Yaşar Bahçeci ”Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 76. yılında minnet, rahmet ve hasretle anıyoruz

9 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
680 defa okundu.

FOTOYaşar Bahçeci 10 Kasım dolayısıyla bir mesaj yayınladı mesajında.
Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 76.yılında minnet, sevgi ve saygıyla anıyoruz.
Bahçeci mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ilk Cumhurbaşkanımız ve Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 76. yılında minnet, rahmet ve hasretle anıyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Mücadelesi ile vatanın kurtarılması sağlamış ve kurduğu Cumhuriyet ile de Türk Milletinin kendi devletine sahibi olmasını sağlamış büyük bir liderdir.
İleri görüşlülüğü, barış yanlısı tutumu, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut, Atatürk’ü dünyanın en itibarlı liderlerinden biri yapmıştır.
Ömrünü milletine adamış olan M. Kemal Atatürk; “Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse manevi mirasçılarım olurlar” demek sureti ile kurduğu Cumhuriyet’e sahip çıkılmasını ve çok çalışılarak bilimde ileri bir seviyeye ulaşılmasını öğütlemiştir.
Bizler de bilimi rehber alarak çizdiği yolda milletimizi ve devletimizi aydınlık yarınlara taşımak için çalışmalı, çabalamalı; tarihimize ve kültürümüze sahip çıkıp milli ve manevi değerlerimize bağlı gençler yetiştirmeliyiz.
Bu vesile ile 10 Kasım’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 76.yılında, bu vatan uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimiz ve gazilerimizle birlikte rahmet, minnet, sevgi ve saygıyla anıyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN