YAŞAR BAHÇECİ’DEN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

2 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
282 defa okundu.
YAŞAR BAHÇECİ’DEN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

4S1A2589Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Engelliler Günü Münasebetiyle Mesaj Yayınladı

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Engelliler Günü dolayısyla mesaj yayınladı. Mesajında; “Ülkelerin gelişmişlik düzeyi; toplumun tüm bireylerini bir bütün olarak kabul etmesi, hoşgörü ve eşitlik ilkeleri çerçevesinde kucaklaması ile ölçülmektedir. Sosyal Devlet olarak sorumluluğumuz sadece yaşlı, yoksul, düşkün değil; engelli vatandaşlarımızı da toplumdan soyutlanmadan, toplumla bir bütün olarak yaşamalarını sağlamaktır.

İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, tüm insanların ortak sorunudur.

bağlamda, engelli vatandaşlara acıma duyguları ile yaklaşmak yerine, engellilere hizmet götüren kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin birlikte hareket ederek, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını daha da kolaylaştırması gerekmektedir. Engelli yurttaşlarımızın geleceğe güvenle bakabilmelerini ve yaşamdan tat almalarını sağlayacak olanaklar yaratılması, onların yaşamlarını kolaylaştıracak düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Bu bağlamda tüm engelli vatandaşlarımızın “Dünya Engelli Günü” nü kutlar sağlıklı ve mutlu yarınlar dilerim.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN