YAŞAR BAHÇECİ 8. ULUSLARARASI ENERJİ KONGRESİ VE FUARI’NA KATILIYOR

4 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
334 defa okundu.
YAŞAR BAHÇECİ 8. ULUSLARARASI ENERJİ KONGRESİ VE FUARI’NA KATILIYOR

FOTOKırşehir Belediye Başkanı olan Yaşar Bahçeci 8. Uluslar arası Enerji Kongresi ve Fuarına Katılımda Bulunuyor.

 

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin destekleriyle Global Enerji Derneği tarafından bu yıl 04 – 06 Kasım 2015 tarihleri arasında sekizincisi düzenlenecek olan EIF Uluslararası Enerji Kongresi’ne katılıyor.

 

 

04-06 Kasım 2015 tarihlerinde arasında Congresium Ankara’da gerçekleşecek kongrede oturum başkanlığı da yapacak olan Başkan Bahçeci kongreyle ilgili şunları kaydetti; “Dünya’da ve Türkiye’de enerji üretimine ilişkin çok çeşitli konuların tartışılacağı bir platform ve bu kongre ülkemiz için büyük bir önem arz ediyor. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleşecek olan kongrenin amacı, başta elektrik üretim kaynakları olmak üzere Dünya ve Türkiye enerji piyasalarının tüm boyutları ile değerlendirilmesi ve en son gelişmeler ile uygulamaların pek çok açıdan tartışılıp ele alınabileceği bir ortam oluşturmaktır.

 

Ayrıca bu yıl yine, kongre programı kapsamında ikili görüşmeler etkinliği, kısa kurslar ve fuar alanı olacak. Kongre kapsamında gerçekleşecek olan fuar etkinliği uluslararası anlamda bölgenin en büyük ve en etkili enerji fuarıdır.
Kongreye yerli ve yabancı pek çok enerji firması yetkililerinin yansıra, akademisyenler, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri iştirak edecektir.
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Somali Petrol ve Mineral Kaynaklar Bakanı Mohammed Mukhtar İbrahim, Irak Elektrik Bakanı Kasım EL FAhdavi, Libya Petrol Bakanı Mashallah Al- Zawie,Sudan Petrol Bakanı Dr. Mohammed Zayed Awad’ın de katılacağı  EIF Uluslararası Enerji Kongre’de  ele alınacak başlıca konular şu şekildedir; Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Petrol ve Doğalgaz, Kömür Kaynaklarından Elektrik Üretimi, Nükleer Enerji, Dünya ve Türkiye Enerji Görünümü, Enerji Ekonomisi ve Politikası, Enerjinin Finansmanı, Enerji Güvenliği, Enerji İthalat ve İhracatına İlişkin Konular, Uluslararası Projeler, Ortadoğu, Afrika ve Arap Plakası Enerji Kaynaklarının Değerlendirilmesi, Enerji Mevzuatı, Elektrik Toptan Satış, Dağıtım Faaliyetleri,Enerji Sektöründe Ekip Ve Ekipman,Güç Sistemleri ve Enerji Sektöründe İş Güvenliği.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN