bir fırsattır. Yılın her günü büyüklerimizi hatırlamak ve onlara bunu hissettirmek hem insanlık hem de mensubu olduğumuz medeniyetin bir gereğidir. Milli ve manevi değerlerimizi yaşatarak, bunların gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevi üstlenen; tecrübenin temsilcisi yaşlılarımız, bizim en kıymetli hazinelerimizdir.
Her genç insan, aslında bir yaşlı adayıdır. Bizler hayatımızı, bu gerçeği unutmadan yaşamalıyız. Yaşlılarını, her daim el üstünde tutmuş bir millet olarak, yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermeli, yine onların, toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamalıyız.

Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılık dönemi, itibar gerektirmektedir. Bu aynı zamanda bir minnet borcudur.
Bugün hala millet olma bilincini taşıyorsak, aile olmanın kutsallığına olan inancımızla evlatlarımızı yetiştirebiliyorsak yaşlılarımızın geçmişle bugün arasında kurdukları köprü sayesindedir. Yaşlılarımıza saygı göstermek, onları toplumla bütünleştirmek ve hayata tutunmalarını sağlamak yarının yaşlıları olarak hepimizin görevi ve sorumluluğudur.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak mevcut Huzurevimizin yanı sıra inşaatı devam etmekte olan Yaşlı Bakım Merkezimiz ile Kırşehirimiz’de yaşlılarımıza götürülen hizmetlerinin kapsam ve kalitesi artmıştır. Artık yaşlılarımız sahipsiz değillerdir. Sosyal Devlet olma sorumluluğu kapsamında yaşlılarımız devlet imkanlarından daha fazla ve daha etkin yararlandırılmaktadırlar. Bu çerçevede çalışmalarımız artarak devam etmektedir.

Bu duygularla tüm büyüklerimizin ‘1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” özdeyişinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN