YAŞAR BAHÇECİ’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

23 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
309 defa okundu.

foto (1)“Öğretmenlerimiz; çocuklarımızı, gençlerimizi gelecek yarınlara hazırlayan, taşıyan kahramanlardır”

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda: “Modern, çağdaş, kalkınmış, mutlu ve güvenli bir toplum olmanın yolu eğitimden geçer diyen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, öğretmenler günü dolayısıyla şunları kaydetti ;“Yarınlarımızı teslim edeceğimiz çocuklarımızın, gençlerimizin kişisel, sosyal ve kültürel yönde yetişmesinde, topluma faydalı birer fert olarak kazandırılmasında değerli öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir.

Bu kutsal mesleği icra eden öğretmenlerimiz; insanlığımızı, gençlerimizi gelecek yarınlara hazırlayan, taşıyan adsız kahramanlardır. Çocuklarımızı, gençlerimizi eğiterek onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamaya çalışan öğretmenler, ülkemizin yarınlarının kurucularıdır. Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için ülkenin her yerinde büyük bir fedakârlıkla çalışmaktadırlar.

Milletimizin muasır devletler seviyesine yükselebilmesi, eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkündür. Bu yüzden öğretmenlerimiz bizim için çok değerli. Bu değeri Mustafa Kemal Atatürk de; “Öğretmenler Yeni Nesil Sizlerin Eseri olacaktır.”sözleriyle vurgulamıştır. Öğretmenlerimizin; bilgili, çalışkan, vatanını seven, cesur bireyler yetiştirmek için üstlendikleri sorumlulukları bugüne kadar oluğu gibi bundan sonra da devam ettireceklerine yürekten inanıyoruz. Bu vesile ile Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diler, hayatını sürdüren öğretmenlerimize de sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürler dileyerek, öğretmenler gününü kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN