Yaşar Bahçeci Açıklama Yaptı

24 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
285 defa okundu.
Yaşar Bahçeci Açıklama Yaptı

thumbnail_14-10-2016-asikpasa-mah-masal-parki-hava-cekimi-2Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci;” Yıllardır Çözülemeyen Sorunlara Çözüm Bulduk”

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Hizmet anlayışımızın temeli insana hizmet, Hakk’a hizmettir ilkesidir. Bize yönetim yetkisi ve sorumluluğu veren yerel halka en müreffeh, en sağlıklı, en huzurlu bir hayat sunmak için gecemizi gündüzümüze katıyor.Anadolunun parlayan yıldızı Kırşehir’in 14Mahallesinde hizmet üretmeye devam ediyoruz. Biz ekibimizle birlikte hizmetlerimizi planlarken, insanı ve milleti merkez alan anlayışla çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. Vatandaşlarımızın genç, yaşlı, kadın, çocuk demeden her bir ferdine yarayacak en hızlı ulaşılabilir hizmetler üretmenin derdinde projeler sunuyoruz.Marka bir şehri oluşturmak için çok çalışmak gerek. Her geçen gün artan nüfusumuzun talepleri de artıyor, değişiyor. Hamd olsun, her hizmete açtığımız icraat ve eserimizde birçok vatandaşımızın duasını alıyoruz. Tek derdimiz var, o da Kırşehir’e hizmetkâr olmak bu dertle hizmet aşkımız devasını buldu. Prestij caddelerimize, yollar, kaldırımlar, parklar kazandırarak Kırşehir’lilerin daha huzurlu diledikleri yere ulaşmalarını istedik. Şehrin estetiği önem vererek Cacabey meydanı ve Kent Park ve Aşıkpaşa Masa parklarımızla Cumhuriyet tarihinin ilk Külliyesi Ahi Evran Külliyesini ve birbirinden güzel eserler kazandırdık.” dedi.

ÇOCUKLAR İÇİN AŞIKPAŞA MASAL PARKI

Sözlerine Aşıkpaşa Masal Parkı ile devam eden Bahçeci: “Eski Hayvanat Bahçesi alanına yapılan Masal Parkı; her yaş grubuna hitap eden şık mekânlarıyla, masal gibi zamanların geçirileceği, Kırşehir’in gözde mekanlarından birisi olmaya aday projelerimizdendir. Giriş kısmında bulunan bir temsili kitap yapısının insanları karşılamasıyla bir masalın içine sürükleyen Masal Parkı bünyesinde, farklı yaş gruplarına hitap eden çocuk oyun alanları, Masal Treni, oturma alanları, kameriyeler, su oyunları, köprülü geçişler, atlı karınca, masal kahramanlarının heykelleri ile restoran yapısı, satış birimleri, açık amfi, wc gruplarının bulunmakta olup, 16.300 m2 alan üzerinde aileniz ve sevdiklerinizle beraber güzel vakitler geçireceğiniz bu güzel mekan Nisan 2015’de hizmete açılmıştır. 2009’dan bu yana park ve yeşil alan sayısını 10’a katlayan Kırşehir’de kişi başına düşen yeşil alan sayısı oldukça yüksek durumda. Eşsiz parklar ve yeşil alanlar Kırşehir’in her geçen gün yıldızını biraz daha fazla parlatmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

MAHALLE KONAKLARI MAHALLENİN EN UĞRAK YERİ

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Bahçelievler,Kervansaraymahalle konaklarını hizmete açtık. Bu mahalle konaklarında mahalledeki genç, yaşlı, çocuk, kadın, erkek herkes faydalanıyor. Konaklar mahallenin ihtiyaçları doğrultusunda öğrenciler için kurslar, kadınlar için dikiş, nakış kurslarından spor aktivitelerine, emekliler için sosyal alandan, gençler için müzik, tiyatro kurslarına kadar birçok şekilde faydalanabiliyorlar. Böyle olunca da mahalleli evlerinden sonra ikinci adres olarak semt konaklarını tercih ediyor ve semt konakları da böylelikle mahallin en uğrak yeri haline geliyor.” dedi.

HUZURLU KENT İÇİN 7/24 EKİPLERİMİZ ÇALIŞIYOR

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci“Denetim birimleri huzurlu kent Kırşehir için 7 gün 24 saat çalışıyor. Zabıta Müdürlüğü kanalıyla vatandaşlardan gelen tüm şikayetler anında değerlendiriliyor. Gıda denetimlerinden, çevre denetimlerine kadar Zabıta Müdürlüğü tüm

denetimlerini sürdürüyor. Aynı zamanda gelen tüm şikayetler üzerine birçok birime destek sağlayan zabıta hizmetleri Anadolu’nun Parlayan yıldızı Kırşehir’de Huzur bulunmaya devam ediyor.

“14 MAHALLELERİMİZ EŞİT HİZMET ETTİK”

Kırşehir Belediyesi aynı zamanda çoğu belediyelerin çözme konusunda sıkıntılar yaşadığı hizmetlerinde de birçok alanda yenilikler yaparak vatandaşların memnuniyetini ön planda tuttuk. 2009 yılında çalışmalarımıza hizmet gitmeyen Kenar mahallelerden başlayarak yaptık. Alt yapı yapıldıktan sonra üst yapı çalışmalarına başladık.14 mahallemize eşit hizmet ettik. Hiçbir mahallemizde alt yapı sorunu kalmadı. Alt yapı sorunu olmayan mahallelerimizde kaldırım, yol ve sert zemin çalışmalarını yapıyoruz.”Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarına şöyle devam eden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; ”Her yıl kalitemizi artırarak yaptığımız asfalt çalışmalarımız bu yıl da altyapısı biten bölgelerde hızla devam ediyor. Tüm yollarımızı güzelleştirmeye, değiştirmeye devam edeceğiz. Alt yapısı biten bütün yollarımızda uzun yıllar kullanılacak olan kaliteli ve konforlu asfalt çalışmaları yapıyoruz. Yol çalışmaları bizim için çok önemli. Bu yüzden bütün ara sokaklar ve ana caddelerde titizlikle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaklaşık 8 yıl boyunca mahalle aralarında titizlikle çalışmalarımızı sürdürdük. Mahalle aralarındaki çalışmalardan sonra ana yollarda da ciddi çalışmalar, ciddi yatırımlar başlattık. Alt yapıyı bitirmeden üst yapı yapmamak gerekiyor.Şuan da şehrimizin ana arterlerinde 30 yıldır el atılmamış altyapı çalışmaları; Kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu, jeotermal ve elektrik hatları yenileniyor.Bu çalışmalar bittikten sonra buralarda da asfaltlama çalışmalarımız olacak ” dedi.

OKULLARIMIZIN HEP YANINDA OLDUK

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Geleceğimiz olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz kutsal bir görevi yerine getiriyor. Böylesi zor bir görevi yerine getirirken onlara destek olmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” Diyen Bahçeci; “Okullarımızı ziyaretlerimizde Belediyemizden isteklerini yerinde dinleme fırsatı yakalıyoruz. İmkânlarımız ölçüsünde bütün okullara yardım etmeye çalışıyoruz. Kırşehir’deki okulların çoğunun sert zemin çalışmalarını yaparak hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin güzel bir çevreye sahip olmasını sağlıyoruz.

EN BÜYÜK VE MODERN KÜLTÜR MERKEZİMİZ YAKIN ZAMANDA TAMAMLANACAK

Kırşehir’de kültür merkezimizin yeterli olmaması nedeniyle başlattığımız projemizin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor diye kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Sosyal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirileceği, Kırşehir’e yakışır bir kültür merkezi yakın bir zamanda tamamlanacak. Sergi salonları, dernek ve kurs odaları ve modern mimari ile Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezimiz Anadolu’nun ikinci büyük kültür merkezi olacak. Projemizi yakında tamamlayarak bütün vatandaşlarımızın kültürel ve sosyal etkinliklerle buluşmasını sağlayacağız. Vatandaşlarımız yaptığımız Kültür Merkezimizle her alandaki kültürel aktivitelere doyacak.

Yaptığımız hizmetler ile Kırşehir büyüyüp gelişiyor, değişiyor ve güzelleşiyor. Kırşehir’i kültür şehri yapmak adına birçok yatırımı hayata geçirdik. Kültür Merkezimiz de hizmet vermeye başladığında tam bir kültür şehri olacağız. ” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN