YAŞAMDA ÜÇ SORU

13 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
205 defa okundu.
YAŞAMDA ÜÇ SORU

mustafa kılınç resimBir zamanlar bir kralın aklına şöyle bir düşünce geldi. “Eğer bir işe ne zaman başlayacağımı; kimi dinleyeceğimi ve yapmam gereken en önemli şeyin ne olduğunu bilseydim, girdiğim her işi başarırdım.”

Aklına böyle bir fikir düşünce, krallığın dört bir yanına, kim kendisine her iş için en uygun vakti, bu iş için en gerekli kişinin kim olduğunu öğretirse ona büyük bir mükâfat vereceğini ilan etti.

Bilgeler kralın huzurunda toplandı, fakat sorulara verdikleri cevaplar birbirinden tamamen farklı çıktı.

İlk soruya cevap olarak; kimileri her hareketin doğru vaktini bilebilmek için önceden günlerin, ayların, yılların yer aldığı bir takvim hazırlamak ve sıkı sıkıya buna uyarak yaşamak gerektiğini söylediler.

“Ancak böylece” dediler “her şey tam zamanında yapılabilir.” Diğerleri ise her hareketin doğru vaktine karar verilemeyeceğine, kişinin kendisine boş eğlencelere kaptırmayıp hep daha önce olmuş olayları izleyerek en lüzumlusunu yapabileceğini iddia ettiler. Bu defa, başka bilginler de kral neler olup bittiğine ne kadar dikkat ederse etsin, tek kişinin her hareket için en uygun vakte karar vermesinin imkânsız olduğunu, kralın her şeyin en uygun vaktini tespitte ona yardım edecek bir bilge kişiler konseyi kurması gerektiğini söylediler.

Fakat bu defa da başka bilgeler “Bir konseyin önünde beklemesi imkânsız bazı şeyler vardır, bu işlerin yapılıp yapılmayacağını ancak tek bir kişi anında karar verebilir” dediler. “Buna karar vermek içinse neler olacağını önceden bilmek gerekir. Neler olacağını önceden bilenler de yalnızca sihirbazlardır. Dolayısıyla her hareketin doğru vaktini bilmek isteyen sihirbazlara danışmalıdır.”

İkinci soruya da aynı şekilde türlü türlü cevaplar geldi. Kralın en fazla ihtiyaç duyduğu, en gerekli kişiler bazılarına göre danışmanlar, bazılarına göre papazlar; bir kısmına göre hekimler; daha başka kısmına göre ise savaşçılardır.

Üçüncü soruya, yani en önemli işin ne olduğu konusuna gelince, bazıları dünyadaki en önemli şeyin bilim olduğunu söyledi.

Bir kısmı savaşta ustalaşmak, daha başkaları da dini ibadet dediler.

Bütün cevaplar birbirinden farklı çıkınca, kral bunların hiçbirisini kabul etmeyip, hiç kimseye de ödül vermedi. Ama hala doğru cevapları aradığı için bilgeliği ile ünlü bir münzeviye danışmaya karar verdi. (münzevi: topluluktan kaçan, yalnız yaşayan kimse)

Münzevi hiç ayrılmadığı bir ağaç kovuğunda yaşar, yanına sade halktan başkasını kabul etmezdi. Bu yüzden kral üstüne sade elbiseler giyerek kendisini halktan biri gibi göstermeye çalıştı ve yola düştü. Münzevini kovuğuna yaklaştıklarında atından indi ve muhafızını da geride bırakıp yola yürüyerek devam etti.

Münzevi mecalsiz ve zayıf birisi idi, küreğini toprağa her sokuşunda bir parçacık toprak çıkarıyor soluk soluğa kalıyordu.

 

Kral yanına gelip söyle dedi:

“EY BİLGE MÜNZEVİ”, size üç sorunun cevabını sormak için geldim:

  • DOĞRU ŞEYİ DOĞRU ZAMANDA YAPMAYI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?
  • EN FAZLA MUHTAÇ OLDUĞUM, DOLAYISIYLA DİĞERLERİNDEN FAZLA ÖZEN GÖSTERMEM GEREKEN İNSANLAR KİMDİR?
  • EN ÖNEMLİ VE HERŞEYDEN ÖNCE KENDİMİ VERECEĞİM İŞLER NELERDİR?”

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On